LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64632 από john tsik
Απαντήθηκε από john tsik στο θέμα LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση
GT συζητησαμε (εγω-μαστορας-αντιπροσωπος) της γνωσεις που μου παρειχε το φορουμ κ εσυ.αλλα με εψησε ο αντιπροσωπος να τον εμπιστευτω.η αποδοση φτιαχνει μερα με την μερα.μονο το θεματακι με την πορτα στεκει αλλα πιστευω να λυθει βαζοντας μολυβι στο αντιβαρο.το τζακι το δουλεψα μεχρι σημερα μονο με μπρικετα.σημερα πηρα ξυλα κ μου ειπε ο μστορας πως αν τα ξυλα ειναι καλα στεγνα θα δω μεγαλη διαφορα..!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64640 από john tsik
Απαντήθηκε από john tsik στο θέμα LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση
τι να πω...!!!!πηρα τηλ κ τον αντιπροσωπο που εκανε την εγκατασταση στον jimopoylos κ μου ειπε οτι αυτος κανει μια τρυπα 30χ25 για παροχη εξωτερικου αερα κ τα συνδεει ολα εκει(παροχη βεντιλατερ-πρωτευων-κ μια φ50 για παροχη πισω απο την εστια για τον τριτευων αερα που βοηθαει στην πυροληση...!!)καθε τηλ που εκανα κ διαφορετικη αποψη...!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64643 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση
Δυστυχώς όμως φίλε μου διέψευσαν την εμπιστοσύνη σου. :(

Αφού το βλέπεις, έτσι όπως το έβαλε, δε ζεσταίνεσαι...

Και μια διόρθωση αν μου επιτρέπεις, για τα όσα έγραψα, δεν είναι ακριβές το ότι "σου παρείχα γνώση εγώ", καθώς το μόνο που έκανα ήταν να μελετήσω το manual και να σου μεταφέρω απλά τα όσα ορίζει. ;)

Γνώμη μου είναι να ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ να γίνει ΔΩΡΕΑΝ η επανεγκατάσταση κατά γράμμα, χωρίς να παρεκκλίνει ούτε στο ελάχιστο, ώστε να απολαύσεις την επένδυσή σου.

Ο κατασκευαστής κάυε εστίας ξέρει καλύτερα από τον καθένα μας.

Δε φτιάχνει απλά μια εστία, αλλά δοκιμάζει και τη βέλτιστη λειτουργία της και μέσα από τις δοκιμές αυτές, καταλήγει στην ιδανική εγκατάσταση την οποία και προτείνει εν τέλει.

Τώρα με τι κριτήρια ο κάθε αντιπρόσωπος ή μάστορας τα αναιρεί όλα αυτά και κάνει τα δικά του, ένας Θεός ξέρει.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι αυτά που σου λέω είναι γεγονός και αποδεικνύεται από το ότι στο βασικό μας θέμα "Τζάκια Ενεργειακά", κοντεύουμε 400 σελίδες... αν βάλουμε όλα τα θέματα τζακιών μαζί, ένας Θεός ξέρει πόσες είναι και ένα τεράστιο ποσοστό τους πραγματεύεται προβλήματα οφειλόμενα σε λανθασμένες εγκαταστάσεις...

Ελπίζω σύντομα να διαβάσω ότι αποκαταστάθηκαν τα προβλήματά σου και ότι χορταίνεις ζέστη!


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #64646 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση

john tsik έγραψε: τι να πω...!!!!πηρα τηλ κ τον αντιπροσωπο που εκανε την εγκατασταση στον jimopoylos κ μου ειπε οτι αυτος κανει μια τρυπα 30χ25 για παροχη εξωτερικου αερα κ τα συνδεει ολα εκει(παροχη βεντιλατερ-πρωτευων-κ μια φ50 για παροχη πισω απο την εστια για τον τριτευων αερα που βοηθαει στην πυροληση...!!)καθε τηλ που εκανα κ διαφορετικη αποψη...!!!!


Καθόλου άσχημο.

Για να σου κάνει εντύπωση, προφανώς δεν κατανόησες τη συνδεσμολογία.

Για τη δευτερεύουσα βέβαια, αν θυμάμαι καλά, η εξωτερική παροχή είναι προαιρετική.

Κατά τα λοιπά, έκανε μια μεγάλη τρύπα, αντί δύο μικρότερες.

Αυτό καλό είναι βέβαια να το αποφεύγουμε και οι 2 τρύπες να έχουν μια απόσταση 30-40cm μεταξύ τους, εφόσον είναι εφικτό, για να μην αλληλοεπηρεάζονται.


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70711 από john tsik
Απαντήθηκε από john tsik στο θέμα LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση
Ξανα κοντα σας!!!χρονια πολλα κ καλη χρονια σε ολους!!!θα ηθελα μια πληροφορια.τι ειδους ξυλα μπορω να χρησιμοποιω για καλυτερα αποτελεσματα?ελια-δρυς-οξια??μονο κορμο η κ ριζα?πηρα προχειρα για δοκιμη ελια,κορμο ριζα σχιστα,αλλα για να καει η ριζα μου βγαζει το λαδι..!!!κ τεραστια κομματια!!μετα μου ειπαν να παρω κομμενα(για ξυλοσομπα) αλλα μονο κορμο!αν το εχει ψαξει κανεις το θεμα ας δωσει καμμια οδηγια παρακαλω..!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #70715 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση
τα ξυλα που λες χωρις ριζες ομως :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.095 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ