Κασέτα Salgueda 700: απόψεις για βελτίωση καμινάδας

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107739 από douka77
το κενο πως το σφραγιζουμε?με τι υλικο?πετρομβαβακα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107742 από pontios74
με πετροβαμβακα τον σφηνωνεις καλα καλα και το κλεινεις με καποια σφραγιστικη σιλικονη εγω σε ολες τις κατασκευες βαζω προιοντα της sika ειναι πολυ καλα αν εχεις κοντα σου καποιο καταστημα και τους πεις τι θες να κανεις θα σε εξυπηρεησουν.πρεπει η σιλικονη που θα βαλεις να αντεχει στην υγρασια και στις συστολες -διαστολες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107751 από GGEOR7777
Μπορείς αν θές να κόψεις ένα κομμάτι ανοξείδωτο λαμαρίνα στρογγυλό με πάχος φ250 και διάμετρο φ200 που να έρθει πού να έρθει να κάτσει σαν καπάκι στην φ250 και από μέσα χωρίς κενά να περνάει η φ200 κλείνεις μετά σιλικόνη.
Δεν ξέρω αν κατάλαβε εις τι σου λέω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107753 από douka77
σας ανεβαζω και μια φωτογραφια ισως ειναι πιο καλα
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107754 από Stavrax
Η καμινάδα σου θα έχει υγροποιήσεις. Στο τμήμα που εξέχει της ταράτσας πρέπει να μονωθεί για να τις ελατώσεις. Η σειρά των εργασιών που εγώ θα έκανα είναι η εξής. Θα εβγαζα το επάνω τμήμα της 250, θα περνούσα πετροβάμβακα στο κάτω κενό σφηνωτά, μετά θα έβαζα ένα μικρό κομμάτι φ200 για να έρθει 2 πόντους ψηλότερα από την φ250, θα περνούσα την εξωτερική και θα γέμιζα το κενό με πετροβάμβακα και στη συνέχεια θα σφράγιζα με σιλικόνη 350° και με λίγη κλίση προς τα έξω το κενό. Τέλος θα εβαζα και ένα καπέλο φ250 παγόδα.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107755 από douka77
stavrax στην φ250 που εξεχει ειναι μεσα η φ 200..

Stavrax έγραψε: Η καμινάδα σου θα έχει υγροποιήσεις. Στο τμήμα που εξέχει της ταράτσας πρέπει να μονωθεί για να τις ελατώσεις. Η σειρά των εργασιών που εγώ θα έκανα είναι η εξής. Θα εβγαζα το επάνω τμήμα της 250, θα περνούσα πετροβάμβακα στο κάτω κενό σφηνωτά, μετά θα έβαζα ένα μικρό κομμάτι φ200 για να έρθει 2 πόντους ψηλότερα από την φ250, θα περνούσα την εξωτερική και θα γέμιζα το κενό με πετροβάμβακα και στη συνέχεια θα σφράγιζα με σιλικόνη 350° και με λίγη κλίση προς τα έξω το κενό. Τέλος θα εβαζα και ένα καπέλο φ250 παγόδα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.099 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ