Bοηθεια σε μετατροπη τζακιου

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118567 από woodroof
Απαντήθηκε από woodroof στο θέμα βοηθεια σε μετατροπη τζακιου

Εγώ δε μπορώ να σου πώ τι σωλήνα να βάλεις γιατί δε ξέρω το μοτέρ ούτε τι εισόδους και εξόδους έχει.

μοτερ υπαρχουν δυο αυτο που δουλευω τωρα και εχει εισοδο φ120 και ενα τερας με εισοδο φ140 εβαλα και σπιραλ αλουμινιου φ150 απο το μοτερ στο αεροθερμο αλλα υπολειτουργει και δεν χρειαζεται για αυτο εφτιαξα αυτο που δουλευω τωρα δεν ειναι ο λογος το μοτερ που λεω πιο πριν για φ100 αλλα επειδη υπαρχει η φ100 μεσα στην φουσκα και βγαινει ετοιμη πισω στο κουτι να μην γκρεμιζω για αυτο στο λεω.εφτιαξα και ενα προχειρο σχεδιο του σπιτιου που σου δειχνω σε ενα σημειο να κατεβω απο το ταβανι μεσα στην ντουλαπα και να βγαλω κατω χαμηλα προς το χωλακι μια περσιδα υπαρχει βεβαια μια αρκετη αποσταση εσυ τι λες αξιζη να το προχωρησω το προτζεκτ :P βεβαια ολα αυτα υποψην φ100 για τους λογους που ειπα πιο πριν.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118658 από woodroof
Απαντήθηκε από woodroof στο θέμα βοηθεια σε μετατροπη τζακιου
καλησπερα σε ολους. λοιπον επειδη καταλαβα με ημιμετρα δεν γινεται τιποτα απο αυριο (να εχουμε και καλη εβδομαδα)
ξεκιναω να παρω αερα απο μεσα και κατω χαμηλα η ιδεα ειναι να παρω δυο σωληνες φ100 (καλα ειναι να υπαρχουν στο μελλον δεν ξερεις τι γινεται ;) )απο το χωλ κατω χαμηλα να ανεβω παταρι να τρεξω πανω στο παταρι και να κατεβω μεσα στο μοτερ παραθετω και ενα σχεδιο πιο κατω. αν υπαρχει καποιο λαθος στο προτζεκτ παρακαλω τα φωτα σας ευχαριστω.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118708 από woodroof
Απαντήθηκε από woodroof στο θέμα βοηθεια σε μετατροπη τζακιου
τι εγινε ρε παιδια κανεις αξιζει το παραπανω η τζαμπα ο κοπος και τα εξοδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118739 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα βοηθεια σε μετατροπη τζακιου

woodroof έγραψε: τι εγινε ρε παιδια κανεις αξιζει το παραπανω η τζαμπα ο κοπος και τα εξοδα.



Γιατι να παρεις απο τοσο μακρυα αερα και με τοσο δυσκολη διαδρομη την στιγμη που μπορεις να τον παρεις απο την αριστερη πλευρα τ τζακιου οπως το βλεπεις? Πριν κανεις οτιδηποτε προσομοιωσε την διαδρομη της εισαγωγης εξω ωστε να σαι σιγουρος οτι ο ανεμιστηρας θα μπορει (τριβες δεν υπαρχουν μονο στην εξοδο) να ρουφαει τον αερα που θελεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118748 από woodroof
Απαντήθηκε από woodroof στο θέμα βοηθεια σε μετατροπη τζακιου
στελιο καλησπερα προσπαθω να παρω αερα απο εκει γιατι διπλα και αριστερα υπαρχει πορτα μπαλκονοπορτα συρομενη που το ανοιγμα εσωτερικα φτανει σχεδον στο τζακι. λαθος δικο μου που δεν την εβαλα στο σχεδιο.

Πριν κανεις οτιδηποτε προσομοιωσε την διαδρομη της εισαγωγης εξω

εστω και δουλευει πιστευεις οτι αξιζει να το κανω η να το αφησω ετσι οπως ειναι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 4 Μήνες πριν #118759 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα βοηθεια σε μετατροπη τζακιου
Αφου ειναι ανοιχτο το τζακι σου η γνωμη μου ειναι να μην βιαστεις να το αλλαξεις, γιατι ετσι κ αλλιως η ανοιχτη σου εστια πετα εξω μια σοβαρη ποσοτητα εσωτερικου αερα, δεν θα κερδισεις και πολλα δηλαδη αναθερμαινοντας εσωτερικο εκτος κ αν το συνδιασεις με πορτα οπως σου ειπαν και παραπανω. Μην μπερδευεσαι, αλλο ειναι κατασκευη με πορτα και αλλο ειναι κατασκευη τωρα και για πορτα βλεπουμε αργοτερα, ολα μισα και στραβα θα καταλληξουν στ τελος. Αστο οπως ειναι προς το παρον, αυτην την γνωμη εχω. Η μπες δυνατα και φτιαξτα ολα μαζι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.103 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ