κιτ για ανοιχτό δοχειο διαστολης

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172456 από Tsiknis
καλησπέρα στην ομάδα έχω πάρει το κιτ 2 της edilkamin που είναι για ανοιχτό δοχειο διαστολης το βρήκα σε καλή τιμή στα μισά και το πείρα (δεν έχω κάνει ακόμα εγκατάσταση τζακιου) το ερώτημα μου είναι καταρχάς να μου πείτε αν σας αρέσει η δημιουργία 2 κυκλωμάτων ένα για το τζάκι με ανοιχτό δοχείο και ένα για τα καλοριφέρ για κλειστό και γενικά θέλω να μάθω στο ανοιχτό δοχείο του τζακιου πόσο ψηλά πρέπει να είναι το δοχείο από το τζάκι από την εταιρία που ρώτησα μου λένε πως λόγο του εναλακτη δεν χρειάζεται να το βάλεις πολύ ψηλά για να έχεις 1 bar πίεση μπορείς να το βάλεις ακόμα και στα 3 μέτρα ισχύει αυτό? 

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172458 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Μπορείς να το βάλεις μέχρι και ενα μέτρο πάνω απο το τζάκι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172460 από Tsiknis
Απαντήθηκε από Tsiknis στο θέμα κιτ για ανοιχτό δοχειο διαστολης
και εγώ αυτό πιστεύω που είμαι και άσχετος γιατί το κύκλωμα του τζακιου ειναι μικρό και δεν θέλω μεγάλες πιέσεις ευχαριστώ για την απαντήση το κύκλωμα αυτό με τον εναλακτη πως σου φαίνεται τι γνώμη εχεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172461 από ΦΙΛΙΠΠΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Δε θέλω να σε στεναχωρήσω αν και δεν είμαι θερμουδραυλικός υπάρχει στο εμπόριο μεγάλη διαφορά απο εναλλάκτη σε εναλλάκτη .ενα τζάκι με σωστή εναλλαγή θερμοκρασίας απευθείας με κλειστό κύκλωμα σε ένα σπίτι π.χ 120 τετραγωνικά με τα ανάλογα σώματα φαντάσου ότι σε 35-45 λεπτά χωρίς να ξεπεράσεις στο αρχικό άναμμα τα 5-6 κιλά ξύλα θα έχει φτάσει την θερμοκρασία νερού πάνω απο 45 βαθμούς . αυτό εσύ δε θα μπορέσεις να το δεις . επίσης αν ο εναλλάκτης δεν είναι σωστός θα σου γίνεται υπερθέρμανση με αποτέλεσμα να εκτονώνει νερά τα οποία θα βγαίνουν απο το κύκλωμα και θα αναπληρώνονται με νέο νερό το οποίο δεν είναι καθόλου καλό για το τζάκι . έχουμε εδω μέσα πολύ καλούς θερμουδραυλικούς που θα σου δώσουν καλύτερη εικόνα απο αυτά που σου είπα εγώ .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172462 από Tsiknis
Απαντήθηκε από Tsiknis στο θέμα κιτ για ανοιχτό δοχειο διαστολης
το κιτ που πείρα είναι της edilkamin και θα βάλω τζάκι της edilkamin οπότε δεν θα είναι καλός ο εναλακτης που έχει πάνω αφού είναι από την ίδια εταιρία?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 1 Μήνας πριν #172463 από stergiosbik
Συγγνωμη αλλα εμεις εδω πως να σου απαντησουμε;
Γιατι δεν ζητας το πιο απλο πραγμα απο τον εμπορο.
1)Να σε παει σε σπιτι που εχει τοποθετησει ιδιο τζακι και αναλλακτη για να μιλησεις ο ιδιος με τον ιδιοκτητη και να σχηματισεις αποψη απο χρηστη.
2)Nα ζητησεις να τηρηθει επακριβως οτι προβλεπει η edilkamin για την τοποθετηση του τζακιου.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.072 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ