K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64407 από texnotzak
Απαντήθηκε από texnotzak στο θέμα K-EVO Starfire 120
φιλε μου εγω θα προσπαθησω να σε βοηθησω συμφωνα με αυτα που ειδα και εγω.ανοιγεις αρχικα την πορτα προς τα επανω.μετα οταν την κατεβαζεις θα προσεξεις οτι τερματιζει πανω σε 2 ταπες σιλικονης με αποτελεσμα να εχει ενα κενο,δηλ ειναι σαν να εχεις λιγο σηκωμενη πορτα.και επισησ η πορτα που ανοιγει προσ τα εξω οταν την κλεινεις δεν παταει πανω σε κορδονι οπως πατανε οι κασετες με αποτελεσμα να εχεισ και εκει κενα.ολα αυτα φερνουν αερα μεσα στο χωρο καυσης με αποτελεσμα η δευτερευουσα και η αεροκουρτινα να μην κανουν καμια αλλαγη στην ενταση τησ φωτιας.εμπηρικα πιστευω πως αν βρεις τροπο να σφραγησεις καλα αυτα τα σημεια θα λειτουργησουν ολα ρολοι.κανε ενα προχειρο πειραμα,σφραγησετα προσωρινα για να δεις οτι θα ρυθμηζετε η φλογα απο την αεροκουρτινα και θα εχεισ οξυγωνο απο την δευτερευουσα.καλη τυχη.το k-evo ειναι σιγουρα ενα φοβερο τζακι και πιστευω πως αν σφραγησεις το πρωτο σημειο που σου ειπα θα εχεις μεγαλη αλαγη.εγω το εχω δει να χτυπαει 117 βαθμους σχετικα ευκολα με πολυ ξερο ξυλο βεβαια και παντα οξυας.το δρυς οσο ξερο και να ειναι μην περιμενεις καλεσ θερμοκρασιες.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by texnotzak.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64411 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα K-EVO Starfire 120
Φίλε texnotzak γράφε σε παρακαλώ με μικρά γράμματα, όπως όλοι μας.

Μετέτρεψε και το παραπάνω κείμενό σου, γιατί δε διαβάζεται εύκολα...


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64412 από texnotzak
Απαντήθηκε από texnotzak στο θέμα K-EVO Starfire 120
Εγώ έχω στο σπίτι μου ECOPALEX 76 PALAZZETTI και STARFIRE MAX 30 και με εξωτερικές θερμοκρασίες 2 μέσα πιάνω 30 στο σαλόνι 27 χωλ και κουζίνα 22 υπνοδωμάτια και 19 στο μπάνιο γιατί είναι κλειστό όλη μέρα.Ο λέβητας δεν πέρνει μπρος όλη την ημέρα. 120 τετραγωνικά. Σαν καύση αγγίζει τελειότητα πλήρως ελεγχόμενη και καίω 1 τόνο ξύλα το μήνα.
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by GT. Αιτία: ΚΕΦΑΛΑΙΑ ---> μικρά

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64441 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120

texnotzak έγραψε: φιλε μου εγω θα προσπαθησω να σε βοηθησω συμφωνα με αυτα που ειδα και εγω.ανοιγεις αρχικα την πορτα προς τα επανω.μετα οταν την κατεβαζεις θα προσεξεις οτι τερματιζει πανω σε 2 ταπες σιλικονης με αποτελεσμα να εχει ενα κενο,δηλ ειναι σαν να εχεις λιγο σηκωμενη πορτα.και επισησ η πορτα που ανοιγει προσ τα εξω οταν την κλεινεις δεν παταει πανω σε κορδονι οπως πατανε οι κασετες με αποτελεσμα να εχεισ και εκει κενα.ολα αυτα φερνουν αερα μεσα στο χωρο καυσης με αποτελεσμα η δευτερευουσα και η αεροκουρτινα να μην κανουν καμια αλλαγη στην ενταση τησ φωτιας.εμπηρικα πιστευω πως αν βρεις τροπο να σφραγησεις καλα αυτα τα σημεια θα λειτουργησουν ολα ρολοι.κανε ενα προχειρο πειραμα,σφραγησετα προσωρινα για να δεις οτι θα ρυθμηζετε η φλογα απο την αεροκουρτινα και θα εχεισ οξυγωνο απο την δευτερευουσα.καλη τυχη.το k-evo ειναι σιγουρα ενα φοβερο τζακι και πιστευω πως αν σφραγησεις το πρωτο σημειο που σου ειπα θα εχεις μεγαλη αλαγη.εγω το εχω δει να χτυπαει 117 βαθμους σχετικα ευκολα με πολυ ξερο ξυλο βεβαια και παντα οξυας.το δρυς οσο ξερο και να ειναι μην περιμενεις καλεσ θερμοκρασιες.


Φίλε texnotzak καταρχήν ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Προφανώς όμως δεν έχεις καταλάβει το πρόβλημά μας. Το τζάκι προσωπικά σε μένα όσον αφορά τις θερμοκρασίες λειτουργίας με μια μπρικέτα πιάνει πάνω από 90 για πλάκα. Έχει φτάσει και πάνω από 120 αρκετές φορές με ξερά ξύλα. Όλα αυτά βέβαια φέτος και μετά από μετατροπές! Το πρόβλημα είναι για μένα η αυξημένη κατανάλωση λόγω μη ρύθμισης αέρα. Δυστυχώς αν έχεις δει ξένα τζάκια η διαφορά είναι τεράστια! Φυσικά θα δοκιμάσω αυτό που προτείνεις. Κάθε πρόταση δεκτή!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64442 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα K-EVO Starfire 120

texnotzak έγραψε: Εγώ έχω στο σπίτι μου ECOPALEX 76 PALAZZETTI και STARFIRE MAX 30 και με εξωτερικές θερμοκρασίες 2 μέσα πιάνω 30 στο σαλόνι 27 χωλ και κουζίνα 22 υπνοδωμάτια και 19 στο μπάνιο γιατί είναι κλειστό όλη μέρα.Ο λέβητας δεν πέρνει μπρος όλη την ημέρα. 120 τετραγωνικά. Σαν καύση αγγίζει τελειότητα πλήρως ελεγχόμενη και καίω 1 τόνο ξύλα το μήνα.


Συγνώμη κιόλας, είμαι και οff topic :blush: , αλλά αφού είσαι κατασκευαστής τζακιών, γιατί στο σπίτι σου έβαλες το εισαγόμενο PALAZZETTI και όχι ένα από αυτά που φτιάχνεις εσύ ο ίδιος με τα χεράκια σου?

Ή έστω κάποιο άλλο Ελληνικό (αν δεν κατασκευάζεις εσύ αντίστοιχο), για να στηρίξεις τον κλάδο σου?

Εγώ ο Έλληνας καταναλωτής γιατί να προτιμήσω Έλληνα κατασκευαστή όταν ο Έλληνας κατασκευαστής προτιμάει Ιταλό?


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #64445 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120

GT έγραψε:

texnotzak έγραψε: Εγώ έχω στο σπίτι μου ECOPALEX 76 PALAZZETTI και STARFIRE MAX 30 και με εξωτερικές θερμοκρασίες 2 μέσα πιάνω 30 στο σαλόνι 27 χωλ και κουζίνα 22 υπνοδωμάτια και 19 στο μπάνιο γιατί είναι κλειστό όλη μέρα.Ο λέβητας δεν πέρνει μπρος όλη την ημέρα. 120 τετραγωνικά. Σαν καύση αγγίζει τελειότητα πλήρως ελεγχόμενη και καίω 1 τόνο ξύλα το μήνα.


Συγνώμη κιόλας, είμαι και οff topic :blush: , αλλά αφού είσαι κατασκευαστής τζακιών, γιατί στο σπίτι σου έβαλες το εισαγόμενο PALAZZETTI και όχι ένα από αυτά που φτιάχνεις εσύ ο ίδιος με τα χεράκια σου?

Ή έστω κάποιο άλλο Ελληνικό (αν δεν κατασκευάζεις εσύ αντίστοιχο), για να στηρίξεις τον κλάδο σου?

Εγώ ο Έλληνας καταναλωτής γιατί να προτιμήσω Έλληνα κατασκευαστή όταν ο Έλληνας κατασκευαστής προτιμάει Ιταλό?


Πολύ απλά, κάτι παραπάνω θα ξέρει...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.537 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ