Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43518 από PILLIS
Απαντήθηκε από PILLIS στο θέμα Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει
δηλ θεωρεις οτι ειναι καλυτερα να βαζω ξυλα σε κοματια?εχω βγαλει κατι ελιες κ τις εχω σε κουτσουρα τον 50cm k περιμετρο περιπου φ 250-350.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43868 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει
Ναι το τζακι σου ειναι απ τα καλα , εγω εδω επαρχεία δεν εχω επιλογές φιλαράκι , ασε που ειχα 1 μηνα περιπου την επιλογη τις εστιας ! Απο αυτες που ειδα , νομίζω πείρα την καλύτερη για μένα ! Την δικια σου δεν την εχω δει απο κοντα , αλλα την εψαχνα !
Το βιντιλατερ αναροφησης εχει 250 ευρο , ο θερμοθαλαμος κανενα 350αρι ,το τζακι 3250 περιπου ! Ακριβή αν ανοιγει δεξια αριστερα , αλλα και μια χαρα τιμη αν τελικα αυτο σου αρεσε στο ντιζαιν !

Τωρα παιδια δεν εχει κρυο ακομα , εξω εχει 15 βαθμους, και το βραδυ δεν πεφτει παρα πολυ ! Αρα ειναι λιγο νορις για να καίμε τοσα ξυλα !
Εγω τον κορμο του δεντρου-οξιας , τον 250φ, τον κανω 6 σπασιματα με το τσεκουρι , και αφου εχει παρει το τζακι καλα , μετα πεταω ενα τετοιο την ωρα ! Με κλειστό τον αποκατω αερα , ανοιχτό τον αποπανω ! Στο σπιτι εχω 25 βαθμους μεσο ορο !
Τωρα αν βαλεις ολο τον κορμο , πρεπει να ανοιξεις τον αερα απο κατω , εστω και λιγο , Αρα στην αρχη παει σιγα και μετα τον χαμηλωνεις , αλλα για ρελαντι , καλητερο αυτο με τα σκισμένα ! Και καλη ζεστη χωρις μπουκομα του τζακιου !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #44088 από PILLIS
Απαντήθηκε από PILLIS στο θέμα Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει
δυστιχος δεν ειχα πολλες επιλογες γ το τι θα βαλω γτ δεν ηθελα να χαλασω την ειδη υπαρχον επενδιση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48400 από PILLIS
Απαντήθηκε από PILLIS στο θέμα Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει
ποσους βαθμους ειχε ο αερας στον θερμοθαλαμο τις κρυες μερες?1 βεντιλατερ εχεις?που μενεις?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #48803 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Turbofonte Αrgan 887: καπνίζει
Δεν καταλαβα τιποτα , δύστυχος δεν εχω θερμόμετρο , ουτε σιεμε , ολυμπρια ! Οποτε βλεπω μονο θερμοκρασία στον απέναντι τοίχο , 10 μετρα μακρια απ το τζακι !
Τωρα να σε πω , χτες με το λιγο κρυο που ειχε , ειχα ολη μερα 25 ! μεχρι τις 12 , το βραδυ ειχα 25 , μετα το μπούκωσα , επεσε η θερμοκρασια 24 κατα τις 1 ! Στις 3 που μπουμπουνισε μεχρι τις 5 το πρωι ειχα 24 και στις 6,5 το πρωι ειχα 23 !

Μένω σε ενα χωριο , διπλα απ την Λαρισα, στους πρόποδες του Κισσάβου και απ την πολη , εχω την διπλάσια υγρασία , και περισσότερο κρύο ! Το σπιτι εχει αερα απο παντου , δηλαδη δεν κόβει τον αερα ουτε ενα δεντρο !

Βεντιλατερ εχω παρα πολλα , 1 κατω 1 πανω ,1 στο υπογειο ! του υπογειου ειναι συνδεδεμενο με τον εναλακτη , αμα παω υπογειο, γυριζω το μοτερ και μου ερχεται και εκει ζεστη ! αλλιως στα κρυα το γυριζω αναποδα και ζεστενω μονο την μεζονετα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ