Σπασμένο τζάμι LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142519 από giabritsos
Πως το ραγίσες;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #142573 από spartah3ad
Με την τσιμπίδα το πιο συχνό

Η θέρμανση με ξύλο είναι ο πιο υγιεινός τρόπος θέρμανσης(;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143293 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Σπασμένο τζάμι LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato
Τι έγινε το άλλαξες το τζάμι; Πόσο κόστισε η αγορά και από που; Είναι εύκολη η τοποθέτηση;

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143295 από geo.hatzel
σορρυ για την καθυστερημένη απάντηση, έτρεχα γενικώς.
τελικά πήγα σε ένα κατάστημα στην κοντά στην περιοχή μου, που πουλάει ενεργειακά τζάκια (όχι αυτό που είχα αγοράσει την κασέτα γιατί είναι πολύ μακριά), τους έδωσα τις διαστάσεις (37χ57) και σε 4 μέρες μου το έφεραν (55 ευρώ χωρίς ΦΠΑ).
έκανα λάθος στο μέτρημα για 3 χιλιοστά (δεν υπολόγισα ένα σιδεράκι στο εσωτερικό πλαίσιο) και πήγα σε τζαμά της γειτονιάς να το κόψει, ο οποίος πριν του δείξω το τζάμι μου λέει πως δεν γίνεται να το κόψει γιατί θα θρυματιστεί, αλλά μόλις το πήρε στα χέρια του ανακάλεσε και με ένα απλό εργαλείο τράβηξε μια γραμμή και το έκοψε όσο ήθελα, σπάζοντάς το κομμάτι-κομμάτι με μια πένσα και στην συνέχεια έτριψε την πλευρά με γυαλόχαρτο για να μην κόβει τόσο πολύ. επίσης μου είπε πως ήταν πολυ καλή τιμή για την ποιότητά του και δεν μου πήρε χρήματα για να το κόψει.

η τοποθέτηση είναι πολύ εύκολη, στο μέσα μέρος της πόρτας έχει 4 λαμάκια που στηρίζουν το τζάμι, τα ξεβίδωσα με αλεν και τοποθέτησα το τζάμι.

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις,
καλή συνέχεια.

υ.γ. το έσπασα ζορίζοντας την πόρτα ενώ είχα βάλει ένα μεγάλο ξύλο που ακουμπούσε στο τζάμι. μιλάμε για πολύ ατζαμής...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 3 Μήνες πριν #143349 από MICK
Απαντήθηκε από MICK στο θέμα Σπασμένο τζάμι LaNordica Inserto 70 Crystal Ventilato
Κανείς δεν γεννήθηκε με γνώσεις. Όλοι από ατζαμήδες ξεκινάμε. Καλές ζέστες B)

ΜΙΧΑΛΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.066 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ