Dovre 2180

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52409 από gkesi
Απαντήθηκε από gkesi στο θέμα Dovre 2180
Κάτοχος κι εγώ της συγκεκριμένης εστίας να πω πως αρχικά είχα συνδεμένες με σπιράλ τις 4 απο τις 6 επάνω στον θερμοθάλαμο εξαγωγές και με το 800άρι μοτερ της φωτογραφίας μου έδιναν πολύ χαμηλή ένταση αέρα θερμοκρασίας με φουλ μπουμπούνισμα έως 110 - 120 βαθμούς και σε πιο νορμάλ συνθήκες 80-90.
Η επάνω ελεύθερη περσίδα ήταν η μισή απο αυτή της φωτογραφίας με αποτάλεσμα ο αέρας της φυσικής κυκλοφορίας να είναι πολύ καυτός να μυρίζει, και να σου ξηραίνει τον λαιμό. Μεγάλωσα στο διπλάσιο (65χ15) την περσίδα και σε συνδιασμό με τις δύο κάτω που κάνουν φυσική εισαγωγή η εστία "ανέπνευσε" και οι θερμοκρασίες έγιναν πιο μαλακές.
Φέτος αποφάσισα να βοηθήσω κάπως τα άλλα δωμάτια και τοποθέτησα τον αεραγωγό της εικόνας. Το αποτέλεσμα ήταν να μην βγάζει σχεδόν τίποτε ( και με 800άρι μοτέρ). Έκλεισα τις 4 περσίδες της γυψοσανίδας με αλουμινόχαρτο και επιτέλους αισθάνθηκα αέρα στην έξοδο του σπιράλ που παει στο χωλ. Και πάλι όμως η παροχή είναι πολύ μικρότερη της αναμενόμενης και πάλι άρχισα να μυρίζω τον καμένο αέρα μιας και η θερμοκρασία του αέρα του θερμοθαλάμου ανέβηκε αισθητά. Ο λόγος είναι ότι το βεντιλατέρ ΔΕΝ μπορεί να στείλει αέρα μέσα άπο αγωγούς σε μεγάλες αποστάσεις και άρα να δροσίσει την εστία αλλά απλώς αναμοχλεύει τον αέρα μεσα στον θερμοθάλαμο και εξάγει τελικά μόνο μια μικρή ποσότητα. Εξού και οι μεγάλες θερμοκρασίες και η μυρωδιά.
Απευθύνθηκα στο κατάστημα που πήρα το μοτέρ, τους είπα πως έχει η κατάσταση και μου είπαν πως αυτό το μοτέρ και γενικά αυτά που δίνονται για τζάκια δεν είναι σχεδιασμένα για να στέλνουν αέρα σε μεγάλες διαδρομές γιατί δεν μπορούν να νικήσουν τις τριβές του αέρα και την στατική πίεσή του. Συμπέρασμα? μου πρότειναν άλλο μοτέρ ίδιο σε διαστάσεις με περισσότερα watt απο αυτό που έχω (190 απο 75)και με περισσότερες στροφές ( 2250 απο 1300). Μου είπαν ότι είναι 4 φορές πιο ισχυρό και θα μπορώ να το χειριστώ με ροοστάτη το ίδιο σωστά με το προηγούμενο. Είμαι στη φάση της αναμονής για το νέο μοτέρ και επανέρχομαι με εντυπώσεις.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52471 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Dovre 2180

gkesi έγραψε: Κάτοχος κι εγώ της συγκεκριμένης εστίας να πω πως αρχικά είχα συνδεμένες με σπιράλ τις 4 απο τις 6 επάνω στον θερμοθάλαμο εξαγωγές και με το 800άρι μοτερ της φωτογραφίας μου έδιναν πολύ χαμηλή ένταση αέρα θερμοκρασίας με φουλ μπουμπούνισμα έως 110 - 120 βαθμούς και σε πιο νορμάλ συνθήκες 80-90.
Η επάνω ελεύθερη περσίδα ήταν η μισή απο αυτή της φωτογραφίας με αποτάλεσμα ο αέρας της φυσικής κυκλοφορίας να είναι πολύ καυτός να μυρίζει, και να σου ξηραίνει τον λαιμό. Μεγάλωσα στο διπλάσιο (65χ15) την περσίδα και σε συνδιασμό με τις δύο κάτω που κάνουν φυσική εισαγωγή η εστία "ανέπνευσε" και οι θερμοκρασίες έγιναν πιο μαλακές.
Φέτος αποφάσισα να βοηθήσω κάπως τα άλλα δωμάτια και τοποθέτησα τον αεραγωγό της εικόνας. Το αποτέλεσμα ήταν να μην βγάζει σχεδόν τίποτε ( και με 800άρι μοτέρ). Έκλεισα τις 4 περσίδες της γυψοσανίδας με αλουμινόχαρτο και επιτέλους αισθάνθηκα αέρα στην έξοδο του σπιράλ που παει στο χωλ. Και πάλι όμως η παροχή είναι πολύ μικρότερη της αναμενόμενης και πάλι άρχισα να μυρίζω τον καμένο αέρα μιας και η θερμοκρασία του αέρα του θερμοθαλάμου ανέβηκε αισθητά. Ο λόγος είναι ότι το βεντιλατέρ ΔΕΝ μπορεί να στείλει αέρα μέσα άπο αγωγούς σε μεγάλες αποστάσεις και άρα να δροσίσει την εστία αλλά απλώς αναμοχλεύει τον αέρα μεσα στον θερμοθάλαμο και εξάγει τελικά μόνο μια μικρή ποσότητα. Εξού και οι μεγάλες θερμοκρασίες και η μυρωδιά.
Απευθύνθηκα στο κατάστημα που πήρα το μοτέρ, τους είπα πως έχει η κατάσταση και μου είπαν πως αυτό το μοτέρ και γενικά αυτά που δίνονται για τζάκια δεν είναι σχεδιασμένα για να στέλνουν αέρα σε μεγάλες διαδρομές γιατί δεν μπορούν να νικήσουν τις τριβές του αέρα και την στατική πίεσή του. Συμπέρασμα? μου πρότειναν άλλο μοτέρ ίδιο σε διαστάσεις με περισσότερα watt απο αυτό που έχω (190 απο 75)και με περισσότερες στροφές ( 2250 απο 1300). Μου είπαν ότι είναι 4 φορές πιο ισχυρό και θα μπορώ να το χειριστώ με ροοστάτη το ίδιο σωστά με το προηγούμενο. Είμαι στη φάση της αναμονής για το νέο μοτέρ και επανέρχομαι με εντυπώσεις.


Kαλησπερα και από μένα,

Κάτοχος της ιδιας εστίας με 5 αεραγωγούς συνδεδεμένους πάνω,
Με εγκατάσταση που έκανα μόνος μου,και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.
Έχω ανοιξει post με την εγκατάσταση που έκανα,και ίσως σε βοηθησει.
Πιστεύω ότι δεν χρειάζεστε τοσο μεγάλο ventilated για να ζεστάνετε το σπίτι σας
Επίσης από της photo Oαεραγωγος που διωχνετε από την εστία κάνει κατέβασμα και εκεί μπορεί
Να υπαρχει θέμα.
Ερώτηση,η φωτο που έχετε εναι το ventilated;
Και πως πάει η διασύνδεση;
Μου φαίνεται παράξενο με αυτό το τζάκι να μην μπορείτε να
Ζεσταθητε...κατι άλλο παίζετε...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52500 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Dovre 2180

gkesi έγραψε: Κάτοχος κι εγώ της συγκεκριμένης εστίας να πω πως αρχικά είχα συνδεμένες με σπιράλ τις 4 απο τις 6 επάνω στον θερμοθάλαμο εξαγωγές και με το 800άρι μοτερ της φωτογραφίας μου έδιναν πολύ χαμηλή ένταση αέρα θερμοκρασίας με φουλ μπουμπούνισμα έως 110 - 120 βαθμούς και σε πιο νορμάλ συνθήκες 80-90.
Η επάνω ελεύθερη περσίδα ήταν η μισή απο αυτή της φωτογραφίας με αποτάλεσμα ο αέρας της φυσικής κυκλοφορίας να είναι πολύ καυτός να μυρίζει, και να σου ξηραίνει τον λαιμό. Μεγάλωσα στο διπλάσιο (65χ15) την περσίδα και σε συνδιασμό με τις δύο κάτω που κάνουν φυσική εισαγωγή η εστία "ανέπνευσε" και οι θερμοκρασίες έγιναν πιο μαλακές.
Φέτος αποφάσισα να βοηθήσω κάπως τα άλλα δωμάτια και τοποθέτησα τον αεραγωγό της εικόνας. Το αποτέλεσμα ήταν να μην βγάζει σχεδόν τίποτε ( και με 800άρι μοτέρ). Έκλεισα τις 4 περσίδες της γυψοσανίδας με αλουμινόχαρτο και επιτέλους αισθάνθηκα αέρα στην έξοδο του σπιράλ που παει στο χωλ. Και πάλι όμως η παροχή είναι πολύ μικρότερη της αναμενόμενης και πάλι άρχισα να μυρίζω τον καμένο αέρα μιας και η θερμοκρασία του αέρα του θερμοθαλάμου ανέβηκε αισθητά. Ο λόγος είναι ότι το βεντιλατέρ ΔΕΝ μπορεί να στείλει αέρα μέσα άπο αγωγούς σε μεγάλες αποστάσεις και άρα να δροσίσει την εστία αλλά απλώς αναμοχλεύει τον αέρα μεσα στον θερμοθάλαμο και εξάγει τελικά μόνο μια μικρή ποσότητα. Εξού και οι μεγάλες θερμοκρασίες και η μυρωδιά.
Απευθύνθηκα στο κατάστημα που πήρα το μοτέρ, τους είπα πως έχει η κατάσταση και μου είπαν πως αυτό το μοτέρ και γενικά αυτά που δίνονται για τζάκια δεν είναι σχεδιασμένα για να στέλνουν αέρα σε μεγάλες διαδρομές γιατί δεν μπορούν να νικήσουν τις τριβές του αέρα και την στατική πίεσή του. Συμπέρασμα? μου πρότειναν άλλο μοτέρ ίδιο σε διαστάσεις με περισσότερα watt απο αυτό που έχω (190 απο 75)και με περισσότερες στροφές ( 2250 απο 1300). Μου είπαν ότι είναι 4 φορές πιο ισχυρό και θα μπορώ να το χειριστώ με ροοστάτη το ίδιο σωστά με το προηγούμενο. Είμαι στη φάση της αναμονής για το νέο μοτέρ και επανέρχομαι με εντυπώσεις.

Το μοτερ στα τερμα γκαζια δεν κανει πολυ θορυβο?

Εγω που θελω να στειλω αερα στο υπογειο και να το ανεβασω στα δωματια να το ξεχασω το ονειρο?
Το Τζακι μου ειναι το ΤΕΚΝΟ 2 της εντιλκαμιν. Μου βγαζει δυο εξοδους 140 απο πανω και λεω να αφισω την μια εξοδο για το σαλονι και την αλλη να την παω κατω στο υπογειο και να παω 8 μετρα περα στα δωματια.
Ελεγα να το κανω με ενα μοτερ κατω οπο το τζακι που θα σπρωχνει τον αερα. Αλλα μετα απο την επιβεβεωση απο εσενα οτι δεν μπορω να στειλω αερα μακρια με μοτερ που σπροχνει.
Προσανοτολιζομαι σε ενα μοτερ που θα σπρωχνει τον αερα κατω απο το τζακι και σε ενα μοτερ ακομα στο υπογειο που θα ρουφαει αερα και θα τον στελνει στα δωματια.

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52512 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Dovre 2180

satcom έγραψε: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΖΑΚΙ DOVRE.
ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΤΟ 2180 ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ...
ΠΗΡΑ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ.ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΓΑΤΕΣΤΗΣΕ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑΣ,ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ ΕΞΟΔΟΥ ΘΕΡΜΟΥ ΑΕΡΑ,ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΖΑΚΙ.ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΜΕΣΩ ΑΕΡΑΓΩΓΩΝ ΣΕ ΔΥΟ ΔΩΜΑΤΙΑ.ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΟΝΩΣΕ ΤΟΥΣ ΑΕΡΑΓΩΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΣΠΙΡΑΛ.ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ,ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΜΟΥ ΣΥΝΔΕΣΕ ΕΝΑ ΣΠΥΡΑΛ ΓΙΑ ΠΑΡΟΧΗ ΦΡΕΣΚΟΥ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΕΞΩ,ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΠΥΡΑΛ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΕ ΣΤΗΝ ΥΠΟΔΟΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΥΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΞΕΣΥΝΔΕΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΦΡΕΣΚΟΥ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΜΙΑ ΘΥΡΙΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΒΝΤΙΛΑΤΕΡ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΞΗΡΕΝΕΙ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΑ Η ΣΩΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΜΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΤΖΑΚΙΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ SIVAR.ΑΝ ΒΑΛΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΙΕΙ ΚΙΟΛΑΣ... ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ...
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ..


Καλησπέρα,
Έχω και εγώ το ιδιο τζάκι.Η σωστη διασύνδεση ειναι η έξεις.
Το τζάκι παίρνει δυο παροχές αερα απ' έξω και μια από μέσα.
Όλες μπορείς νατις ρυθμίσεις.
Η φ100 ειναι για την καύση(και την δευτερογενη)και την αεροκουρτινα(από αριστερά)
Και η φ125 επίσης για την καύση και για να ρουφάει το βεντιλατερ
Τον αερα απ' έξω να τον περνάει στον θερμοθαλαμο ζεστό στο σπίτι
Επισεις εχεις και την επιλογή να συνδέσεις κατω από την
Εστία και στο κουτί που ειναι το βεντιλατερ άλλη μια φ125 που να ρουφάει
Αερα το τζάκι από μέσα από το σπίτι.
Αναλογος το κρύο που έχει έξω το τζάκι το δουλεύεις ητε από μέσα ητε από έξω..
Αυτό ειναι δική σου επιλογή.
Εγώ το ανάβω καθημερινός περιπου ένα μήνα,έχω συνδέσει 5αεραγωγους,ενιαίο 2 και
Δωμάτια άλλους τρεις.
Σύνολο μήκους αεραγωγών γυρω στα 40 μέτρα με τους πιο μακρινούς ένα στα 15
Και ένα στα 12 μέτρα και το σπίτι χαλαρά πιάνει 25 ενιαίο και 23 δωμάτια..
Ζεστενομαι καλύτερα και απ' οταν χρήσιμοποιουσα πετρέλαιο.
Το τζάκι "σκοτώνει".

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52518 από GGEOR7777
Απαντήθηκε από GGEOR7777 στο θέμα Dovre 2180

androutso έγραψε:

gkesi έγραψε: Κάτοχος κι εγώ της συγκεκριμένης εστίας να πω πως αρχικά είχα συνδεμένες με σπιράλ τις 4 απο τις 6 επάνω στον θερμοθάλαμο εξαγωγές και με το 800άρι μοτερ της φωτογραφίας μου έδιναν πολύ χαμηλή ένταση αέρα θερμοκρασίας με φουλ μπουμπούνισμα έως 110 - 120 βαθμούς και σε πιο νορμάλ συνθήκες 80-90.
Η επάνω ελεύθερη περσίδα ήταν η μισή απο αυτή της φωτογραφίας με αποτάλεσμα ο αέρας της φυσικής κυκλοφορίας να είναι πολύ καυτός να μυρίζει, και να σου ξηραίνει τον λαιμό. Μεγάλωσα στο διπλάσιο (65χ15) την περσίδα και σε συνδιασμό με τις δύο κάτω που κάνουν φυσική εισαγωγή η εστία "ανέπνευσε" και οι θερμοκρασίες έγιναν πιο μαλακές.
Φέτος αποφάσισα να βοηθήσω κάπως τα άλλα δωμάτια και τοποθέτησα τον αεραγωγό της εικόνας. Το αποτέλεσμα ήταν να μην βγάζει σχεδόν τίποτε ( και με 800άρι μοτέρ). Έκλεισα τις 4 περσίδες της γυψοσανίδας με αλουμινόχαρτο και επιτέλους αισθάνθηκα αέρα στην έξοδο του σπιράλ που παει στο χωλ. Και πάλι όμως η παροχή είναι πολύ μικρότερη της αναμενόμενης και πάλι άρχισα να μυρίζω τον καμένο αέρα μιας και η θερμοκρασία του αέρα του θερμοθαλάμου ανέβηκε αισθητά. Ο λόγος είναι ότι το βεντιλατέρ ΔΕΝ μπορεί να στείλει αέρα μέσα άπο αγωγούς σε μεγάλες αποστάσεις και άρα να δροσίσει την εστία αλλά απλώς αναμοχλεύει τον αέρα μεσα στον θερμοθάλαμο και εξάγει τελικά μόνο μια μικρή ποσότητα. Εξού και οι μεγάλες θερμοκρασίες και η μυρωδιά.
Απευθύνθηκα στο κατάστημα που πήρα το μοτέρ, τους είπα πως έχει η κατάσταση και μου είπαν πως αυτό το μοτέρ και γενικά αυτά που δίνονται για τζάκια δεν είναι σχεδιασμένα για να στέλνουν αέρα σε μεγάλες διαδρομές γιατί δεν μπορούν να νικήσουν τις τριβές του αέρα και την στατική πίεσή του. Συμπέρασμα? μου πρότειναν άλλο μοτέρ ίδιο σε διαστάσεις με περισσότερα watt απο αυτό που έχω (190 απο 75)και με περισσότερες στροφές ( 2250 απο 1300). Μου είπαν ότι είναι 4 φορές πιο ισχυρό και θα μπορώ να το χειριστώ με ροοστάτη το ίδιο σωστά με το προηγούμενο. Είμαι στη φάση της αναμονής για το νέο μοτέρ και επανέρχομαι με εντυπώσεις.

Το μοτερ στα τερμα γκαζια δεν κανει πολυ θορυβο?

Εγω που θελω να στειλω αερα στο υπογειο και να το ανεβασω στα δωματια να το ξεχασω το ονειρο?
Το Τζακι μου ειναι το ΤΕΚΝΟ 2 της εντιλκαμιν. Μου βγαζει δυο εξοδους 140 απο πανω και λεω να αφισω την μια εξοδο για το σαλονι και την αλλη να την παω κατω στο υπογειο και να παω 8 μετρα περα στα δωματια.
Ελεγα να το κανω με ενα μοτερ κατω οπο το τζακι που θα σπρωχνει τον αερα. Αλλα μετα απο την επιβεβεωση απο εσενα οτι δεν μπορω να στειλω αερα μακρια με μοτερ που σπροχνει.
Προσανοτολιζομαι σε ενα μοτερ που θα σπρωχνει τον αερα κατω απο το τζακι και σε ενα μοτερ ακομα στο υπογειο που θα ρουφαει αερα και θα τον στελνει στα δωματια.

Δεν ξέρω φίλε μου αν μπορείς να κατεβάσεις ζεστό
Αερα προς τα κατω..
Αν μπορείς και εχεις την δυνατότητα κάνε μια πρόχειρη
Δοκιμή..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52523 από androutso
Απαντήθηκε από androutso στο θέμα Dovre 2180
Εχω μονο το μοτερ που σπρωχνει και παει απο κατω απο το τζακι. Το μοτερ ειναι του καφφε και βγαζει 790 κυβηκα και ειναι 125 watts. Ειναι το πρωτο στην σειρα www.kaffe.gr/datafiles/file/general_cata...38_341_353%20CBM.pdf .Τωρα για το μοτερ που τραβαει θερμο αερα δεν το εχω και ειναι και πανακριβω για να κανω τεστ. Εσυ πας 15 μετρα μακρια? τη μοτερ εχεις?

ATMOS DC32S

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.085 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ