Προβλημα θερμοκρασίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118430 από tim
Προβλημα θερμοκρασίας δημιουργήθηκε από tim
Έχω ένα τζακι moretti mortl80 πρώτος χειμώνας σε χρήση το προβλημα μου ειναι αν και ειναι και άσχετος νομίζω το τζακι δεν ανεβάζει θερμοκρασία η ένδειξη στο τζακι μέχρι 60-65 βαθμούς ίδια θερμοκρασία δε ίχνη και το buffer 500ltr. Μήπως κάνω λάθος στις ρύθμισης;;
Θερμοστατης τζακιου προς buffer στους 35 βαθμούς απο buffer προς σώματα στους 50 βαθμούς ειναι σωστό ;;;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118614 από TSIGIS
Απαντήθηκε από TSIGIS στο θέμα Προβλημα θερμοκρασίας
θερμοστατησ τζακιου ενοεισ του κυκλοφοριτη? αν ναι τοτε οχι 35 αλλα 50+ το ιδιο κ στο δοχειο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118630 από μανολης
Απαντήθηκε από μανολης στο θέμα Προβλημα θερμοκρασίας
στους 35 βαθμους το νερο ειναι ακομα κρυο

ο θερμοστατης του κυκλοφοριτη θελει τουλαχιστον 50 βαθμους και η περισσοτερη θα πουν 60 βαθμους


για να δοκιμασεις το τζακι χρησιμοποιήσε ξερα ξυλα οξιας και μπριγκέτες

Το άσχημο με την θεωρία είναι πως σου λέει πως δουλεύει ένα σύστημα, όχι γιατί δεν δουλεύει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118676 από tim
Απαντήθηκε από tim στο θέμα Re:Προβλημα θερμοκρασίας
Ωραία !!!! Το προβλημα μου ειμαι ότι ο μάστορας τον τον θερμοστάτη στο τζακι που δίνει εντολή τον κυκλοφοριτη (τζακι-buffer) τον έβαλε μέσα στην γύψοσανιδα και έτσι δεν μπορούσα να τον ρυθμίσουμε , το μόνο που μπορώ να ριθμυσω ειναι ο θερμοστατης απο buffer προς σώματα .



Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118731 από panosf01
Απαντήθηκε από panosf01 στο θέμα Re:Προβλημα θερμοκρασίας
Φιλε μου με ολο το θαρος εχετε κανει μεγαλη...!σε υδραυλικο τζακι επρεπε οπωσδηποτε να αφησετε θυριδα επισκεψης,εχεις τοσα υδραυλικα εκει πισω,δεν ειναι τζακι αεροθερμο.Οπως προειπανε και οι υπολοιποι ο θερμοστατης του κυκλοφορητη θελει τουλαχιστον 60 ειδικα αν δεν εχεις τριοδη.Δεν σου εχει κανει υγροποιησεις,πισα δηλαδη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118735 από tim
Απαντήθηκε από tim στο θέμα Re:Προβλημα θερμοκρασίας
Σωστός !! Ο μάστορας παντογνώστης ξέρεις ....
Ναι στην αρχή που το άναψα έκανε υγροποιηση και στο τοίχο που ειναι μαντεμι εχει κάποια πισα, τι μισό ειναι μαντεμι και το άλλο μισό πυροτουβλο ..
Τώρα όπως κατάλαβα πρέπει να ανοίξω μια διοδο προς τον θερμοστατη ;;
Ερώτηση ο θερμοστατης όπως ειδα που έβαλε ο ναστορας ειναι επαφής τον έβαλε στον ζεστό νερο του χαλκοσωληνα που κατεβενει προς το buffer (ακριβώς κάτω απο το τζακι ειναι το λεβητοστασιο ) τώρα για να μην ανοίγω τρύπες μπορώ να καταργησω τον υπάρχων θερμοστατη που ειναι κοντά στο τζακι και να βάλω ένα ίδιο πιο κάτω στο σωλήνα που τον βλέπω απο το λεβητοστασιο ;;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.084 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ