Edilkamin Acquatondo 22 Plus: καπνίζει...

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61146 από manio99
Απαντήθηκε από manio99 στο θέμα Edilkamin Acquatondo 22 Plus: καπνίζει...
Καλησπερα παιδια,
σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
Γιαννη αν κοιταξω τη καμιναδα απο μεσα φαινεται κατι σαν σιλικονη ξερη να κρεμεται περιπου στη μεση της σωληνας.
pmet ,κι εγω λεω ν ανεβασω τη καμιναδα κι αλλο, τωρα που το λες
αυτο που σκεφτομαι ειναι οτι οταν αλλαξαμε τη καμιναδα απο φ250 σε φ200 ο τζακας μαζευε με τη σκουπα πολλα χαλια (πετρες ,πετροβαμβακες κτλ ) απο το υψος του κλαπετου και πανω .Επειδη ομως οπως ελεγε ,δεν εβλεπε καλα σκεφτομαι μηπως εχει αφησει κι αλλα κι εχει βουλωσει η καμιναδα.Δεν φαινεται παντως κατι .Λετε στη φουσκα πανω απ το κλαπετο υπαρχει κατι σαν παταρακι κι εχει βουλωσει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61205 από pmet
Απαντήθηκε από pmet στο θέμα Edilkamin Acquatondo 22 Plus: καπνίζει...
Δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι σε εσενα να κανεις οτι εκανα και εγω για να σιγουρευτεις οτι ειναι ανοικτη και καθαρη η καμιναδα σου .

Αν μπορεις ανοιξε την απο πανω , ριξε μεσα ενα καλωδιο με μια λαμπα και κατεβαζε την σιγα σιγα ωστε να βλεπεις μεσα στην καμιναδα τι εχει . Αν εχει γωνιες κτλπ οσο παει και βλεπεις .

Μετα μπορεις να δεσεις με ενα συρματοσχοινο ενα βαριδι το οποιο λογικα αν το ριξεις μεσα θα πρεπει να μπορεσεις να το δεις - φτασει μεχρι το τζακι σου .

Μετα απο το αλλο ακρο πανω στην καμιναδα δενεις μια στρογυλλη βουρτσα(αυτες που καθαριζουν τις καμιναδες) και με την βοηθεια 2ου ατομου ο ενας την τραβαει προς τα κατω μεχρι παλι να φτασει στο τζακι , και μετα την ξανατραβαει καποιος πανω , αυτο μπορει να γινει 2-3 φορες ωστε να καθαριζει η διαδρομη της καμιναδας . Απλα δεστην και απο τα δυο ακρα πολυ καλα με συρματοσχοινο , μην σου κοπει .

Αυτα εκανα εγω και ευτυχως σωθηκα . Δεν χρειαστηκε τελικα να αλλαξω - μεγαλωσω καμιναδα , γιατι το τζακι επανηλθε !!!!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": manio99

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61532 από manio99
Απαντήθηκε από manio99 στο θέμα Edilkamin Acquatondo 22 Plus: καπνίζει...
Ευχαριστω πολυ pmet,
θα προσπαθησω να το κανω μιας και εχω τηλεφωνησει σε πολλους τζακαδες και κανεις δεν ερχεται να το δει γιατι εχουν πολυ δουλεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ