Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43437 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

legend7ts έγραψε: Όχι βρε πια παγίδα, δε φτάνει που ο άνθρωπος ακούει την κάθε λαλακια μας θα τον παγιδευσουμε κιόλας!! Απλώς μου τη σπάει λίγο που θέλει κάθε μέρα μαυρισμα.


μαύρισμα ή καθάρισμα; B)

Μαυρισμα τζαμιου εννοείς το τρίβεις και δε καθαρίζει ή με μια περασιά καθαρίζει; Γιατί εμένα ξαναλέω με μια περασια αντε δυο καθαρίζει έυκολα. Πέρυσι όμως με τα σκατόξυλα που ειχα το μαύρισμα απο το τζάμι δεν έφευγε με τιποτα
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by GeoTa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43441 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Προσωρινα επειδη δεν έχει ακόμα πολλα κρύα το καθαρίζω τέτοια ώρα απο τη μαυρίλα του :evil:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43531 από nafplio
Απαντήθηκε από nafplio στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
για να έχουμε¨"τσίτωμα " στο selenic τι θερμοκρασία πρέπει να λέει ο εναλλάκτης ? και επειδή ειμαι λιγο ξεχασίαρης μετά απο πόσα τσιτώματα ξεμυρίζει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43645 από eliask
Απαντήθηκε από eliask στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπέρα και από εμένα . Πηρά μια προσφορά για ένα ενεργειακό τζάκι και θα ηθέλα να μου πείτε πως σας φαινέτε η πρόταση από οικονομικής άποψης . Να σας πω πως ζήτησα να χαλασώ το τζάκι που έχω για να τουυ κάνω και αισθητικές βελτιωσεις στη διακοσμηση ( οχι τιποτα ιδιαιτερο απλά να αλλάξουμε τι διακόσμηση με μια απλή γυψοσανίδα ) Χωρις λοιπόν να έχει έρθει ο τζακάς στο σπίτι μόνο με την κάτοψη του σπίτιου που του έδειξα και υστερά από κουβέντα μου έδωσε τη παρακάτω προσφορά

Ενεργειακό τζάκι 14kw ( δεν λέω μάρκα ή κάταστημα για να μήν υπάρξει καμία παρεξήγηση ) 1185 ευρώ
Πετροβαμβακας 150 ευρώ
Περσίδες 120 ευρώ
Ventilater : 300 ευρώ
Γκρεμισμα τζακιού : 150 ευρώ
Εγκατάσταση : 600 ευρω
ΣΥΝΟΛΟ : 2505 EΥΡΩ ( ΤΙΜΗ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ. ΜΕ ΤΟ ΦΠΑ 3081 ΕΥΡΩ

Επειδή μου φάνηκε λίγο δάγκωμα αλλά και πάλι δεν έιναι πως έχω και καμιά εμπειρία θα μπορούσατε να μου πείτε την άποψη σας ?Eυχαριστώ!
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by eliask.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43658 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

nafplio έγραψε: για να έχουμε¨"τσίτωμα " στο selenic τι θερμοκρασία πρέπει να λέει ο εναλλάκτης ? και επειδή ειμαι λιγο ξεχασίαρης μετά απο πόσα τσιτώματα ξεμυρίζει?


Όταν το τσιτώσεις θα το καταλάβεις, θα βγάλεις την μπέμπελη από την ζέστη. Δεν έχει να κάνει με την θερμοκρασία του εναλλάκτη, γιατί αυτήν εξαρτάται από το μοτέρ του καθενός. Υπολόγισε ότι πρέπει να καίει 4-5 κιλά την ώρα για να το πεις τσίτωμα, οπότε 2 καλά κούτσουρα (όχι γαϊδούρια, αλλά ούτε και ψιλά). Τρεις τέσσερις ώρες να κάψει έτσι, μάλλον δεν θα ξαναμυρίσει...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nafplio

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #43679 από dinosk
Απαντήθηκε από dinosk στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπερα!
Εχει κανεις υποψιν του αυτο το τζακι;www.smart-cover.gr/product_info.php?products_id=571
Ειναι 15kw ελληνικης κατασκευης....
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by dinosk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.508 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ