Invicta Foyer 700 Selenic: μαυρίζει το τζάμι & δεν ανεβάζει θερμοκρασία

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38217 από Asteris
Ποιός σου είπε και το έκλεισε με υαλοκόρδονο και από πάνω, δεν έχεις καθόλου αεροκουρτίνα έτσι. Εννοείται πως θα το βγάλεις. Μην είναι κάνα παχύ το υαλοκόρδονο γιατί έτσι θα μείνει μεγάλη χαραμάδα, το πολύ 2mm να είναι.

Το τζάκι το έχεις ακόμα έτσι ανοιχτό? Μάλλον ο αισθητήρας κρυώνει λόγω περιβάλλοντος αέρα. Όταν το κλείσεις με γυψοσανίδα θα δεις και 5-10 παραπάνω, που είναι και το νορμάλ για τέτοιο εναλλάκτη. Επίσης να χαμηλώσεις τις σκάλες από το μοτέρ, δεν χρειάζεται να ανεβάζει σκάλες γρήγορα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38237 από gikas
ναι έχω βάλει υαλοκόρδονο σε όλες τις πλευρές και στα 2 τζάμια.. το είχα δει στο τζάκι ενός φίλου.. δεν ξέρω τι μάρκα είναι... αλλά αφού το λες θα το βγάλω... είναι 1,5 χιλ.. Και ναι το τζάκι το 'εχω ακόμη ανοίχτο γιατί είμαι ακόμη στις δοκιμές και φοβάμαι μην έχω κάνει κάτι λάθος. Στην έξοδο του σπιράλ του εναλλάκτη έχω δει μέχρι 82 νομίζω βαθμούς με τη σκάλα του μοτέρ στο 1. Αυριο θα βγάλω το επάνω μέρος του κορδονιού και θα δοκιμάσω με μπρικέτα όπως μου είπες και θα βάλω και θα αλλάξω το φουρφούρι με παγώδα. Αστερη θα σε ενοχλήσω πάλι αυριο .. Σε ευχαριστώ πολύ .. Καλό βράδυ!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38253 από gikas
αστερη να βγαλω το υαλοκορδονο και απο τα 2 τζαμια?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38301 από Asteris

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #38759 από gikas
Καλησπέρα!! Εβγαλα τα πάνω κορδόνια και από τα 2 τζάμια, ακόμη δεν άλλαξα το "φουρφούρι" με παγόδα και άναψα το τζάκι με λίγο βαμβάκι-οινόπνευμα,και 2 σανίδια και μετά συνέχισα με μπρικέτες. Μεχρι τώρα αντί για σανίδια έβαζα ξερά κλαδιά ελιάς. Μέχρι τις 3 μπρικέτες που έκαψα μέσα σε 2 ώρες το το μπροστά τζάμι παρέμεινε πολύ καθαρό ενώ το πλαϊνό θόλωσε γύρω από τα κορδόνια. Ισως βέβαια να φταίει το ότι τα κορδόνια ήταν βρεγμένα από το καθάρισμα. Έξοδο αέρα είχα 85 στη σκάλα 1. Μετά συνέχισα με ένα κούτσουρο οξιάς περίπου Φ80 που ζορίστηκε να ανάψει και μόλις άναψε.. μαυρίλα..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Ζαγκαρέτος
  • Επισκέπτης
  • Επισκέπτης
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #102472 από Ζαγκαρέτος
Αστέριε, επειδή ενδιαφέρομαι για την εγκατάσταση ενός Ιnvicta δίφατσου, πήγα τις προάλλες στο Leroy και αυτό που έχει στην έκθεση στο τζάμι δεν έχει καθόλου υαλοκόρδονο, ενώ από αυτά που διαβάζω στο site αν δεν κάνω λάθος πρέπει να είναι και στα δύο τζάμια ανάποδο Π για την αεροκουρτίνα. Πρέπει να το βάλουμε εμείς;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ