Laudel Insert 800 Vision Totale: πρόβλημα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #52059 από Δημητρας
Παιδιά καλημέρα ξανά.
Χθες ολοκλήρωσα την εγκατάσταση ενεργειακής κασέτας LAUDEL VISION 800 που απ ότι ξέρω είναι ιδία με invicta
Ενώ στις δοκιμές πριν κλείσω την φούσκα του τζακιού με γυψοσανίδα ο θερμοστάτης άνοιγε και το βεντιλατερ έπαιρνε στην πρώτη σκάλα μετά από κάνα εικοσάλεπτο όταν ζέσταινε το τζάκι
από χθες το βεντιλατερ δεν ξεκινά.Το βάζω χειροκίνητα στην πρώτη σκάλα μετά από ένα εικοσάλεπτο γιατί από ότι έχω διαβάσει στο side μπορεί να πάθει ζημιά η κασέτα,αλλά στην συνέχεια όταν το τζάκι μπουμπουνίζει όταν βάζω το διακόπτη στο 0 το βεντιλατερ κλείνει, ενώ στις περσίδες των βεντιλατερ με φυσική ροη πλέον το θερμόμετρο δείχνει 140c , κατά την γνώμη μου υπάρχει πρόβλημα γιατί λογικά θα έπρεπε να δουλεύει και με το διακόπτη στο 0 αφού από την θερμοκρασία θα έπρεπε να είχε ανοίξει ο θερμοστάτης της κασέτας.
Πιστεύετε ότι υπάρχει πρόβλημα ?
θα χρειαστεί αλλαγή θερμοστάτη?
είναι εύκολα να αλλαχτεί από μπροστά χωρίς να ανοιχτεί το τζάκι , γιατί διαφορετικά χαιρετίσματα για φέτος χαμένες ώρες μελέτης χαμένες μέρες εργασίας τοποθέτησης χαμένες μέρες γενικού καθαρισμού από την γυναίκα μου.Δεν έχουμε κουράγιο ούτε καρφί να βάλουμε στον τοίχο πια, μεγάλη απογοήτευση.
Μήπως ξέρετε αν καλύπτετε απ την εγγύηση
Ευχαριστώ .
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #52113 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Laudel Insert 800 Vision Totale: πρόβλημα;
Είναι προφανές ότι κάηκε το θερμίστορ που ανοίγει την πρώτη σκάλα. Απευθύνσου από κει που την αγόρασες για να σου δώσουν ανταλλακτικό. Πιθανόν να αλλάζει από μέσα μεριά, βγάζοντας ένα εκ των δύο ανεμιστήρων που φοράει η κασέτα, νομίζω το θερμίστορ είναι συνδεδεμένο δίπλα του.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Δημητρας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #52177 από Δημητρας
Απαντήθηκε από Δημητρας στο θέμα Laudel Insert 800 Vision Totale: πρόβλημα;
Σε ευχαριστώ πολύ ASTERI

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ