Edilkamin Acquatondo 22 Plus: καπνίζει...

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52782 από manio99
Απαντήθηκε από manio99 στο θέμα Edilkamin Acquatondo 22 Plus: καπνίζει...
υποτιθεται οτι το ελεγξε αλλα ειμαι σιγουρος οτι και προβλημα να ειχε δεν θα το ελεγε γιατι αυτος εκανε τη βλακεια και το υπερθερμανε.
και δε ξερω αν θα μπορεσω να βγαλω ακρη με την εταιρια .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52801 από manio99
Απαντήθηκε από manio99 στο θέμα Edilkamin Acquatondo 22 Plus: καπνίζει...
GT ,σ ευχαριστω για την απαντηση.
μολις τωρα πηγα και κοιταξα για το κλαπετο.
οταν ανοιγομε τη πορτα αποτομα, το κλαπετο ανοιγει κανονικα αλλα οχι τελειως καθετα με κλιση περιπου 5-10 μοιρες.
οταν ομως ανοιγομε τη πορτα σιγα-σιγα ,το κλαπετο σταματαει σ ενα σημειο και με το χερι επανερχεται στην κανονικη θεση .η αποσταση που υπολειπεται για να ερθει στη θεση αυτη ειναι 2-3 εκ.
λες να πετσικαρε ?
εχεις καμια ιδεα τι γινεται τοτε με την εταιρια ? γιατι ο τζακας εκτος απο ασχετος ειναι και ανευθυνος και δεν παραδεχεται το παραμικρο .(εχει κανει αμετρητες βλακειες τις οποιες δεν παραδεχεται και οταν του τις αποδεικνυω δεν μιλαει και κανει τον κινεζο
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by manio99.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52923 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Edilkamin Acquatondo 22 Plus: καπνίζει...
Φώναξέ τον σπίτι, κάνε τη δοκιμή που μας περιέγραψες παρουσία του και ζήτα του να στο φτιάξει να ανοίγει το ίδιο, είτε ανοίγεις γρήγορα είτε αργά.

Ζόρισέ τον.

Μόνο να τα τσεπώνουν ξέρουν ορισμένοι?


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52956 από manio99
Απαντήθηκε από manio99 στο θέμα Edilkamin Acquatondo 22 Plus: καπνίζει...
Καλησπερα GT,
ευχαριστω για την απαντηση,
οσο αφορα αυτο που ειπες ,ο συγκεκριμενος μονο αυτοο ξερει να κανει,να τα τσεπωνει.
μπαινοβγαινει μηνες τωρα στο σπιτι,κανει τη μια βλακεια μετα την αλλη ,πραγματα που δε θα εκανα οχι μονο εγω που δεν εχω σχεση με τζακια,αλλα ουτε ενα μικρο παιδι.οταν του λεω οτι το ταδε πχ που εκανε ειναι λαθος στην αρχη δε το παραδεχεται αλλα μετα που τον στριμωχνω δε μιλαει και κανει τη παπια.
ετσι,ουτε τον εμπιστευομαι πλεον για να τον ξαναφωναξω,ασε που δεν εχω καμια διαθεση να τον ξαναδω.
για να καταλαβεις αυτος λεει οτι η εγκατασταση του ειναι αψογη και οτι ισως το τζακι να ειναι ελλατωματικο.κι οταν του λεω οτι αφου ειναι ετσι να κανονισει αντικατασταση,μου λεει οτι αυτος δεν εχει καμια ευθυνη ,να επικοινωνησω με την εταιρια και αν θελει αυτη να μου το αντικαταστησει . Γι αυτο και θα πρεπει να ειμαστε αυστηροι με τη χρηματικη συμφωνια,και κυριως να ψαχνομε πολυ πριν εμπιστευτουμε καποιον τζακα αλλα και εταιρια.(μη βασιστουμε σε μια καλη κουβεντα ενος φιλου).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #53039 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Edilkamin Acquatondo 22 Plus: καπνίζει...
Τόσο καιρό τον τρως στη μάπα. Κάνε μια τελευταία προσπάθεια. :evil:

Αν...δεν..., βρες κάποιον άλλο. ;)

Δεν ξέρω αν μπορεί κάποιος άλλος συμφορουμίτης να πει κάτι περισσότερο.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #60758 από manio99
Απαντήθηκε από manio99 στο θέμα Edilkamin Acquatondo 22 Plus: καπνίζει...
Γεια σας και παλι παιδια,
ειχα γραψει στο θεμα "τζακι edilkamin καπνος" . εχω το τζακι καλοριφερ acquatondo 22 plus της edilkamin και οταν ειναι ανοιχτο ο καπνος ειναι μαζεμενος πανω απο τη πορτα προς τα πανω και το σπιτι σε 10λεπτα εχει καπνα (δε φαινετα απο που καπνιζει).οταν ειναι κλειστο και ανοιξει η πορτα του βγαζει πολυ καπνο απο τα σημεια που ειναι τα συρματοσχοινα ,πισω απο τη πορτα.
.Μετα απο αλλαγη καμιναδας απο φ250 σε φ200 ,αυξηση /μειωση εξωτερικου αερα ,αλλαγη καπελου κτλ ,το θεμα του καπνισματος δεν λυθηκε .
Εψαξα λοιπον το τζακι λεπτομερως και ειδα οτι πισω απο τη πορτα στο μεταλλο που ενωνει τη θηκη της πορτας με τη φουσκα (εκει υπαρχουν και βιδες του τζακιου )εχει απο μια μικρη τρυπα σε καθε πλευρα.
ξερετε αν αυτες οι τρυπες πρεπει να υπαρχουν η μηπως ειναι ελλατωμα και αυτες δημιυργουν το προβλημα?
ευχαριστω πολυ
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by manio99.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ