Τζάκι Stafa 128 (Καμινοτεχνική): απορίες εγκατάστασης

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #46100 από georgios1981

STAFA 128
Καλησπερα σας,
το καλοκαιρακι αγορασα το συγκεκριμενο τζακι το οποιο ειναι ολο μαντεμι και λειτουργει με ανοιχτο η και κλειστο το τζαμι. Την τοποθετηση θατην κανω ο ιδιος και θα ηθελα την βοηθεια σας. Εχω διαβασεισχεδον ολο το θεμα με τις ενεργειακες εστιες οστοσο επειδη το δικο μου δεν ειναι ενεργειακο 100% θα ηθελα την γνωμη σας και ποσο μαλλον αν υπαρχει καποιος που εχει σαν το δικο μου?
Να ακολουθησω ακριβως τον οδηγο γιατοποθετηση ενεργειακης εστιας η χρειαζεται να κανω κατι αλλο?
Σας ευχαριστω, Γιωργος
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by KERBEROS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46290 από stergiosbik
Αφου εχεις διαβασει τον τροπο εγκαταστασης προχωρα το.
Εγω προσωπικα περιμενω με πολυ μεγαλο ενδιαφερον το τελικο αποτελεσμα διοτι μιλαμε για Ελληνικη εταιρεια που εχει κατηγορηθει αρκετα εδω μεσα.
Βαλτο να δουμε κ στην πραξη τι ψαρια πιανει γιατι κατι μου λεει οτι τελικα αυτην η εταιρεια δεν ειναι κ τοσο μαπα οσο καποιοι πιστευουν.
Καλοριζικο φιλε μου κ κρατα μας ενημερους κ με φωτο αν θες για τα σταδια εγκαταστασης.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46294 από GeoTa
Καλησπέρα καλως ηρθες

Να ξεκινήσω με μια ερώτηση: Γιατι στη σελίδα της Καμινοτεχνικής δε βρισκω το τζάκι σου;

Σε γενικές γραμμές το γνωστό σχεδιάγραμμα που κυκλοφορει στο θέμα "Ενεργεικά τζάκια" αναφέρεται στην τοποθέτηση ενος foyer όχι συγκεκριμένης μάρκας αλλά γενικότερα. Νομίζω πως αν το τζάκι σου ειναι foyer (έτσι φαίνεται) θα πρεπει να ακολουθησεις την πεπατημένη.

Αν κάποιος :whistle: (Αστέρης, house, GT κτλ) διαβάζει και έχει άλλη άποψη να την πει :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46299 από Asteris
Στέργιο, όταν ένα τζάκι καίει 7-8 κιλά ξύλο την ώρα, για να ανεβάσει 20-21 βαθμούς το σπίτι, δε το λες και κελεπούρι...

Γιώργο, η τεχνική τοποθέτησης foyer ισχύει για όλα τα τζάκια αυτού του τύπου. Απλά άλλα θα βγάλουν πολύ ζέστη και άλλα λιγότερη. Καλή τύχη...

Πόσο έκανε?
Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46307 από georgios1981
Καλησπερα και σας ευχαριστω για το καλωσορισμα
Το τζακι δεν υπαρχει στο site γιατι νομιζω εχει καταργησει τη συγκεκριμενη σειρα επειδη ειναι ανοιχτης εστιας και πλεον η εταιρεια προωθει μονο ενεργειακα. Εγω ηθελα τζακι ανοιχτης εστιας και αυτο συνδιαζε και τα δυο. Ελπιζω να πανε ολα καλα γιατι μου αρεσει παρα πολυ η συγκεκριμενη εστια. Ανυπομονω να το βαλω αλλα επειδη στο σπιτι που ανακαινιζω τα κανω σχεδον ολα με προσωπικη εργασια προχωραω αργα. Περιμενω τα σχολια και τη βοηθεια σας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #46308 από stergiosbik
Ας το βαλει σωστα για να δουμε τι γινεται!
Μην καταδικαζεις ολα τα τζακια.Ειναι απολυτα βεβαιο οτι τα Ελληνικα τζακια που εχουν μπει σε σπιτια ειναι σωστα τοποθετημενα?
Το καλυτερο τζακι του κοσμου να παρεις αν το περασει ενας ασχετος θα ειναι για πεταμα.
Το τζακι δεν ειναι plug n' play μηχανημα.
Εννοειται βεβαια οτι κ αποδοση σωστη κ καλη να εχει,αν κοστιζει π.χ. 2000euro το Ιnvicta θα ειναι προτιμωτερο λογω τιμης.
Αυτο ομως που σιγουρα δεν μπορουμε να δουμε ειναι η αξιοπιστια σε βαθος χρονου.
Ας περιμενουμε ομως το τελικο αποτελεμα.

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.069 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ