invicta minos 14kw αποριες αποδοσης-εγκαταστασης

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172352 από Panoulidios
Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση. Στην εστία μέσα δεν είχε κάποιο εγχειρίδιο δυστυχώς. Είδα τις κατασκευές απλά επειδή εμένα η οροφή είναι ντυμένη με ραμποτέ δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να αφήσω τόσο υψηλή θερμοκρασία στο θερμοθάλαμο να καταλήγει εκεί. Θα κοιτάξω και τις άλλες εγκαταστάσεις εδώ , να σαι καλά.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172353 από dimlyk
Μισό μέτρο περίπου κάτω απ την οροφή μπαίνει μονωτικο κι εκεί σταματά η ζέστη ακριβώς κάτω απ αυτό περσιδα 20χ70 περίπου και χαμηλά κάτω απ την εστία μια 10χ70εκ κι όλος ο θερμοθαλαμο ντύνεται με μονωτικο 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172354 από stergiosbik

dimlyk έγραψε: Μισό μέτρο περίπου κάτω απ την οροφή μπαίνει μονωτικο κι εκεί σταματά η ζέστη ακριβώς κάτω απ αυτό περσιδα 20χ70 περίπου και χαμηλά κάτω απ την εστία μια 10χ70εκ κι όλος ο θερμοθαλαμο ντύνεται με μονωτικο 
 

Eτσι ακριβως.
Και για μεγαλυτερη ασφαλεια θα συμπηρωσω οτι καλο θα ειναι να μπει περσιδα και στο κομματι του μισου μετρου αναμεσα σε γυψοσανιδα και ραμποτε και ο χωρος αυτος να ντυθει επισης με μονωτικο.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
3 Χρόνια 2 Μήνες πριν #172355 από Panoulidios
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας , κατάλαβα πως πρέπει να γίνει. Αν ξέρετε κάποιον να μου προτείνετε ο οποίος αναλαμβάνει την εγκατάσταση στη περιοχή της Κερατέας , θα το εκτιμούσα.

Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ