Πρόβλημα με μυρωδιά τζακιού

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55429 από dinos2012
ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΑΚΙ ΜΟΥ.
ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΟ.


















ΕΧΩ ΤΡΕΙΣ ΠΕΡΣΙΔΕΣ..
ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΒΙΝΤΙΛΑΤΕΡ 250 ΚΥΒΙΚΑ ΑΕΡΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΤΖΑΚΙΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΧΤΟΔΟΧΕΙΟ. ΣΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΩΓΗ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΣΩΛΗΝΑΣ ΕΥΚΑΜΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΥΛΟΔΟΚΟ ΣΩΛΗΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΥΣΕΩΣ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΣΠΙΡΑΛ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ.
Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΣΙΔΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ ΡΟΗΣ..
ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΣΣΑΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΒΙΔΟΜΕΝΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ 200 ΚΥΒΙΚΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΜΠΡΩΧΝΕΙ ΤΟΝ ΖΕΣΤΟ ΑΕΡΑ ΜΕ ΠΙΕΣΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ!!!
ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΟΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΜΕ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ 30*20 ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΑΠΟ ΕΦΤΑ ΤΡΥΠΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΕΙΧΝΩ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΘΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΜΑΡΟ!
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΠΕΡΣΙΔΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ ΡΟΗΣ Ή ΤΗΝ ΠΕΡΣΙΔΑ ΜΕ ΤΟ ΒΙΝΤΙΛΑΤΕΡ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΙΔΩΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΙΨΩΣΑΝΙΔΑ ΜΥΡΙΖΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ...
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΘΩΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΥΠΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΑΕΡΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ.. MONOSI STIN FOUSKA DEN EXW KANI KAMIA
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55441 από γιαννης-δραμα

dinos2012 έγραψε: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΖΑΚΙ ΜΟΥ.
ΣΑΣ ΣΤΕΛΝΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΟ.



ΕΧΩ ΤΡΕΙΣ ΠΕΡΣΙΔΕΣ..
ΣΤΗΝ ΜΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΒΙΝΤΙΛΑΤΕΡ 250 ΚΥΒΙΚΑ ΑΕΡΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΤΖΑΚΙΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΧΤΟΔΟΧΕΙΟ. ΣΤΗΝ ΕΙΣΑΓΩΩΓΗ ΤΟΥ ΑΕΡΑ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΣΩΛΗΝΑΣ ΕΥΚΑΜΤΟΣ ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΕΤΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΚΥΛΟΔΟΚΟ ΣΩΛΗΝΑ ΠΟΥ ΠΕΡΝΑΕΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΚΑΥΣΕΩΣ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΑΛΙ ΜΕ ΣΠΙΡΑΛ ΣΤΗΝ ΔΕΞΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ.
Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΣΙΔΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ ΡΟΗΣ..
ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΜΕΣΣΑΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΒΙΔΟΜΕΝΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ 200 ΚΥΒΙΚΑ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΜΠΡΩΧΝΕΙ ΤΟΝ ΖΕΣΤΟ ΑΕΡΑ ΜΕ ΠΙΕΣΗ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ!!!
ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΤΡΑΒΑΕΙ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΟΠΟΥ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΕΙ ΜΙΑ ΤΡΥΠΑ ΜΕ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ 30*20 ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΑΠΟ ΕΦΤΑ ΤΡΥΠΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΔΕΙΧΝΩ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΘΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΜΑΡΟ!
ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΠΕΡΣΙΔΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑΣ ΡΟΗΣ Ή ΤΗΝ ΠΕΡΣΙΔΑ ΜΕ ΤΟ ΒΙΝΤΙΛΑΤΕΡ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΙΔΩΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΓΙΨΩΣΑΝΙΔΑ ΜΥΡΙΖΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ...
ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ ΚΑΘΩΣ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΤΡΥΠΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΑΕΡΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ..

Γραφε με μικρα και μην ανοιγεις ιδια θεματα συνεχεια!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dinos2012

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55568 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Πρόβλημα με μυρωδιά τζακιού
Καίγεται η γυψοσανίδα σου, γιατί δεν κινείται αρκετός αέρας μέσα της να απάγει την θερμότητα του τζακιού και να την δροσίσει. Θες κάτω εισαγωγή από τον χώρο του δωματίου. Στα ενεργειακά τζάκια κάνουμε τουλάχιστον 500-600 τετραγωνικά εκατοστά εισαγωγή και 1000-1500 εξαγωγή. Ούτε πάνω έχεις κατάλληλη έξοδο, αν ανοίξεις τις διατομές που σου λέω, δεν θα θες και το πάνω μοτέρ, το οποίο παρεμπιπτόντως κάποια στιγμή θα τα βροντήξει από την ζέστη, μιά και δεν φαντάζομαι ότι είναι υψηλών θερμοκρασιών...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56061 από dinos2012
Απαντήθηκε από dinos2012 στο θέμα Πρόβλημα με μυρωδιά τζακιού
καλημερα αστερι .. αν ανοιξεις τρυπα οπως μου λεσ μηπως το βεντιλατερ που ειναι διπλα στον κατο χορο απο το τζακι τραβαει και αυτο αερα μεσα απο το σπιτι?και κατι αλλο η τριπα η εξωτερικη θα εχει αποστασι απο την εσωτερικη περιπου 1 μετρο . και μπερδεβετε ο αερας? η φουσκα μου δεν εχει καμια μονοση πουθενα ... δεν εκανα μονοση καθολου ..απο το κενο τις πορτας με το μαρμαρο δεν μπενει αερας?
γιατι να ανιξω τριπα? και κατι αλλο την πορτα απο το τζακι την εχω συνεχεια ανοιχτη νομιζω οτι ζεστενομε πιο πολυ . ειναι σωστο αυτο?
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dinos2012.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56087 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Πρόβλημα με μυρωδιά τζακιού
Κι αν τραβάει αέρα μέσα από το σπίτι τι θα γίνει δηλαδή? Θα ζεσταίνει και παραπάνω. Το πάνω το βεντιλατέρ δεν θα το δουλεύεις, δεν θα χρειάζεται. Έτσι κι αλλιώς θα καεί όπου νάναι λέμε.

Την εισαγωγή την κάνουμε για να κάνει σωστή ροή ο αέρας του δωματίου, να μπαίνει μέσα, να ζεσταίνεται και να βγαίνει από πάνω. Έτσι θα δροσίζει και τα σημεία που τώρα μυρίζουν, οπότε θα πέφτει η θερμοκρασία τους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56089 από dinos2012
Απαντήθηκε από dinos2012 στο θέμα Πρόβλημα με μυρωδιά τζακιού
την πορτα απο το τζακι πρεπει να την εχω ανοιχτη οταν δουλεβει το τζακι?
εγω την κλεινω σπανια ...συνεχεια την εχω ανοιχτη
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by dinos2012.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.102 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ