Dovre 2180

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51847 από satcom
Dovre 2180 δημιουργήθηκε από satcom
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΖΑΚΙ DOVRE.
ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΤΟ 2180 ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ...
ΠΗΡΑ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ.ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΓΑΤΕΣΤΗΣΕ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑΣ,ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ ΕΞΟΔΟΥ ΘΕΡΜΟΥ ΑΕΡΑ,ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΖΑΚΙ.ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΜΕΣΩ ΑΕΡΑΓΩΓΩΝ ΣΕ ΔΥΟ ΔΩΜΑΤΙΑ.ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΟΝΩΣΕ ΤΟΥΣ ΑΕΡΑΓΩΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΣΠΙΡΑΛ.ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ,ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΜΟΥ ΣΥΝΔΕΣΕ ΕΝΑ ΣΠΥΡΑΛ ΓΙΑ ΠΑΡΟΧΗ ΦΡΕΣΚΟΥ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΕΞΩ,ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΠΥΡΑΛ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΕ ΣΤΗΝ ΥΠΟΔΟΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΥΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΞΕΣΥΝΔΕΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΦΡΕΣΚΟΥ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΜΙΑ ΘΥΡΙΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΒΝΤΙΛΑΤΕΡ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΞΗΡΕΝΕΙ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΑ Η ΣΩΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΜΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΤΖΑΚΙΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ SIVAR.ΑΝ ΒΑΛΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΙΕΙ ΚΙΟΛΑΣ... ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ...
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ..
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51851 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Dovre 2180
αν δεν σε πειραζει θα το εκτιμουσαμε αν συνεχιζες να γραφεις με μικρα ...ευχαριστω :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #51853 από satcom
Απαντήθηκε από satcom στο θέμα Dovre 2180
ok :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52104 από Cmos
Απαντήθηκε από Cmos στο θέμα Dovre 2180
Επειδή έχω το ίδιο τζάκι (2180 cbscp) το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι έχουν γίνει δύο λαθάκια στην τοποθέτηση, που ήδη μόνος σου τα έχεις εντοπίσει.
1. Έπρεπε να είχατε μονώσει τις σωλήνες(έχεις απώλειες)
2. Έπρεπε να είχατε βάλει λείους σωλήνες και όχι σπιράλ(κόβουν ταχύτητα).
Αλλά δε μας είπες κάποιες σημαντικές πληροφορίες. Το μοτέρ τι παροχή έχει? Οι αγωγοί πόσα μέτρα είναι?
Φυσική ροή με εξωτερικό θερμοθάλλαμο φτιάξατε? Στην άκρη των αεραγωγών τι αεροβαλβίδες έχεις βάλει?
Όσο για το από που ρουφάει αέρα το μοτέρ το πιο σωστό θα έλεγα θα ήταν να ρουφάει και εξωτερικό αέρα ώστε να είναι φρέσκος και εσωτερικό ώστε να κάνει κύκλωμα μέσα το σπίτι και να μην ζορίζετε το τζάκι στο να ζεσταίνει όλη την ώρα κρύο αέρα από έξω κυρίως όταν μειωθούν οι εξωτερικές θερμοκρασίες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52174 από babisb
Απαντήθηκε από babisb στο θέμα Dovre 2180
Γιατί δεν διαβάζεις πρώτα εδώ;
www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...3&id=32733&Itemid=53

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #52240 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα Dovre 2180

satcom έγραψε: ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΖΑΚΙ DOVRE.
ΕΧΩ ΕΓΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΤΟ 2180 ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΛΟ ΜΑΣΤΟΡΑ...
ΠΗΡΑ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΑΠΟ ΛΑΡΙΣΑ.ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΓΑΤΕΣΤΗΣΕ ΜΟΥ ΑΦΗΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ ΕΚΤΟΝΩΣΗΣ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΗΣ ΓΥΨΟΣΑΝΙΔΑΣ,ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ ΕΞΟΔΟΥ ΘΕΡΜΟΥ ΑΕΡΑ,ΑΠΟ ΤΙΣ 6 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟ ΤΖΑΚΙ.ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΜΕΣΩ ΑΕΡΑΓΩΓΩΝ ΣΕ ΔΥΟ ΔΩΜΑΤΙΑ.ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΛΛΟΝ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΜΟΝΩΣΕ ΤΟΥΣ ΑΕΡΑΓΩΓΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΣΠΙΡΑΛ.ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ,ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΚΑΤΩ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΜΟΥ ΣΥΝΔΕΣΕ ΕΝΑ ΣΠΥΡΑΛ ΓΙΑ ΠΑΡΟΧΗ ΦΡΕΣΚΟΥ ΑΕΡΑ ΑΠΟ ΕΞΩ,ΚΑΙ ΕΝΑ ΣΠΥΡΑΛ ΠΟΥ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΕ ΣΤΗΝ ΥΠΟΔΟΧΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΥΣΗ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΞΕΣΥΝΔΕΣΕ ΤΗΝ ΠΑΡΟΧΗ ΦΡΕΣΚΟΥ ΑΕΡΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΜΙΑ ΘΥΡΙΔΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΒΝΤΙΛΑΤΕΡ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΤΟΝ ΑΕΡΑ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΞΗΡΕΝΕΙ ΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΙΑ Η ΣΩΣΤΗ ΣΥΝΔΕΣΜΟΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΑΠΟΔΟΣΗ ΤΟΥ ΤΖΑΚΙΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΝΕΥΡΙΑΣΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΘΗΚΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΣΑΓΩΓΕΑ ΚΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ.ΤΟ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ SIVAR.ΑΝ ΒΑΛΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΣΙΔΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΙΕΙ ΚΙΟΛΑΣ... ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ...
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ..


και εγω απο λαρισα ειμαι , αλλα το εβαλα μονος μου ! Το ιδιο τζακι ! Ελα απ το σπιτι (παρε μαγιο μαζι) γιατι εγω σε 125 μεζονετα καθομαι με το μποξερακι !

Τωρα στα σοβαρα , αν το θες το τζακι οπως λεει το μανουαλ , δεν εχεις παρα να του ριξεις μια ματια !
Πανω θελει 2 εκτονωσης , (μιλαμε μονο για το δικο μας τζακι dovre 2180) .Miα τερμα πανω , φ125 το λιγοτερο , και μια 30 ποντους ποιο κατω , και αμα ειναι κουτι γυψοσανιδα απενατι και κατω ! Παλι 125 !
Δεν τον ξαναφωναζεις τον αλανιαρι , να κοψει τις μαλακιες , και να βαλει την εισαγωγη μονο στο τζακι ! Τωρα αν σε ξερενεται ο λαιμος , τοτε φιλος θες τουλαχιστον ακομα 2 τρυπες ! Απο 125 η καθε μια ! Μια για το τζακι οταν θες , και μια για το κουτι ! μπορεις η μια να ειναι στον τοιχο , και η αλλη στο πατωμα ! (λιγο αργα φανταζομαι )
Τωρα αν συνδεσε ολους και τους 6 αεραγωγους με 400αρι μοτερ , ε τοτε τι να πω . Αν παλι καλα σου εχει 4ης ! Τοτε οι 2 μπροστα δεν θελουν καμια μονωση πανω απ το τζακι ! Για τους μακρια , θελει μονωση και οχι σπιραλ ! Και παλι με 400αρι μοτερ δεν το βλεπω να παει και πολυ μακρια !


Pare kai to pdf και διαβασε το , www.dovre.de/sites/default/files/ERP/han...L-EN-FR-DE-ES-IT.pdf

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.067 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ