τοποθετηση ενεργειακου τζακιου αεροθερμου

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178726 από Geogr
Παιδια μπραβο σας για τη δουλεια που κανετε και βοηθατε τον κοσμο μπηκα και εγω στη διαδικασια να βαλω ενεργειακο τζακι θελω τη βοηθεια σας
εχω παλιο τζακι το οποιο θα κουμπωσει στο παλιο τζακι εχω καμιναδα 9 μετρα χτιστη αυτες τις τετραγωνες που ειναι σαν κυβους χτισμενη σοβατισμενη πρεπει να περασω απο μεσα καμιναδα inox απλη η διπλη με μονωση για να εχω το καλυτερο δυνατο αποτελεσμα γιατι εχει 30 η απλη και περιπου 60 η διπλη και επισης χρειαζεται αφου εχω γυψοσανιδα και θα τι βγαλουμε για να βαλω πυριμαχη πρεπει να φτιαξω απο μεσα μονωση με φυλλα πυριτιου σαν θερμοθαλαμο επειδη θα γινει μια φορα η δουλεια και επειδη εχει συμσντικο ρολλο η καμιναδα επισης μου ειπαν οτι πρεπει να γινει τρυπα στο τοιχο για να παιρνει φρεσκο αερα φ100 αεραγωγος για να παει κατω απο την κασετα. Σας κουρασα με τα πολλα λογια ευχαριστω πολλη εκ το προτερον. geogr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178744 από dimlyk
σιγουρα με καμιναδα μονωμενη (αν χωραει) εχεις καλυτερα αποτελεσματα το οικονομικο ομως ρο ξερεις εσυ ...προσοχη θελει να κλεισει το κενο που θα μεινει αναμεσα στην παληα και νεα καμιναδα ... για τα υπολοιπα με μπερδευεις ...θα γκρεμισεις το παλιο τζακι η θα βαλεις κασετα ? η θα κανεις καποιο μερικο γκρεμισμα και θα βαλεις ελευθερης ροης ? ... αερα απ εξω για καυση θελει αναλογα τον κατασκευαστη 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Geogr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178746 από Geogr
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΗ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ ΘΑ ΤΟ ΦΑΜΕ ΛΙΓΟ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ ΟΧΙ ΟΛΟ ΓΚΡΕΜΙΣΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΡΙΞΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΩ ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑ ΓΥΡΟ ΓΥΡΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΩ ΓΥΡΟ ΓΥΡΟ ΜΕ ΠΛΑΚΕΣ ΠΥΡΙΤΟΥ ΜΟΥΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΘΕΡΜΟΘΑΛΑΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ ΔΥΝΑΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΕΙΝΑΙ Salgueda Insert 700 GV New Ενεργειακό Τζάκι Κασέτα Ξύλου Αερόθερμο Αεραγωγών 14kW. Ο ΕΝΑΣ ΤΖΑΚΑΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΔΙΠΛΗ ΜΕ ΜΟΝΩΣΗ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΑΠΛΗ ΙΝΟΧ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΟΥΛΑΝΕ ΚΑΜΙΝΑΔΕΣ ΙΝΟΧ ΓΙΑΤΙ Η ΧΤΙΣΤΗ ΚΑΜΙΝΑΔΑ ΔΙΜΙΟΥΡΓΕΙ ΜΟΝΩΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΡΟΠΟΙΗΣΗΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΜΠΕΡΔΕΨΕΙ ΠΟΛΛΗ SOSSS EYXAΡΙΣΤΩ ΠΟΛΛΗ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178747 από dimlyk
αν αντεχει η τσεπη σου βαλε διπλη ...κι ακομα καλυτερα μια και τα 9 μετρα ειναι πολλα κι ενα νταμπερ βαρυτητας για να ελεγχει τον ελκυσμο κι ακομα καλυτερα αφου θα κανεις θερμοθαλαμο κι ενα εναλλακτη θερμοτητας ... αυτο δεν στο ειπαν υποθετω ... η κασετα αυτη περνει αερα απο μεσα...αν τραβηξεις απ εξω πρεπει να περασει κατω απ την κασετα και να βγει μπροστα εκτος κι αν η ιδια εχει υποδοχη ... μια και δουλευει με ανεμιστηρες ο θερμοθαλαμος δεν εχει ιδιαιτερες απαιτησεις μια και δεν ανεβαζει υψηλες θερμοκρασιες κι αν βολευει μπορει να μην φτασει στο ταβανι αλλα ναχει περσιδα απο πανω ...προσοχη μονο θελει και απο καπου να περνει αερα για να βγαλει 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178751 από Geogr
καλημερα dimlyk και ευχαριστω αν σου στειλω φωτογραφιες θα μπορουσες να ριξεις καμια ιδεα τι πρεπει να φτιαξω για να εχω το μεγιστο αποτελεσμα να σου πω και κατι η διπλου τοιχωματος παιζει απο 50 εως 70 ευρω ενω η μονου απο 20 εως 30 δηλαδη 630 η διπλη 270 η απλη τεραστια η διαφορα δεν ξερω αν αξιζει το οφελος που θα εχω με την ακριβη σε ευχαριστω παρα πολλη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
1 Χρόνος 4 Μήνες πριν #178755 από dimlyk
ανεβασε φωτο αν θες αλλα στην κατασκευη θα φροντισεις να τηρησεις οσα λεει ο κατασκευαστης για αποστασεις γυρω απ το τζακι και ανοιγματα ...οχι οτι βολευει τον τζακα ... κι επισης προσοχη στο τελειωμα της καπνοδοχου να γινει σωστη μονωση 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Geogr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ