LaNordica Monoblocco Angolo 800: χαμηλή απόδοση & πρόβλημα με την πόρτα

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #51537 από GT

thanasis έγραψε: @ manio99

Καλημέρα, σ' ευχαριστώ για την απάντηση, κάπου εκεί εστιάζω κι εγώ το πρόβλημα με την πόρτα... Βρήκα που ακριβώς είναι το αντίβαρο και βλέπω οτι πρέπει εκεί να προστεθεί βάρος, αλλά δεν νομίζω να το αναλάβει το εξουσιοδοτημένο συνεργείο που μου έβαλε το τζάκι γιατί αυτοί δεν κάνουν πατέντες πάνω στο έτοιμο monoblocco... Μάλλον θα χρειστεί να το κάνω μόνος μου... :(

Τώρα έμπλεξα με άλλο πρόβλημα που είναι ΝΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΜΙΝΑΔΑ!!! Ασε έχω απογοητευτεί πλήρως, δεν μπορώ να εξακριβώσω αν τα νερά προέρχονται από μη επαρκή μόνωση της καμινάδας ή αν έχω πρόβλημα με την ταράτσα (είμαι ρετιρέ). Έχω μπλέξει άσχημα και δεν ξέρω από που να το πιάσω το πρόβλημα. Κι έρχονται και γιορτές... Προς το παρόν περιμένω τηλέφωνο από τον τεχνικό και βλέπουμε... :( :( :(


Θανάση εγώ δε θα το έκανα μόνος μου.
Απ' τη στιγμή που υπάρχει πρόβλημα που προκαλεί εμφανή δυσλειτουργία, πρέπει να αναλάβει να το αποκαταστήσει ο εξουσιοδοτημένος. Δεν είναι θέμα πατέντας, είναι θέμα επίλυσης προβλήματος. Το πως θα το λύσει, είναι δικό του θέμα.

Ως προς τα νερά, αν και δεν το κατέχω καλά το θέμα, θα σε ρωτήσω κάτι για να βοηθήσω την εξέλιξη της συζήτησης: τα νερά πέφτουν μέσα στην εστία ή "γλύφουν" σε κάποιο άλλο σημείο?


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #51605 από manio99
Συμφωνω με το GT πρεπει να αναλαβει καποιος ειδικος να διορθωσει τα προβληματα ,εσυ απλα μπορεις να δεις απο που προεχεται η εισροη ,οχι να το φτιαξεις μονος σου
στο δικο μου τζακι οταν ειχα κλειστη τη πορτα(προφανως επειδη το κλαπετο ηταν κλειστο) το νερο ειχε μαζευτει πανω στη φουσκα.οταν ανοιξα τη πορτα το νερο εσταζε μεσα στην εστια.
ειδικος δεν ειμαι αλλα στο δικο μου τζακι ετσι εμφανιστηκε το νερο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55574 από john tsik
καλησπερα στην παρεα.να κανω κ εγω μια ερωτηση.(προσφατος αγοραστης του ιδιου τζακιου)θαναση πετροβαμβακα θα βαλεις μονο στον τοιχο?οχι να τυλιξεις τον θερμοθαλαμο?(καθε μαστορας κ διαφορετικη αποψη... :woohoo: )εχω χασει τον μπουσουλα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60627 από GT
@ thanasis

Τελικά τι έγινε με το τζάκι σου?

Λύθηκαν τα προβλήματα?

Διάβαζα πριν λίγο το manual και είδα ότι τυχόν μη απόλυτο αλφάδιασμα της εστίας, προκαλεί δυσλειτουργία της πόρτας.

Στην αλφάδιασε σωστά την εστία ο τζακάς σου?


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by GT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #62923 από john tsik
θαναση τελικα τι απεγινε με το τζακι σου?ειδες καμμια διαφορα?εχω παρει κ εγω το ιδιο κ εχω καποια μικροπροβληματα..!μολις ζεσταθει δεν σταθεροποιητε η πορτα.πεφτει.θερμοκρασια απο περσιδες σχεδον χλιαρες..!και με ντυμενο τον θερμοθαλαμο για να ανεβαζει πιο πολυ υποτιθεται...!!πληρης απογοητευση...!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #63644 από dimkat77
Καλησπέρα και χρόνια πολλά και απο εμένα...
Είμαι κι εγώ καμμένος ιδιοκτήτης του συγκεκριμένου τζακιού...και ετοιμάζομαι για μηνύσεις...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.076 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ