Ερωτήσεις - Απορίες με την ροηκότητα του αέρα

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146179 από barovios83
11 Ώρες 22 Λεπτά πριν #146161

liakjim

10 σκάλα και 120C????? Σε εσένα είναι έτσι?

Ναι.Βασικά το βάζω στο PROP και μου το ρυθμίζει αυτόματα, αναλόγως βέβαια την θερμοκρασία του που βγάζει απο τα πλένουμ.

9 Ώρες 17 Λεπτά πριν #146174

GGEOR7777

Καλό θα ήταν να βλέπαμε την παρουσίαση της εστίας για να δούμε αν το βεντυλατερ ρουφάει αέρα και από που?και αν στεγανά σπρώχνει αέρα μέσα στο θερμοθαλαμο και κατευθείαν στα σπιράλ.
Κάποιες φωτογραφίες θα ήταν χρήσιμες αν έχεις ακόμα.


Επειδή τώρα βρίσκομαι εκτός σπιτιού, με την πρώτη ευκαιρία θα επισυνάψω φωτογραφίες.
Σας ευχαριστώ.
Last edit: 9 Χρόνια 1 Μήνας πριν by barovios83.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 1 Μήνας πριν #146182 από liakjim
10η σκάλα (επιβεβαίωσε πως είναι 10 στα 10)και 120C δεν ταιριάζει. Θα έπρεπε να καις 20 κιλά μπρικέτες για να εχεις τέτοιες θερμοκρασίες με 1000άρι βεντιλατερ.
πχ στο τζάκι της φωτογραφίας (δεν είναι δικό μου) , με τέρμα ξύλα μέσα κ η φλόγα θηρίο, το βεντιλατέρ (900μ^3/ω) είναι στην 8η σκάλα αλλά οι θερμοκρασίες 70C...
Νομίζω ότι όντως κάτι δεν πάει καλά.
α. Ο αέρας δεν πάει εκει που πρέπει
ή
β. Ο αέρας στραγγαλίζεται στην παροχή κ έχεις πτώση πίεσης/παροχής
ή
γ. Ο controller δίνει εντολή αλλά αυτή δεν πάει
ή
κάτι άλλο που δεν μπορώ να φανταστώ.

Χρειαζόμαστε φωτογραφίες καθώς κ διαστάσεις από τα σπιράλ, από βεντιλατερ σε τζάκι κ από θερμοθάλαμο σε περσίδες.

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.052 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ