LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #61195 από jimopoulos
Απαντήθηκε από jimopoulos στο θέμα LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση

john tsik έγραψε: jimopoylos θα μπορουσες να μου γραψεις καποια στοιχεια επικοινωνιας του αντιπροσωπου σου,που θελω κατι πληροφοριες ??

www.apostolou-group.gr/

la nordica 600 tondo
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": john tsik

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #62891 από john tsik
Απαντήθηκε από john tsik στο θέμα LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση
και επιτελους :( μετα απο πολυ ψαξιμο κ εκατερωθεν συμβουλες τοθετησα το τζακι..!!! :( :( :( με ανυπομονησια το αναψα 4-5 φορες συμφωνα με το μανιουαλ για να στρωσει.... :unsure: :unsure: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ...!!!μολις ζεσταθει η πορτα δεν σταματαει ανοικτη..!!θερμοκρασια απο αεραγωγους χλιαρη προς κρυα...διαβαζω κ ξαναδιαβαζω το manual πηρα τηλ τον αντιπροσωπο,ολα εχουν γινει οπως πρεπει..αλλα.....ΠΙΚΡΑ!!!!μπορεινα με συμβουλεψει κανεις κατι???να το ξηλωσω κ να παω να τους το κολλησω στο κεφαλι???

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63299 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση

john tsik έγραψε: και επιτελους :( μετα απο πολυ ψαξιμο κ εκατερωθεν συμβουλες τοθετησα το τζακι..!!! :( :( :( με ανυπομονησια το αναψα 4-5 φορες συμφωνα με το μανιουαλ για να στρωσει.... :unsure: :unsure: ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΟ...!!!μολις ζεσταθει η πορτα δεν σταματαει ανοικτη..!!θερμοκρασια απο αεραγωγους χλιαρη προς κρυα...διαβαζω κ ξαναδιαβαζω το manual πηρα τηλ τον αντιπροσωπο,ολα εχουν γινει οπως πρεπει..αλλα.....ΠΙΚΡΑ!!!!μπορεινα με συμβουλεψει κανεις κατι???να το ξηλωσω κ να παω να τους το κολλησω στο κεφαλι???


Αμφιβάλλω αν τα έκανε όπως πρέπει.
Διαβάζω στο θέμα "La Nordica Monoblocco Angolo 800", όπου έγραψες:

john tsik έγραψε: θαναση τελικα τι απεγινε με το τζακι σου?ειδες καμμια διαφορα?εχω παρει κ εγω το ιδιο κ εχω καποια μικροπροβληματα..!μολις ζεσταθει δεν σταθεροποιητε η πορτα.πεφτει.θερμοκρασια απο περσιδες σχεδον χλιαρες..!και με ντυμενο τον θερμοθαλαμο για να ανεβαζει πιο πολυ υποτιθεται...!!πληρης απογοητευση...!!!


Μαζί δε συζητάγαμε ότι ο κατασκευαστής απαιτεί κενό τουλάχιστο 6 cm μεταξύ εστίας και τοίχου ή μόνωσης?
Δηλαδή ο κάθε μάστορας ξέρει καλύτερα από τον κατασκευαστή?
Ενδέχεται να έχει κάνει και άλλα...

Ήσουν παρών στην εγκατάσταση?
Αν μπορείς, κάνε πλήρη περιγραφή της εγκατάστασης.

Διάβασε προσεκτικά το manual και κάνε αντιπαραβολή σημείο προς σημείο με τη δική σου εγκατάσταση.


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by GT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63529 από john tsik
Απαντήθηκε από john tsik στο θέμα LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση
η μονη διαφορα με το μαnual ειναι οτι εμεις ντυσαμε τον θερμοθλαμο κατοπιν συνενοησης με τον ατιπροσωπο που μιλησε με ιταλια πριν.ολα τα υπολοιπα εγιναν συμφωνα με τα γραφομενα.μερα με την μερα δειχνει να βελτιωνεται το θεμα θερμοκρασιας στης περσιδες.με λιγο περρισοτερα κιλα ομως απο οτι λεει ο κτασκευαστης ανα ωρα.(4 περιπου αντι για 2,9)παραμενει το προβλημα της πορτας.αλλα θα προσθεσουμε λεει λιγο μολυβι στο αντιβαρο κ θα ειμαστε οκ!!θα παρω κ ενα θερμομετρο να τσεκαρω την θερμοκρασια εξοδου...κ θα ξανα ενημερωσω!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63551 από thodoris00
Απαντήθηκε από thodoris00 στο θέμα LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση

john tsik έγραψε: η μονη διαφορα με το μαnual ειναι οτι εμεις ντυσαμε τον θερμοθλαμο κατοπιν συνενοησης με τον ατιπροσωπο που μιλησε με ιταλια πριν.ολα τα υπολοιπα εγιναν συμφωνα με τα γραφομενα.μερα με την μερα δειχνει να βελτιωνεται το θεμα θερμοκρασιας στης περσιδες.με λιγο περρισοτερα κιλα ομως απο οτι λεει ο κτασκευαστης ανα ωρα.(4 περιπου αντι για 2,9)παραμενει το προβλημα της πορτας.αλλα θα προσθεσουμε λεει λιγο μολυβι στο αντιβαρο κ θα ειμαστε οκ!!θα παρω κ ενα θερμομετρο να τσεκαρω την θερμοκρασια εξοδου...κ θα ξανα ενημερωσω!!


Μου φαντάζει αδιανόητο ότι μίλησε με τους Ιταλούς και του δώσανε το οκ να ντύσει το θερμοθάλαμο... Εδώ οι ίδιοι έχουν αφήσει άμα δεις τεχνιεντως ανοιγματάκια για να αεριζεται και εσείς επιλέξατε να το σφραγίσετε;

Και αυτο που λέει για minimum απόσταση 6cm το ανέρεσαν; Τότε τι το γράφουν στο manual;

Έχω το ίδιο τζακι ακριβώς, αγορασμένο πριν απο 2 μήνες κατευθείαν απο την Ιταλία και έκανα την εγκατασταση μόνος σύμφωνα όμως με το manual και ακολουθώντας το κατά γράμμα... Τέτοια προβλήματα δεν είχα...

Το τζακι το έχεις κλείσει;
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": GT

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #63935 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα LaΝordica 800 Angolo: τοποθέτηση

thodoris00 έγραψε:

john tsik έγραψε:


...Μου φαντάζει αδιανόητο ότι μίλησε με τους Ιταλούς και του δώσανε το οκ να ντύσει το θερμοθάλαμο...


Συμφωνώ 1000%. Μου φαίνεται απίστευτο.

Επίσης john tsik να σε ρωτήσω:
- την πόρτα την κλείνεις ή την αφήνεις ανοιχτή?
- όταν τοποθέτησε την εστία, την αλφάδιασε σωστά ή τη ρύθμισε με το μάτι?
- τις τάπες κάτω από την εστία τις έβγαλε?


Ακόμα στα πετρέλαια...
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by GT.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.088 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ