Τι γνωμη εχετε γι αυτο το τζακι?Να ειναι τοσο καλο

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134560 από house
επειδη σπαμερετε λες και κανετε διαφημιση ,
Ενα εχω να πω , που ειναι η ποιστοποιηση σας για τα kw που βγαζει το τζακι , οεοοο ????

οταν τη βρειτε να μας την παρουσιασετε , μεχρι τοτε , μακρια απ τα ελληνικα .
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": okalamaris

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134584 από Stathis3
Πρώτον δεν είναι δικό μου το εργοστάσιο , δεύτερον μιλάς γι αυτό
EN 13229:2001/A2:2004/AC:2007
89/106 EK
34Kw Nominal Heating Output

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134588 από spyroskosmas
Το ΜΟΝΟ τζάκι ασφαλές είναι αυτό www.klover.it/EN/stufa-pellet-legna//30/...NTALE-FIREPLACE.aspx, με το πατενταρισμένο σύστημα siccuro top.

Η Klover, εδώ και 40 χρόνια εξειδικεύεται σε κατασκευή προιόντων καλοριφέρ.
Το 1998 η Εταιρία Klover που εξειδικεύεται σε κατασκευή προϊόντων καλοριφέρ εδώ και σαράντα χρόνια, εξέλιξε ένα σύστημα ασφαλείας που το ονόμασε SICURO TOP και το κατοχύρωσε ως πατέντα σε παγκόσμια κλίμακα. Το λέει και το όνομά του: ΣΙΓΟΥΡΙΑ!!!
Είναι το μοναδικό σύστημα που εξασφαλίζει ότι ο λέβητας λειτουργεί σε μηδενική πίεση ό,τι και να συμβεί.
Όταν υπάρχει υπερθέρμανση , η εκτόνωση της πίεσης που πάει να δημιουργηθεί, γίνεται με φυσική ροή στην αποχέτευση!!!
Με το μεταλλικό φλοτέρ, που αντέχει σε υψηλές θερμοκρασίες, γίνεται η αναπλήρωση του νερού που φεύγει στην αποχέτευση.

Βέβαια υπάρχουν και επιπλέον οφέλη του Sicuro Top εκτός της ασφάλειας:
- Eπειδή τα επιστρεφόμενα νερά δεν μπαίνουν απευθείας στο λέβητα, δεν έχουμε υγροποιήσεις-πίσσες (αποφεύγουμε το κόστος της θερμομεικτικής βάνας - κόστος υλικού και τεχνικού)
- Πανεύκολη σύνδεση στο υπάρχων κύκλωμα
- Mεγάλη διάρκεια ζωής του τζακιού με σταθερά υψηλή απόδοση, λόγω του ότι δεν δημιουργούνται ποτέ μεγάλες πιέσεις (όπως είπαμε μηδενική πίεση)
- Αντίστοιχα, δεν δημιουργούνται μεγάλες πιέσεις ούτε στο δίκτυο.
- Παρόλο που δε δημιουργούνται μεγάλες πιέσεις, τα τζάκια της Klover έχουν αντοχή σε πιέσεις 2,5Bar. Ποια τζάκια είναι για 2,5Bar;

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 11 Μήνες πριν #134601 από house

Stathis3 έγραψε: Πρώτον δεν είναι δικό μου το εργοστάσιο , δεύτερον μιλάς γι αυτό
EN 13229:2001/A2:2004/AC:2007
89/106 EK
34Kw Nominal Heating Output


13,7 toυ αερα .... αρα φιλος παλι μικρο ειναι !!!(για μενα ) τα νερα αλλη ιστορια , αλλα εδω μιλαμε για δυνατα τζακια που πραγματοποιουν οτι υποσχονται ! Ακομα με τα ελληνικα νομιζω εχουμε θεμα !
Δεν θα σπαταλισω αλλη ωρα , γιατι οσο και αν ψαχνω δεν μπορω να βρω τις μετρήσεις ! το 13,7kw και το 254 C θερμοκρασια καπναεριων μου φτανουν ( για να βγαλω παλι :p )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.070 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ