Ravelli 901 Canalizzato (pellet): καπνίζει στο άναμμα

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2613 από Tsimp
Έχω αγοράσει ένα τζάκι πελλετ τις Ravelli το 901, και κατά την ώρα του ανάματος αφού περάσουνε 2 λεπτά βγάζει πολύ καπνό για 3 λεπτά. Το παράξενο είναι ότι αν ανοίξω την μπαλκονόπορτα αυτά τα 3 λεπτά δεν βγάζει τίποτα .Ξέρεις κάποιος κάτι. παρακαλώ βοήθεια Ευχαριστώ
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by jnet. Αιτία: Τιτλος πιο σαφής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2616 από Nasikas

Tsimp έγραψε: Έχω αγοράσει ένα τζάκι πελλετ τις Ravelli το 901, και κατά την ώρα του ανάματος αφού περάσουνε 2 λεπτά βγάζει πολύ καπνό για 3 λεπτά. Το παράξενο είναι ότι αν ανοίξω την μπαλκονόπορτα αυτά τα 3 λεπτά δεν βγάζει τίποτα .Ξέρεις κάποιος κάτι. παρακαλώ βοήθεια Ευχαριστώ

Τραβάς αέρα απο το δωμάτιο και όχι απο έξω ; --και έχεις ανοκτό μεγάλο απορροφητήρα στην κουζίνα;

Ο εγκαταστάτης τι λέει; Εκείνος πρέπει να σου δώσει λύση.

(α....και στα τζάκια πελλετ η καμινάδα δεν πρέπει να κάνει ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ διαδρομή.)


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2618 από pantelis1973

Nasikas έγραψε:

Tsimp έγραψε: Έχω αγοράσει ένα τζάκι πελλετ τις Ravelli το 901, και κατά την ώρα του ανάματος αφού περάσουνε 2 λεπτά βγάζει πολύ καπνό για 3 λεπτά. Το παράξενο είναι ότι αν ανοίξω την μπαλκονόπορτα αυτά τα 3 λεπτά δεν βγάζει τίποτα .Ξέρεις κάποιος κάτι. παρακαλώ βοήθεια Ευχαριστώ

Τραβάς αέρα απο το δωμάτιο και όχι απο έξω ; --και έχεις ανοκτό μεγάλο απορροφητήρα στην κουζίνα;

Ο εγκαταστάτης τι λέει; Εκείνος πρέπει να σου δώσει λύση.

(α....και στα τζάκια πελλετ η καμινάδα δεν πρέπει να κάνει ΟΡΙΖΟΝΤΙΑ διαδρομή.)


Δηλαδη κωστα αυτα που εχουν την καμιναδα πισω,θα βγαζουν με γωνια την διαδρομη εξω? οχι οριζοντια?

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2619 από Nasikas
Δεν ξέρω για την Ραβέλι, αλλά σε ένα σεμινάριο ρώτησα Ιταλό τεχνικό άλλης εταιρείας και ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ απάντησε σε ερώτησή μου για δυνατότητα 1 μέτρου οριζόντιας διαδρομής σε ΤΖΑΚΙ ΠΕΛΛΕΤ.


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2621 από Asteris

Tsimp έγραψε: Έχω αγοράσει ένα τζάκι πελλετ τις Ravelli το 901, και κατά την ώρα του ανάματος αφού περάσουνε 2 λεπτά βγάζει πολύ καπνό για 3 λεπτά. Το παράξενο είναι ότι αν ανοίξω την μπαλκονόπορτα αυτά τα 3 λεπτά δεν βγάζει τίποτα .Ξέρεις κάποιος κάτι. παρακαλώ βοήθεια Ευχαριστώ


Στο σχέδιό του, δείχνει μιά Φ40 εισαγωγή αέρα στο πίσω μέρος. Μήπως ο μάστορας δεν την σύνδεσε με εξωτερικό αέρα και το τζάκι σου τραβάει από το δωμάτιο? Αυτό δείχνει το άνοιγμα της μπαλκονόπορτας...

Πόσο κόστισε η εστία?
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #2626 από Tsimp
Για να καταλαβω Θελει να βαλω σωληνα για τον αερα εξω. Οτεχνικος που το εβαλε ηρθε εκανε καποιες ρυθμισεις αλλα παλι τα ιδια. κοστισε 3.300Ε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.073 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ