Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107928 από parxontis
Απαντήθηκε από parxontis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Έχω κόκορα. Μένω στο Ρίο, αλλά πέρυσι ειδικά δεν μπορώ να πω ότι φύσηξε πολύ. Εσύ πώς έλυσες το πρόβλημα;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #107940 από panos79
Απαντήθηκε από panos79 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

parxontis έγραψε: Έχω κόκορα. Μένω στο Ρίο, αλλά πέρυσι ειδικά δεν μπορώ να πω ότι φύσηξε πολύ. Εσύ πώς έλυσες το πρόβλημα;


περα απο τα γνωστα ντυσιμο της φουσκας ολης με πετρομβαμβακα κτλ που θα τα βρεις γραμμενα εδω μεσα,ειχα ζεστη μονο οταν υπηρχε απνοια εξω.με αερα που λογω περιοχης εχω συχνα ειχα τεραστιο ελκυσμο η καμιναδα μου ηταν σαν αποροφητηρας τα ξυλα καιγονταν γρηγορα και καθολου ζεστη ενω οταν ανοιγα τη πορτα ο αερας με εστελνε τα καπναερια πισω (αυτο εχει να κανει με την υποπιεση νομιζω) και εβγαιναν απο το κενο της συρομενης πορτας κ της φουσκας και εν συνεχεια μεσα απο τις περσιδες στο δωματιο.σταθερο- οχι περιστρεφομενο- αντιανεμικο καπελο η λυση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108092 από parxontis
Απαντήθηκε από parxontis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Το τζάκι μου έχει επίσης τάμπερ για τον καπνό εσωτερικό με αλυσίδα. Τι πατέντα μπορώ να κάνω ώστε όταν ανοίγω τη συρόμενη πόρτα να ανοίγει και το τάμπερ και όταν κλείνω την πόρτα να κλείνει και το τάμπερ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108095 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Τρυπας και βαζεις μια λαμαρινοβιδα πανω στην πορτα του τζακιου.Ρυθμιζεις την αλυσιδα εκει που θες ωστε οταν θα κατεβαζεις την πορτα να κλεινει τοσο ωστε να δουλεψει.
Εισαι σε καλο δρομο απλα θα καπνιστεις λιγο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108207 από tomka
Απαντήθηκε από tomka στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Γειά σου Πάρη και καλό μήνα.Η είσοδος Φ120 που αναφέρεις που ακριβώς την έκανες??Επίσης ποιό είναι το συνολικό μήκος και πλάτος της περσίδας που έβαλες για την φυσική εκτόνωση και τους αεραγωγούς και απο που την προμηθεύτηκες??Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου....

pzarkad έγραψε: Οπα, όπα, Asteris έχω βεντιλατεράτη κασέτα!
Είσοδο για φυσική ροή υπάρχει:
2cm περιμετρικά της κασέτας και Φ120 είσοδο από έξω. Αέρα καύσης παίρνει από το εσωτερικό (πορτάκι στάχτης).
Εκτόνωση 40Χ15 στο κέντρο της ενιαίας περσίδας (αριστερά - δεξιά είναι οι αεραγωγοί της κασέτας)
Αυτό που με παρεξένεψε είναι ότι με τους αεραγωγούς στη μεγάλη σκάλα και η φυσική ροή βγάζει πολύ περισσότερο αέρα.
Τελικά πιστεύω ότι και σε βεντιλατεράτη κασέτα αν δημιουργηθεί θερμοθάλαμος υπάρχει αρκετή θερμότητα που μπορεί να κερδίσει κάποιος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 8 Μήνες πριν #108224 από ChrisMani
Απαντήθηκε από ChrisMani στο θέμα Ενεργειακο τζακι
Γεια σας!
Θελω να κανω ενεργειακο τζακι με αερα ποια ειναι η γνωμη σας. Επισης θα ηθελα να ξερω ποσα τ.μ. ζεστενει εγω εχω 95 τ.μ. ποσω μεγαλο πρεπι να ειναι το τζακι και τι πρεπει να γνωριζω.
ευχαριστω πολυ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.515 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ