Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8207 από macedonasf
Απαντήθηκε από macedonasf στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Όταν ανοίγεις την πόρτα ας πούμε 20 πόντους για να βάλεις το ξύλο, το αριστερό σημείο της πόρτας όπου στηρίζεται δεν παίρνει ικανοποιητικό αέρα από το σαλόνι, έτσι το αριστερό βεντιλατέρ όταν δουλεύει στην μεγάλη σκάλα ρουφάει εκείνη την στιγμή τον καπνό μέσα από την εστία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8211 από tzoul
Απαντήθηκε από tzoul στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
αρα βαζω ξυλο ,κλεινω βεντιλατερ.. , το εχω κανει φιλε μου αυτο σου εξηγω , εχω κλεισει επιτηδες ενα 24ωρο τα βεντιλατερ ,σιγα -σιγα η πορτα και ολα τα προαναφερθέντα αλλα τζιφος..παλι καπνιζει , τα βεντιλατερ για να καταλαβω σε αυτες τις κασετες ,παιρνουν αερα απο τον εξωτερικο χώρο και τον ριχνουν στο χωρο της εστιας για την καλυτερη καυση ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8215 από macedonasf
Απαντήθηκε από macedonasf στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Όχι όχι καμία σχέση. Τα βεντιλατέρ είναι για να ζεσταθείς εσύ.....πιο γρήγορα. Ρουφάνε αέρα από το σαλόνι και αφού ο αέρας περάσει μέσα από τον αεροθάλαμο ο οποίος βρίσκεται, πίσω και επάνω από την εστία, και ζεσταθεί, σου έρχεται μέσω των περσίδων ξανά στο σαλόνι σου.
Αφού το έχεις δοκιμάσει, όμως αυτό που σου είπα, τότε είναι είναι καθαρά αυτό που σου είπε ο Asteris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8224 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

tzoul έγραψε: ΕΙΔΗΜΟΝΕΣ ΦΙΛΟΙ ΓΙΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΣΑΣ.
ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΞΑΝΑΔΕΙ ΤΟ "ΕΡΓΟ", ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ ΜΕ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΘΕΜΑ ΚΑΠΝΙΣΜΑΤΟΣ.ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ,ΣΑΝ ΠΗΓΗ ΘΕΡΜΑΝΣΗΣ ΣΤΟΝ ΕΝΙΑΙΟ ΧΩΡΟ ΠΡΑΓΛΑΤΙΚΑ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ , ΖΕΣΤΑΙΝΕΙ ΕΝΙΑΙΟ ΧΩΡΟ (60Μ2) ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ 22-24 ΧΑΛΑΡΑ, ΛΟΓΩ ΜΩΡΟΥ ΤΟΣΗ ΖΕΣΤΗ..
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ ΑΛΛΟ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΘΩ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΤΖΑΚΙ ΚΑΠΝΙΖΕΙ , ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΣΙΓΑ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ 15-20sec ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΑΝΟΙΓΩ ΟΛΟ ,ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΙΠΟΤΑ .ΦΩΝΑΖΩ ΤΟΝ ΤΖΑΚΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΒΑΛΑ , ΜΟΥ ΣΗΚΩΣΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΚΑΜΙΝΑΔΑ , ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΠΡΟΣΕΘΕΣΤΕ ΑΛΛΟ 1 ΜΕΤΡΟ , ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΥΨΟΣ ΚΑΜΙΝΑΔΑΣ 4,5ΜΕΤΡΑ , ΜΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΚΑΠΝΙΖΕΙ , ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΑΠΟ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΤΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ,ΑΥΤΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ,ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ..ΒΡΕ ΠΑΙΔΕΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΖΩ ΞΥΛΟ ΘΑ ΚΛΕΙΝΩ ΤΑ ΒΕΝΤΙΛΑΤΕΡ , ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ.. , ΕΝ ΠΑΣΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ "ΥΠΑΚΟΥΣΑ" ΤΟΝ ΤΖΑΚΑ , ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΑΧΥΔΑΚΤΥΛΟΥΡΓΟΣ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΠΟΡΤΑ , ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΠΟΡΤΑ ,Ε ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΜΕ ΜΕΤΡΗΜΕΝΟ ΧΡΟΝΟ 25sec ,TO ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΠΝΙΖΕΙ !!
Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΠΝΙΖΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΓΩ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΠΑΡΑΘΥΡΟ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΤΖΑΚΙ,ΑΥΤΟ ΜΕ ΠΟΝΗΡΕΨΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΑ , ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΜΗ ΕΠΑΡΚΗ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΑΕΡΑ.
ΟΠΩΣ ΘΑ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΦΩΤΟ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΤΖΑΚΙ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΣΧΑΡΑ ΣΥΛΟΓΗΣ ΣΤΑΧΤΗΣ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΦΕΥΓΕΙ ΣΠΙΡΑ ΣΩΛΗΝΑΣ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΞΩ , Η ΔΙΑΜΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΣΩΛΗΝΑ ΕΙΝΑΙ 8εκ.
ΟΤΑΝ ΜΠΗΚΕ Η ΚΑΣΕΤΑ Η ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΛΑΜΑΡΙΝΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΔΟΧΗ ΑΕΡΑ ΕΙΣΑΓΩΓΗΣ ,ΠΑΤΗΣΕ ΠΑΝΩ ΣΤΗΝ ΣΧΑΡΑ ,ΜΗΠΩΣ ΛΟΙΠΟΝ "ΤΑΠΩΘΗΚΕ" Ο ΑΕΡΑΣ ?
ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΟΝ ΤΖΑΚΑ ΜΟΥ ,ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ .."ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΑ ΣΕ ΣΠΙΤΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝ ΤΡΥΠΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΠΝΙΖΑΝ" ΘΑ ΣΟΥ ΑΛΛΑΞΩ ΤΟ ΚΑΠΕΛΟ ΣΕ ΠΕΡΙΣΤΡΕΦΟΜΕΝΟ ,ΜΗΠΩΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΘΟΔΙΚΟΥΣ ΑΝΕΜΟΥΣ " ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΠΕΛΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΠΕΛΑΓΩΣΕΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ , ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ , ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙ?



Απο θορυβο τα μοτερακια πως πάνε;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8226 από tzoul
Απαντήθηκε από tzoul στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
στην σκαλα 2 , ειναι ενοχλητικο , στο ενα ανεκτο , βεβαια στην απολυτη σιγη , το ακουω απο το αλλο δωματιο και την 1η σκαλα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 2 Μήνες πριν #8254 από bill
Απαντήθηκε από bill στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
asteris και str1979 ευχαριστω για τις απαντησεις.
Μαλλον θα παω για την promo της laudel γιατι ειναι 14 kw μου προτειναν να βαλουν ενα θερμοθαλαμο σαν καπακι απο πανω θα κανη δουλεια τι λετε;
ευχαριστω πολυ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.528 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ