Ρυθμιση στροφών βεντίλατερ

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142073 από stefapat
Απαντήθηκε από stefapat στο θέμα Ρυθμιση στροφών βεντίλατερ
Και στο φουλ το ακους βεβαια αλλα οχι να σε ενοχλει απλα ενα βουητο. Δεν νομοζω να μπαζει η πορτα δειχνει να κλεινει αρκετα καλα αλλα οντος ο λεβιες δεν κανει τιποτα. Μπορουμε να κανουμε κατι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142090 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Εμένα πάντως κάνρι θόρυβο, και μάλιστα αρκετό. Τώρα, εξαρτάται και πόσο "ευαίσθητο" αυτί έχει κανείς, αλλά σκέφτομαι και το εξής: Εγώ μιλάω για πολύ φασαρία, και εσύ απλά για βουητό... ε δεν μπορεί... θα υπάρχει δαφορά. Anyway...

Για την πόρτα μάλλον θα σε στεναχωρήσω. Μπάζει και πολύ μάλιστα. Από κατανάλωση ξύλων πως πας.... Δηλαδή, αν του βάλεις 5-7 kg ξύλα, σε πόση ώρα (περίπου) τα καίει (με πυρωμένη εστία) ? Το κλαπέ της καμινάδας... το χρησιμοποιείς? Δηλαδή, μετά το πρώτο φόρτωμα/άναμμα που πθρώνει η εστία, το κλείνεις?

Υπάρχουν αυτά τα θέματα, που κάποιοι από μας έχουμε προσπαθήσει να κάνουμε κάποιες βελτιώσεις. Ρίξε μια ματιά αν θες., Πάντα φιλικά.....

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0

www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...mid=144&limitstart=0

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142097 από stefapat
Απαντήθηκε από stefapat στο θέμα Ρυθμιση στροφών βεντίλατερ
καλημερα,σε ευχαριστω για την βοηθεια καταρχην.
σχετικα με το θορυβο ξερω ειναι αντικειμενικο καθαρα αλλα οπως και να εχει δεν ενοχλει. στα φουλ ειναι σαν εναν αποροφυτηρα στη καλα 2 απο 3.
μαλλον εχεις απολυτο δικαιο οσον αφορα την πορτα το τζακι ειναι παντου στεγανο περα απο μια περσιδα στο κατο μεροσ που την ελεγχεις απο τον μοχλο. οταν τον κλεινεις δεν αφηνει καθολου κενο. οποτε αερας μπαινει απο την πορτα. εχει σχοινι γυρω γυρω και θεωρω καλα τοποθετημενο αρα????????
οσον αφορα την καταναλωση το ψαχνω ακομα. μαλλον 5-7 κιλα δεντρο (3-4 ξυλα στρογγυλα μηκος 35 και παχος 6) καινε για καμια ωρα. αυτο πως σου φαινετε??
τι λες να δοκιμασω με την πορτα. σιγουρα δεν μπαζει απο πανω και κατω της πορτας. να δοκιμασω αλλο πιο χοντρο σχοινι?
ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142119 από ΦΟΥΣΚΙΤΑΚΗΣ
Από πάνω δεν μπάζει.

Μπάζει όμως από τα πλαϊνά και από το κάτω μέρος. Αλλά αν σε ζεσταίνει και δε σε απασχολεί και η κατανάλωση, μην παιδεύεσαι. Δεν αξίζει τον κόπο.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142128 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Ρυθμιση στροφών βεντίλατερ
Γιώργο πως έχεις καταλάβει ότι μπάζει δεν κάθεται καλά το κορδόνι;
Αν είναι έτσι τότε ο φίλος έχει δίκιο,άλλαξε το κορδόνι ίσως και λίγο μεγαλύτερο δεν ξέρω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 5 Μήνες πριν #142165 από stefapat
Απαντήθηκε από stefapat στο θέμα Ρυθμιση στροφών βεντίλατερ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,
γενικα την καταναλωση αυτη που εχω την θεωρητε μεγαλυ μικρη κανονικη?
οσον αφορα το κλαπέ της καμινάδας αυτο κλεινει αυτοματα μολις κλεινο την πορτα και το εχω ρυθμισει να κλεινει τερμα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ