Bοηθεια σε μετατροπη τζακιου

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #118990 από woodroof
Απαντήθηκε από woodroof στο θέμα βοηθεια σε μετατροπη τζακιου

ΥΓ εννοείται ότι όταν το κλείσεις η τηλεόραση θα φύγει από εκεί που την βλέπω στην φώτο.
Το μάρμαρο εκείνο θα είναι αρκετά ζεστο. Με το χέρι θα το ακουμπάς αλλά η τηλεόραση θα έχει πρόβλημα

καλημερα η τηλεοραση δεν ακουμπαει στο μαρμαρο ο αποκωδικοποιητης ειναι πανω που μπρορει να φυγει απο εκει αν αντιμερωπισο προβλημα λεω να βαλω πετροβαμβακα και να την μονωσω. υπαρχει πραγματικα προβλημα να την παρω απο εκει δεν υπαρχει αλλο σημειο να την βαλω.

την αλλη πλευρα την εχω τραβηξη απο περυση απεναντι απο το τζακι στα 5 μετρα περιπου σε ευθεια απο το τζακι + 2 μετρα υψος μεσα στην φουσκα

το βλεπεις σωστο η εκανα #$%^κια :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119104 από woodroof
Απαντήθηκε από woodroof στο θέμα βοηθεια σε μετατροπη τζακιου
επισης κατι αλλο που θα ηθελα να ρωτησω στην πλατη του αεροθερμου εβαλα διαφορα λαμακια για καθυστερηση του αερα. πιο κατω και φωτο το σχεδιο ειναι κατα προσεγγιση περιπου ετσι τα εβαλα ειναι σωστο αυτο.φιλε Gdevil η οποιος αλλος μπορει να μου λυση αυτες τις αποριες ευχαριστω.

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119108 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Bοηθεια σε μετατροπη τζακιου
Θα ήταν καλύτερα αν τα έβαζες εναλαξ δεξιά αριστερά ώστε να ακολουθούσε μια συνεχόμενη ροή σαν φιδάκι.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119113 από woodroof
Απαντήθηκε από woodroof στο θέμα Re:Bοηθεια σε μετατροπη τζακιου

Θα ήταν καλύτερα αν τα έβαζες εναλαξ δεξιά αριστερά ώστε να ακολουθούσε μια συνεχόμενη ροή σαν φιδάκι.

καλησπερα φιλε μου caftis ετσι οπως τα εχω τωρα πιστευεις οτι ειναι προβλημα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119148 από caftis
Απαντήθηκε από caftis στο θέμα Re:Bοηθεια σε μετατροπη τζακιου
Προβλημα δεν είναι απλά δεν παίρνεις το maximum που θα μπορούσες. Έτσι δουλεύουν πιο πολύ σαν ψύκτρες πάρα για καθυστέρηση του αέρα . Αλλά κάνει δουλειά μην το φοβάσαι.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν #119376 από woodroof
Απαντήθηκε από woodroof στο θέμα Re:Bοηθεια σε μετατροπη τζακιου
Gdevil to διαβαζω και πραγματικα με εβαλες σε σκεψεις

Επίσης στο ξαναλέω...
Βάλε όσες παραπάνω μπούκες μπορείς και άλλαξε την φ80 που έχεις για "κολλεκτέρ". Κάντην Φ120 ή ακόμα καλύτερα φ150. Αν δε σε χωράει τόσο μεγάλη διάμετρο σωλήνα βάλε τετράγωνη αλλά να έχει διατομή 200cm2. Δηλαδή 10χ20 ή 12*16 ή 8*25

πρεπει να σου πω πως η πλατη ειναι μονο 44cm σχεδιασα λοιπον 9 φ42 σε ενα πηχακι και ειδα οτι το κενο μεταξυ τους ειναι μολις κατι χιλιοστα με 9 θα εχω πραγματικα προβλημα αλλα και με 8 παλι 7cm δηλαδη το κενο αναμεσα τους θα ειναι μολις 1 ποντο βεβαια μπορει να ανοιχτη λιγο απο μπροστα θα κοιταξω και για φ48. για κολεκτερ μπορω να βαλω και κιλοδοκο? αυριο θα κοιταξω να δω αν γινεται η επεμβαση οπως ειναι δηλαδη να μην βγει εξω ΑΑ και κατι αλλο αν πχ βαλω 8 φ42 και κολλεκτερ 2 κομματια ταπωμα και στις 2 απο την μια πλευρα φ80 η φ100 καλυτερα 4+4 πιστευεις αξιζει.
Last edit: 10 Χρόνια 3 Μήνες πριν by woodroof.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.089 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ