Ένα μεγάλο ευχαριστώ από τον παγωμένο Διόνυσο

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172624 από arism14
Καλησπέρα στην παρέα του φόρουμ .Σας διαβάζω τα τελευταία 3-4 χρόνια αλλά δεν μπήκα ποτέ στην διαδικασία να γράψω κάτι . Φέτος το φθινόπωρο αποφάσισα ότι ήρθε η ώρα να βάλω ένα ενεργειακό τζάκι φυσικής ροής (χωρίς διανομή ) μιας και μένω στο Διόνυσο και (ναι εκεί που για 4 μέρες δεν είχαμε ρεύμα ) μου αρέσει το τζάκι. μέσα από το φόρουμ είχα καταλάβει ότι τζάμπα καίω τα ξύλα στο ανοικτό τζάκι που είχα που επίσης δεν είναι οικολογικό και επειδή μας έκανε διακοπές ρεύματος κατά διαστήματα έψαχνα να έχω μια εναλλακτική πηγή θέρμανσης αν γίνεται χωρίς ρεύμα . μετά από πολύ ψάξιμο σε καταστήματα τζακιών και με τις γνώσεις που είχα αποκομίσει μέσα από τις αναρτήσεις του φόρουμ θεώρησα ότι είχα την εμπειρία να επιλέξω το σωστό για το σπίτι μου . Είχα δει και ότι υπήρχε και ο κύριος Φιλιππακόπουλος μέσα στο φόρουμ αλλά η αλήθεια είναι ότι μου καθόταν λίγο ανάποδα να πάω στα άνω Λιόσια και έτσι σε πρώτη φάση δεν πήγα .Δε θέλω να σχολιάσω το τι ακούσανε τα αυτιά μου από την γύρα που έκανα στα γνωστά τζακάδικα της αττικής . θεωρώ πως κάποιος που διαβάζει αυτό το φόρουμ παίζει να ξέρει περισσότερα από μερικούς ¨επαγγελματίες¨. Τελικά αποφάσισα να πάω και στον Κύριο Φιλιππακόπουλο .Ένα θα σας πω όπως γράφει απλά και κατανοητά εδώ μέσα έτσι είναι και από κοντά . Μού έλυσε όλες τις απορίες χωρίς να ξέρει ότι τον γνωρίζω μέσα από το φόρουμ (του το είπα στο τέλος) . Μου έδωσε επι τόπου προσφορά μόνο από 3 φωτογραφίες που του έδειξα από το σπίτι .Η προσφορά του ηταν για 4 διαφορετικά μπάτζετ για να διαλέξω εγώ όποιο ήθελα.Ο άνθρωπος ήταν σύμβουλος και όχι πωλητής στο να επιλέξω το σωστό τζάκι. Η τελική τιμή από την επιλογή μου δεν άλλαξε ούτε 1 ευρώ μέχρι που μου παρέδωσαν το τζάκι . για να μην σας ζαλίζω 4 μέρες τώρα που δεν είχαμε ρεύμα, νερό, θέρμανση εγώ με το τζάκι είχα 21 βαθμούς στο σπίτι μου στα 110 τμ από τα 150(άλλωστε έχω ενδοδαπέδια με ζώνες και σε νορμαλ συνθήκες δεν με νοιάζει ιδιαίτερα ) .Επειδή έχω δυο δοκάρια στο χωλ δεν μπορούσε να πάει η ζέστη σωστά στα υπόλοιπα 40τμ . έχω μια κουζίνα με γκάζι και είχαμε φαγητό και το απίστευτο που τώρα κατάλαβα την χρησιμότητα του είχα πάρει από τον κύριο Φιλιππακόπουλο ένα inverter τροφοδοτικό(δεν ξέρω αν το γράφω σωστα ) ασφαλείας (που το βάζει στα τζάκια νερού κανονικά ) και μια μπαταρία βαθιάς εκ φόρτισης με αποτέλεσμα με δυο λάμπες led να εχω φως στο σπίτι και να μπορώ να φορτίσω τα κινητά μας . Για άλλη μια φορά ένα μεγάλο ευχαριστώ και μπράβο στο φόρουμ γιατί αν δεν ήσασταν εσείς δεν θα είχα αποκτήσει όλη αυτή την γνώση .Επίσης επειδή με χαρά είδα ότι ο κύριος Φιλιππακόπουλος μπαίνει και γράφει πάλι στο φόρουμ. σας ευχαριστώ για πολλοστή φορά κύριε Δημήτρη.σας έχουμε σκεφτεί οικογενειακός πολλές φορές αυτές τις μέρες. Με εκτίμηση Άρης .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": stergiosbik, ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ, dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172626 από pontios74
Δεν είσαι ο μόνος!!κι εγω απο Αγ.Στέφανο ευτυχως ειχα τζακι φυσικης ροης και ειχαμε ζεστη!! όσο για τον Κο Δημήτρη όπως ανέφερες είναι σύμβουλος πωλήσεων και δεν κοιτάει να πουλήσει αλλα να σε εξυπηρετήσει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dryianni

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172638 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Κύριε Άρη ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.060 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ