LaNordica Monoblocco Angolo 800: χαμηλή απόδοση & πρόβλημα με την πόρτα

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64385 από thodoris00
Θανάση συγγνώμη που επιμένω αλλά θα ήτανε εύκολο να βάλεις μια φωτογραφία απο το κάτω μέρος της εστίας σου; Εκεί που είναι τα πόδια;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64602 από john tsik
δεν εχω προσεξει αν η δικια μου εστια εχει τετοια αντιβαρα στην πορτα.θα κοιταξω κ θα ενημερωσω!αυτο που εχω δει ειναι ενα αντιβαρο κρεμασμενο απο αλυσιδα στο πλα'ι' αριστερα κ εξω απο την εστια.εκει λεει να προσθεσει μολυβι ο μαστορας κ θα λυθει το προβλημα.παιζει να λειτουργει ετσι απο κατασκευαστη?(δηλ μολις ζεστενεται να κατεβαινει μονη της η πορτα,μη τυχων ξεχαστει ανοιχτει??)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64605 από john tsik
eco-thermo τι εννοεις απαγορευονται τα σπιραλ?σε καθε εισοδος-εξοδος εκτος καμιναδας μπηκαν ευκαμπτοι σωληνες σπιραλ..!!!εγω εχτισα καμιναδα κ περασα απλη ανοξοιδωτη απλα μονωσα πανω κατω με πετροβαμβακα για να κτραταει εντος την ζεστη.τι θεμα να υπαρχει με την κοφτρα?(αν απευθυνωσουν σε εμενα...)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #65894 από thanasis
@ thodoris00
Φίλε Θοδωρή παραθέτω μία φωτο από το κάτω μέρος του τζακιού όπως ζήτησες. Δεν ξέρω αν και που βοηθάει.

Εγώ αυτές τις μέρες με τις βροχές μαζεύω τα νερά με το σφουγγαρόπανο! :(
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66045 από thodoris00

thanasis έγραψε: @ thodoris00
Φίλε Θοδωρή παραθέτω μία φωτο από το κάτω μέρος του τζακιού όπως ζήτησες. Δεν ξέρω αν και που βοηθάει.

Εγώ αυτές τις μέρες με τις βροχές μαζεύω τα νερά με το σφουγγαρόπανο! :(


Θανάση καλησπέρα και ευχαριστώ για την φωτογραφία.

Ο λόγος που την ζήτησα ήτανε για να δώ το θέμα της πόρτας που εγγραφές ότι δεν ανοίγει καλά. Αν βλέπω καλα το προβλημα σου με την πόρτα το δημιουργεί η δεύτερη σωλήνα που έχεις περάσει κάτω απο την εστία. ( όχι αυτή που παει στο μοτέρ)

Όταν ανοίγει η πόρτα το αντίβαρο κατεβαίνει κάτω στην εμπρός αριστερά μεριά της εστίας και λογικά βρίσκει πάνω στην σωλήνα... Μπορείς να το τσεκαρεις να δούμε αν είναι απο εκει το προβλημα με την πόρτα; Σήκωσε την τέρμα πάνω και βάλε το χέρι σου να δεις αν ακουμπάει το αντίβαρο στην σωλήνα...

Τα νερά απο πάνω;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #66527 από thanasis
@thodoris00

Φίλε μου ευχαριστώ για την προσπάθεια να βοηθήσεις, αλλά δυστυχώς δεν φταίει αυτό. Το αντίβαρο της πόρτας είναι αριστερά και μπροστά και όταν κατεβαίνει (όταν δηλαδή ανεβάζω την πόρτα όσο πάνω γίνεται) δεν ακουμπάει πουθενά. Πρέπει απλά να τσεκάρω το αλφάδιασμα του τζακιού και μετά ανάλογα να προσθέσω αντίβαρο. σκοπεύω να βάλω μαγνήτη κάτω από το αντίβαρο και να προσθέσω λίγο σίδερο ανάλογα.

Τώρα σχετικά με τα νερά, μιλάμε για ΠΟΛΥ ΝΕΡΟ που κατεβαίνει από πάνω όταν βρέχει μεταξύ της νέας ανοξείδωτης και της παλιάς (τετράγωνη με τσιμεντόλιθο). Περιμένω τους τεχνικούς οι οποίοι από οτι μου είπαν θα βάλουν τσιμεντοκονίαμα. Αμφιβάλλω αν θα κάνει δουλειά, γιατί το τσιμεντοκονίαμα δεν έχει ελαστικότητα και δεν θα ακολουθήσει την διαστολή / συστολή της καμινάδας όταν αυτή ζεσταθεί. Σκοπεύω μετά τους τεχνικούς να βάλω την κόκκινη πυράντοχη σιλικόνη που έχω διαβάσει εδώ μέσα οτι κρατάει την ελαστικότητά της ακόμα και σε μεγάλες θερμοκρασίες. Αυτά...
:huh:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.078 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ