Σωστή κατασκευή για φυσική ροή αέρα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42766 από nasos02

Asteris έγραψε: Ναι, μπορείς και πιό χαμηλά τις περσίδες του εναλλάκτη (εφόσον θα φυσάει το βεντιλατέρ), θα έχεις και καλύτερη διασπορά του θερμού αέρα.


Σκέφτομαι να μη βάλω βεντιλατέρ ούτε στον εναλλάκτη,
Τι λές καλά δε θα κάνω να το αφήσω και αυτό στη φυσική ροή?
Η μήπως θα έχω πρόβλημμα υπερθέρμανσης?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42768 από Asteris
Έτσι κερδίζεις μόνο κατανάλωση, χάνεις το γρήγορο ζέσταμα στο ξεκίνημα. Εισαγωγή χαμηλά, κοντά στο πάτωμα, εξαγωγή ψηλά, πάνω από το ύψος του εναλλάκτη σε αυτήν την περίπτωση

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #42769 από nasos02

Asteris έγραψε: Έτσι κερδίζεις μόνο κατανάλωση, χάνεις το γρήγορο ζέσταμα στο ξεκίνημα. Εισαγωγή χαμηλά, κοντά στο πάτωμα, εξαγωγή ψηλά, πάνω από το ύψος του εναλλάκτη σε αυτήν την περίπτωση


ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44980 από busm
Απαντήθηκε από busm στο θέμα Σωστή κατασκευή για φυσική ροή αέρα;
Επανέρχομαι με νέα ερώτηση. Πήρα σήμερα τηλέφωνο στην Καμινοτεχνική να ρωτήσω ποιο μοντέλο είναι το τζάκι μου. Ρώτησα λοιπόν αν το τζάκι πρέπει να έχει και εισαγωγή αέρα μέσα στο σπίτι και μου απάντησε ότι η εξωτερική είναι αρκετή. Τι να κάνω ρε παιδιά τελικά. Να ανοίξω ή όχι; Αστέρη βοήθεια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #45076 από eightball2020
Εμενα ενας γνωστος που ειδα εχει τραβηξει δυο εισαγωγες αερα απο εξω. Η μια ειναι για τον αερα που παει στο δοχειο και ζεστενεται και διανεμενεται στα δωματια και η αλλη ειναι στο εσωτερικο κατω σε μια γωνια για την αναπνοη του τζακιου αλλα εχει και απο εξω και οταν εχει πολυ κρυο την κλεινει την εξω και το τζακι αναπνεει μονο απο μεσα,ειναι σωστο αυτο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.090 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ