Πότε (αν) ξεμύρισε εντελώς το ενεργειακό σας τζάκι ;

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33886 από kosmidis80
Εγω στο τζακι ειναι η αληθεια οτι δεν καταλαβα να μυρισει, αλλά στην σόμπα τοτε ειχε γινει πανικος!

Στον ξυλολεβητα τωρα, για πολύ λίγη ώρα και ελάχιστα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33895 από legend7ts
Εμένα μυρισε τη πρώτη φορά αλλα απο τότε έχω κάνει άλλες 3 δοκιμές και δεν βγάζει το παραμικρό. Βέβαια εγω το είχα φουντώσει πολυ στο πρώτο αναμα . Εσυ όμως μετα απο 5 τόνους ειναι λίγο περίεργο. Έκανες καθαρισμό στη καμινάδα φέτος;
χτες σε δοκιμη παλι , κατι ειχε στην ατμοσφαιρα (ψιλοθουρα). βεβαια τωρα ειχα το βεντιλατερ στην μεγαλη σκαλα ισωσ γιαυτο, γιατι τις αλλεσ φορες δεν το εβαζα πανω απο τη μεση
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by legend7ts.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #33981 από Zedd
Στην δική μου περίπτωση με την τρίτη καύση η μυρωδιά ήταν λιγότερη από τις πρώτες δύο φορές και μπορούσα να έχω τις μπαλκονόπορτες κλειστές την περισσότερη ώρα.

Ομως σήμερα παρατήρησα ότι έχει ξεφλουδίσει αρκετά το χρώμα στο συρταράκι στάχτης της Nordica 80 εστίας μου. Μου κάνει εντύπωση αυτό, για την ποιότητα κατασκευής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34075 από stavrosmet
στο δικο μου ενεργειακο ελληνικο λαζαρου με βεντηλατερ 4 χρονια καυσησ συνολο 30 τονουσ ξυλα οταν πιανει θερμοκρασια πανω απο 80 του αερα εννοω μυριζει παντα κατι σαν σηδιρο καμενο εχω απο πισω στο ντουβαρι πετροβαβακα δεν μπορω να βρω λυση καλεσα και τεχνικο εταιριασ μου ειπε δικαιολογια ο καπνοδοχωσ καθαρισμα καθαριστηκε δεν εβγαλε τιποτα μονο μια σακουλα μικρη καπνα
προτεινετε καποια λυση
ευχαριστω εκ τον προτερων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34078 από mk86

rivol έγραψε: Και η δικιά μου Jolly Mec μύρισε μόνο στο πρώτο άναμα. Εχτές που την άναψα για δεύτερη φορά, δεν μύριζε τίποτα. Και από ζέστη ...... φούρνος.


rivol καλησπερα, ποια αεροθερμη εστια εχεις της jolly mec; και αν επιτρεπεται ποσο σου κοστισε;

απο αξιοπιστια σου βγηκε καλη;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #34239 από panos78
Και το δικό μου το συμβατικό τζάκι μόλις ανεβάσει υψηλή θερμοκρασία βγάζει μια μυρωδιά σαν καμμένο σίδερο. Πέρυσι άναψε πρώτη φορά αλλά το έκανε όλη τη διάρκεια της χρονιάς. Να υποθέσω οτι οφείλεται στο μαντέμι και θα υποχωρήσει η μυρωδιά με τον καιρό?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.071 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ