Θα καίγατε μπριγκέτα στο τζάκι σας για προσάναμμα;

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #66975 από NIKOSIRA
εννοω ειναι υγειινο να καις μπριγγετα και ποια αξιζει απο υγειινης και οικονομικης αποψης ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #66978 από stergiosbik

NIKOSIRA έγραψε: εννοω ειναι υγειινο να καις μπριγγετα και ποια αξιζει απο υγειινης και οικονομικης αποψης ?


Υγιεινο γιατι να μην ειναι?
Φαινεται ομως οτι εχεις λεφτα για πεταμα!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #66994 από dimlyk
ξυλο χωρις προσθετα ειναι ...κανονικα

στεργιο...το κοστος ειναι σχετικο ..αν ειναι να καψεις φρεσκα ξυλα με 200 τον τονο ..μπορει και να συμφερει


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #67044 από Stavrax
Από τις αρχές Νοεμβρίου καίω το τζάκι μου με μπρικέττα την οποία αγοράζω με 250 τον τόνο . Το καίω σχεδόν καθημερινά από 6-12. Το σκ 12-12. Οι θερμοκρασίες στο σαλόνι είναι 24+ . Με λίγα ξύλα που δοκίμασα δεν φτανω τους 23. Μέχρι τώρα έχω κάψει 50 κιλά ξύλα και 700 κιλά μπρικέττα. Το ξύλο θα με συνέφερε μόνο αν το είχα προμηθευτεί την άνοιξη με 100 τον τόνο. Καθώς το σπίτι μου είναι σε πολυκατοικία και δεν έχω τον χώρο για να αποθηκεύσω μεγάλες ποσότητες ξύλου κλίνω προς την αποκλειστική χρήση μπρικέττας.
Η γυναίκα μου μου ζητάει να τις κοβω μπρικέττες σε μικρά κομμάτια για προσάναμμα. Ισχυρίζεται ότι έτσι ανάβει πιο εύκολα την φωτιά. Σε εμένα πάντως μου αρέσει περισσότερο ο παραδοσιακός τρόπος (ξυλαράκια, εφημερίδα, προσαναμμα).


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by Stavrax.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #67045 από stergiosbik
Για προσαναμα λεει ο φιλος κ οχι για κανονικη καυση.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #67166 από dmtr
Άμα κόψεις μικρά κοματάκια μπριγκέτα, ειδικά αυτές του 1,5 κιλού σπάνε σχετικά εύκολα, είναι μια χαρά προσάναμα και δεν στοιχίζει τίποτα περισσότερο.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by dmtr.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.068 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ