Φυσικό αέριο κ buffer

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #158820 από timgr
Φυσικό αέριο κ buffer δημιουργήθηκε από timgr
Φυσικό αέριο κ buffer μπορεί να γίνει σύνδεση στο μπαφερ η θα ήταν καλύτερο να ζεστάνει τα σώματα απευθείας??? Μήπως αν το συνδέσω στο μπαφερ να μην έχω οικονομία γιατί θα αργεί μέχρι να νεβαση θερμοκρασία???

Στάλθηκε από το Paris μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #158831 από ΑΝΕΣΤΗΣ98
Απαντήθηκε από ΑΝΕΣΤΗΣ98 στο θέμα Φυσικό αέριο κ buffer
Καλημέρα

Το μπαφερ χρειάζεται μόνο σε συστήματα καύσης που δεν μπορεί να σβήσει ο καυστήρας ώστε να χρησιμοποιείς την ενέργεια από τη συνεχή λειτουργία του για θέρμανση αργότερα( πχ ξυλολέβητας) και σε συστήματα που δουλεύουν καλύτερα στο φούλ της λειτουργίας τους όπως πέλλετ, αλλά για αυτά δεν είναι και δεσμευτικό. Σε συστήματα που δουλεύουν on-off (πετρέλαιο, αέριο, ρεύμα) το μπάφερ δεν προσφέρει σχεδόν τίποτα παρά μόνο δαπανάς παραπάνω ενέργεια. Ίσως σε περιπτώσεις με νυχτερινές χρεώσεις (πχ με αντλία θερμότητας )θα πρόσφερε, μόνο και μόνο για να έχεις απόθεμα ζεστού νερού που θα έχεις παράγει με χαμηλό κόστος, αλλά μέχρι εκεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν #158832 από timgr
Απαντήθηκε από timgr στο θέμα Re:Φυσικό αέριο κ buffer
Ok ευχαριστώ , το ειπα γιατί έχω τζάκι συνδεμένο στο buffer και τώρα έβαλα αέριο αλλά πο την αρχή το είχαν πάνω στο buffer την σύνδεση και το αέριο αλλά βλέπω λίγο να αργή να δοση ζεστή και γι'αυτό ρώτησα ,,,

Στάλθηκε από το Paris μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 5 Ημέρες πριν #158842 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Re:Φυσικό αέριο κ buffer
ολα ειναι θεμα συνδεσμολογιας και λειτουργιας ... αν θες να καταργησεις το τζακι καταργεις και το μπαφερ ...βασικα πρεπει να ξεκαθαρισεις τι θες


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.064 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ