Κατασκευή τζακιού

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #55941 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Απ: Κατασκευή τζακιού
Έπεσες στην περίπτωση.

Οι μισοί εδώ μέσα ξέρουν πως να γκρεμίζουν τέτοια τζάκια, όχι πως να τα φτιάχνουν. :whistle:

Για να εκμεταλλευτείς τη θερμότητα της καμινάδας, θα πρέπει αυτή υποθέτω να κατασκευαστεί με μεταλλικά τμήματα και όχι να χτιστεί, έτσι ώστε να είναι εφικτή η τοποθέτηση εναλλάκτη καμινάδας, αλλά μην περιμένεις να ζεσταθείς έτσι. Δεν ξέρω κιόλας να σου πω αν αξίζουν τα χρήματα σε σχέση με την απόδοση.

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος.


Ακόμα στα πετρέλαια...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": dimanna

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56300 από dimanna
Απαντήθηκε από dimanna στο θέμα Απ: Κατασκευή τζακιού
καλησπερα....ο χωρος που θελω να ζεστανω ειναι 50 τετραγωνικα σαλονι κουζινα....και επιδη διαβασα εδω μεσα οτι μεγαλο μερος της θερμοτητας διαφευγει απο την καμιναδα και σκεφτομε πως να την εκμεταλευτω διανεμοντας την στον χωρο μου

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56554 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Κατασκευή τζακιού
Θα βάλεις μαντεμένιο ανοιχτό, εναλλάκτη και μεταλλική καμινάδα. Αλλά σοβαρή ζέστη στα 50τμ, μην περιμένεις να δεις. Σαν να λες θέλω ένα αμάξι κάμπριο για τον χειμώνα, αλλά να ζεσταίνομαι κιόλας.

Η καλύτερη δουλειά άμα σε ενοχλεί η πόρτα, είναι να πάρεις ένα με ανασυρόμενη, που όποτε ψοφάς στο κρύο να την κλείνεις και να ζεσταίνεσαι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56613 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Απ: Κατασκευή τζακιού

dimanna έγραψε: καλησπερα....ο χωρος που θελω να ζεστανω ειναι 50 τετραγωνικα σαλονι κουζινα....και επιδη διαβασα εδω μεσα οτι μεγαλο μερος της θερμοτητας διαφευγει απο την καμιναδα και σκεφτομε πως να την εκμεταλευτω διανεμοντας την στον χωρο μου


Την καμιναδα εννοει μαλλον αστερι! Μπορεις να την κανεις βολτες μεσα στο σπιτι , η' να αναβεις φωτια στο υπογειο και να στελνεις τα καπναερια μεσα απο καμιναδες μεσα στο σπιτι ! Καλο ακουγετε με αποδοση πανω απο 100% !

Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #56977 από dimanna
Απαντήθηκε από dimanna στο θέμα Κατασκευή τζακιού
Asteris ευχαριστω για τη βοηθεια
house εισαι πολυ ειρωνικος......αν διαβασεις καλα αυτο που εγραψα φαινετε καθαρα οτι μιλαω για την θερμοτητα που χανετε απο την καμιναδα......πως θα εκμεταλευτω στο χωρο μου....εθεσα ενα θεμα αν το θεωρησες τοσο ηλιθιο ας μη λαβαινες συμετοχη...δεν ειμαι τοσο ηληθιος να θεωρω οτι μπορω να κανω βολτες μια καμιναδα μεσα στο σπιτι καινα μεταφερω την καπνα μεσα στο σπιτι....νομιζω ουτε ειρονευτηκα ουτε εθειξα κανεναν εδω μεσα.....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #57000 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Απ: Κατασκευή τζακιού

house έγραψε:

dimanna έγραψε: καλησπερα....ο χωρος που θελω να ζεστανω ειναι 50 τετραγωνικα σαλονι κουζινα....και επιδη διαβασα εδω μεσα οτι μεγαλο μερος της θερμοτητας διαφευγει απο την καμιναδα και σκεφτομε πως να την εκμεταλευτω διανεμοντας την στον χωρο μου


Την καμιναδα εννοει μαλλον αστερι! Μπορεις να την κανεις βολτες μεσα στο σπιτι , η' να αναβεις φωτια στο υπογειο και να στελνεις τα καπναερια μεσα απο καμιναδες μεσα στο σπιτι ! Καλο ακουγετε με αποδοση πανω απο 100% !

Ευχαριστω


Υπάρχουν πολλοί τρόποι να εκφράσουμε την άποψη ή τη σκέψη μας, χωρίς να θίξουμε το συνομιλητή μας.

Σε παρακαλώ αγαπητέ house να είσαι λίγο πιο εγκρατής.

Ευχαριστώ.

dimanna, συνέχισε να ρωτάς ότι θέλεις. Οτιδήποτε. Γ' αυτό υπάρχει το φόρουμ.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.065 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ