Διοχέτευση ζεστού αέρα στα δωμάτια με βεντιλατέρ

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61257 από vlastax
γεια σου δημητρη, ευχαριστω για την συμμετοχη. ειχα δει την σελιδα της κρατκι.γρ, δεν ειδα μοτερ(εννοεις βεντιλατερ εξαερηστηρα...)Το πηρα απο ΓΟΥΛΙΑΡΗ μεσω ιντερνετ, δεν μου ειπαν ακομα για μοτερ στο εμαιλ μου. Η καφφε αε μου προτεινε σημερα ενα chaminair ειναι ακριβο.
το ζuζια 16 τοβαλα σε γωνια του σαλονιου (μεγαλο)αλλα πρεπει να παω και ζεστο αερα στα 3 υπνοδωματια, αποσταση 10μ με 2 γωνιες. Εκλεισα ολη τη γωνια μεχρι ταβανι ταρατσα και το τζακι με γυψοσανιδα και το λεω αεροθαλαμο (φουσκα),μονωση με πετροβαμβακα, εχω 2 τρυπες στον τοιχο για εισαγωγη αερα,ανωξιδωτο μπουρι καμιναδασ μεσα σε τεραγωνη 41χ41 πλυνθινη καμιναδα. Εδω περιμενω να στειλω τον ζεστο αερα στα υπνοδωματια ή καπου παραπερα. Αυτα τα μοτερ που εγκαθισταντε?? μεσα, εξω, πανω ή κατω στη φουσκα????? Ευχαριστω και παλι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61258 από vlastax
Pascual geia, eyxaριστω για την απαντηση. το σαλιγκαρι φαινεται να κανει, δεν λεει αντοχη θερμοκρασιας, μαλλον πρεπει να το βαλω κατω και απ εξω απο τον αεροθαλαμο να σπρωχνει το αερα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61259 από vlastax
γεια, ευχαριστω, η ΚΑΦΦΕ μου προτεινε ενα chaminair που κανει 450€, καιει !!!! και συνεχιζω να ψαχνω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61279 από house
250 ευρο 400 κυβικα απο μακρις σαλονικα ! (μοτερ αναροφησης)|
Τετοια τιμη ειχε πριν 2 χρονια , κανε παζαρια !
Απο που εισαι δεν ειπες ..... πραγματικα παιδια δεν νομιζω να διαβαζεται το φορουμ , αλλιως τι να πω τα εχουμε μπερδεμενα !
Παρατα τον σαλιγκαρο , παρε ομοαξωνικο να εχεις μεγαλητερη πιεση . Αμα το βαλεις απο κατω η΄' απεξω !
Απο πανω λεμε μπαινει μονο αναροφησης , αλλα εχει φασαρια και πρεπει να μπει η' καλητερα να βρει εξω απ το σπιτι ! Μπαινει το κερατο μου , αλλα δεν αντεχεται μεσα στο σπιτι ! Δεν πανα κανεις οσα κουτια θες και μονωσεις !
Αλλιως in-line τυπου τυμπανου , για μεσα στον αεραγωγο ! Δηλαδη 1 κατω απ το τζακι , και μετα ενα σε καθε αεραγωγο , περιπου στο τελος τις διαδρομης του ! Και κανα μετρο ποιο πισω δεν παιζει προβλημα , ισα ισα , μπαινει ποιο μεσα κοβει ποιο πολυ ο ειχος !

ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΟΤΕΡ ΑΝΑΡΟΦΗΣΗς ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΣΕ ΟΠΟΙoΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ , ΠΡΙΝ ΚΛΑΨΕΙ ΤΑ 250+++++ EURO ++++++
Αμα του κανει , του το δινω και 150 ευρο και πολλα ειναι !
Ας τα πει κανενας αλλος , γιατι εμενα ουτε ο φιλλιπακοπουλος δεν με ποιανει !

Και πουσε βλασταχ ..... ο φιλλιπακοπουλος .... αν διαβαζεις , μας ειπε για διαφορετικο τροπο , στα τζακια του ! Αλλα εσυ εβαλες πετροβαμβακα και μαλλον σε κοβω για να μπαινεις στην παρεα μας !
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by house.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Diplomatis

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61321 από vlastax
Ela HOUSE γεια,
ειμαι ζω στα Χανια.πραγματι ειμαι νεος στην φορουμ επικοινωνια αλλα διορθωνομαι!!!!!
καλα τα λες, μ'αρεσει η προταση σου. το μοτερ αναροφησης με ενδιαφερει.
Ευχαριστω.
τα λεμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #61330 από androutso

house έγραψε: 250 ευρο 400 κυβικα απο μακρις σαλονικα ! (μοτερ αναροφησης)|
Τετοια τιμη ειχε πριν 2 χρονια , κανε παζαρια !
Απο που εισαι δεν ειπες ..... πραγματικα παιδια δεν νομιζω να διαβαζεται το φορουμ , αλλιως τι να πω τα εχουμε μπερδεμενα !
Παρατα τον σαλιγκαρο , παρε ομοαξωνικο να εχεις μεγαλητερη πιεση . Αμα το βαλεις απο κατω η΄' απεξω !
Απο πανω λεμε μπαινει μονο αναροφησης , αλλα εχει φασαρια και πρεπει να μπει η' καλητερα να βρει εξω απ το σπιτι ! Μπαινει το κερατο μου , αλλα δεν αντεχεται μεσα στο σπιτι ! Δεν πανα κανεις οσα κουτια θες και μονωσεις !
Αλλιως in-line τυπου τυμπανου , για μεσα στον αεραγωγο ! Δηλαδη 1 κατω απ το τζακι , και μετα ενα σε καθε αεραγωγο , περιπου στο τελος τις διαδρομης του ! Και κανα μετρο ποιο πισω δεν παιζει προβλημα , ισα ισα , μπαινει ποιο μεσα κοβει ποιο πολυ ο ειχος !

ΕΧΩ ΕΝΑ ΜΟΤΕΡ ΑΝΑΡΟΦΗΣΗς ΝΑ ΤΟ ΔΩΣΩ ΣΕ ΟΠΟΙoΝ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ , ΠΡΙΝ ΚΛΑΨΕΙ ΤΑ 250+++++ EURO ++++++
Αμα του κανει , του το δινω και 150 ευρο και πολλα ειναι !
Ας τα πει κανενας αλλος , γιατι εμενα ουτε ο φιλλιπακοπουλος δεν με ποιανει !

Και πουσε βλασταχ ..... ο φιλλιπακοπουλος .... αν διαβαζεις , μας ειπε για διαφορετικο τροπο , στα τζακια του ! Αλλα εσυ εβαλες πετροβαμβακα και μαλλον σε κοβω για να μπαινεις στην παρεα μας !


Αν μου κανει το περνω εγω. Με ενδιαφερει αμεσα. Θα το βαλω στο υπογειο και πιστευω πως δεν θα χαλαει τον τοπο.
Αν θελεις το τηλ μου ειναι 6947276081 και ειμαι απο Πατρα. Μου το στελνεις με αντικαταβολη και αν δεν μου κανει στο ξανα στελνω πισω παλη με αντικαταβολη.

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.063 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ