K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89292 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Προφανώς θα ξεβιδωθούν οι βίδες και κάτω από το μαντέμι θα μπουν 1-2 ροδέλες. Έτσι θα δημιουργηθεί το κενό που θέλουμε!
Πάντως με την τελευταία πατέντα που έκανα οι θερμοκρασίες έχουν ανέβει πολύ! Πριν 3-4 μέρες είχε καλή καρβουνιά και έβαλα 4-5 ξύλα για να κρατήσει για το βράδυ. Αποτέλεσμα να με ξυπνήσει ο συναγερμός του ροοστάτη! Η θερμοκρασία ξεπέρασε τους 150 και συνέχιζε να ανεβαίνει! :woohoo: Αναγκάστηκα να αφήσω ορθάνοιχτη την πόρτα για κανένα εικοσάλεπτο μέχρι να πέσει θερμοκρασία σε επίπεδα κάτω των 110! Όλα αυτά με εξωτερική θερμοκρασία 3 βαθμούς! Δυστυχώς βέβαια το τζάμι λόγω παντελούς κλεισίματος αεροκουρτίνας έχει γίνει κατάμαυρο και να δω πώς θα το καθαρίσω!
Άντε να τελειώνουμε και με το τζάκι! Τουλάχιστον να είμαστε έτοιμοι για του χρόνου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89300 από 1kost1
Απαντήθηκε από 1kost1 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Και εγώ περιμένω με ανυπομονησία κάποιο νέο από την εταιρία ή άμα σας το κάνουν σε σας να πάρω προσωπικά την εταιρία και να τους «ενοχλήσω» λίγο για να πάρω και εγώ σειρά…. Είναι γεγονός ότι θα φάνε κανένα πατημένο δίωρο μέχρι να το φταίξουν …(πάτους, τρύπες κλπ…)
Αυτές τις ημέρες που έχει καλό καιρό δεν το άναψα καθόλου (να κάνω και καμιά οικονομία και στα ξύλα….. :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89308 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Υπομονη παιδες! Προφανως φτασαμε στο τελος της περιπετειας μας με το K-evo! Οι τροποποιησεις και τα κιτ θα ειναι δωρεαν, δεν εχω καμια αμφιβολια περι αυτου!

Η εταιρια εχει δειξει πολυ καλο after sales, κυριως με την φοβερη τους ευγενεια και με ηθος που πρεπει σε επαγγελματια!

Μακαρι να συναντουσαν κι αλλοι συμφορουμιτες και μη τετοιες αντιμετωπισεις απο τους εμπορους ή κατασκευαστες των μηχανηματων τους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89312 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Θοδωρή πώς σου φάνηκε η ιδέα της εταιρίας που έγραψα παραπάνω με τον πάτο? Το μόνο που με προβλημάτισε και πάλι είναι κάτι που είδα και στο εργοστάσιο. Μιλάω για τις τρύπες-εισαγωγές αέρα πρωτογενούς καύσης στο κάτω μαντέμι. Φυσικά για κανένα άλλο λόγο παρά το ότι δεν το είχα δει ξανά σε άλλο τζάκι. Όλα όσα έχω δει παίρνουν αέρα μόνο από την σχάρα και όχι από οπές σχισμές στο κάτω μαντέμι. Κυριακή κοντή γιορτή! Άντε τυχερούλη θα είσαι ο πρώτος που θα απολαύσεις την βελτίωση!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #89313 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Αλεξ βασικα ειμαι ο μονος που δεν βιαζομαι καθολου! Βαριεμαι να το περασω με την σκουπα μια για να μπορεσουν να δουλεψουν οι ανθρωποι, αλλα σημερα αυριο θα το κανω.

Θα κανονισω να παρω αδεια την ημερα που θα οριστει για να σας ετοιμασω φωτο και βιντεο στην δοκιμη του.

Σαν λυση,αν καταλαβα καλα αυτο που λες, νομιζω οτι θα μας καλυψει θετικα.

Προσωπικα αυτο που θελω να δω ειναι την φλογα να πεφτει και να σιγοκαιει. Μιας και δεν το εχω σαν κυρια θερμανση, το μονο που θελω ειναι να βαζω μεσα κουτσουρα και να τα βλεπω να καιγονται ωρες. Και απο ζεστη οτι μου βγαλει...

;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #90557 από zakaek
Απαντήθηκε από zakaek στο θέμα Απ: K-EVO Starfire 120
Παιδιά καλησπέρα,θα ήθελα να ρωτήσω αν αυτά που λέτε ισχύουν για όλα τα k-evo,καθώς εγώ είμαι κάτοχος ενός k-evo 80.έχω παρατηρήσει και γω κάποιο θέμα με τον αέρα που εισέρχεται στο τζάκι και το γρήγορο κάψιμο των ξύλων.σας ευχαριστώ.

Στάλθηκε από το LT22i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.156 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ