Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40565 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

tasos25 έγραψε: καλησπερα σε ολο το forum ειμαι σε αναζητηση ενεργειακης εστιας και θα ηθελα να ρωτησω τι ειναι προτιμοτερο και αποδοτικοτερο μοτερ υψηλων θερμοκρασιων εκτος θερμοθαλαμου η μοτερ κατω απο την εστια να σπρωχνει τον θερμο αερα στα δωματια με αεραγωγους
ευχαριστω για την οποια απαντηση


Όταν λες αποδοτικότερο? Γιατί φτηνότερο είναι σίγουρα το δεύτερο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40587 από tasos25
Απαντήθηκε από tasos25 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
με προυποθεση οτι δεν μας ενδιαφερει το κοστος με ποιο συστημα θα εχουμε καλυτερο αποτελεσμα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40590 από pzarkad
Απαντήθηκε από pzarkad στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Asteris,
Κάτω δεξιά είσοδος εξωτερικού αέρα Φ120, πάνω δεξιά έξοδος από το θερμοθάλαμο Φ120. Μάλλον χρειάζεται και δεύτερη εκτόνωση δηλ. άλλο μία Φ120. τι αντιστοιχία θα πρέπει να υπάρχει ανάμεσα στην είσοδο εξωτερικού αέρα και εκτόνωσης ?
Σtο manual της invicta έχει 700mm x 100mm είσοδο και 700mm x 150mm εκτόνωση και το θερμοθάλαμο 420mm πάνω από την εστία. Εγώ έχω θερμοθάλαμο ύψος 1100mm πάνω από την εστία, που σημαίνει μεγαλύτερο θερμοθάλαμο. και όμως ανεβάζει πολύ υψηλές θερμοκρασίες λογικά και γι΄αυτό μύρισε η γυψοσανίδα
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by pzarkad.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40716 από pzarkad
Απαντήθηκε από pzarkad στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pzarkad έγραψε: Asteris,
Κάτω δεξιά είσοδος εξωτερικού αέρα Φ120, πάνω δεξιά έξοδος από το θερμοθάλαμο Φ120. Μάλλον χρειάζεται και δεύτερη εκτόνωση δηλ. άλλο μία Φ120. τι αντιστοιχία θα πρέπει να υπάρχει ανάμεσα στην είσοδο εξωτερικού αέρα και εκτόνωσης ?
Σtο manual της invicta έχει 700mm x 100mm είσοδο και 700mm x 150mm εκτόνωση και το θερμοθάλαμο 420mm πάνω από την εστία. Εγώ έχω θερμοθάλαμο ύψος 1100mm πάνω από την εστία, που σημαίνει μεγαλύτερο θερμοθάλαμο. και όμως ανεβάζει πολύ υψηλές θερμοκρασίες λογικά και γι΄αυτό μύρισε η γυψοσανίδα


Asteris, έχουμε νεότερα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40719 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

pzarkad έγραψε: Asteris,
Κάτω δεξιά είσοδος εξωτερικού αέρα Φ120, πάνω δεξιά έξοδος από το θερμοθάλαμο Φ120. Μάλλον χρειάζεται και δεύτερη εκτόνωση δηλ. άλλο μία Φ120. τι αντιστοιχία θα πρέπει να υπάρχει ανάμεσα στην είσοδο εξωτερικού αέρα και εκτόνωσης ?
Σtο manual της invicta έχει 700mm x 100mm είσοδο και 700mm x 150mm εκτόνωση και το θερμοθάλαμο 420mm πάνω από την εστία. Εγώ έχω θερμοθάλαμο ύψος 1100mm πάνω από την εστία, που σημαίνει μεγαλύτερο θερμοθάλαμο. και όμως ανεβάζει πολύ υψηλές θερμοκρασίες λογικά και γι΄αυτό μύρισε η γυψοσανίδα


Το ότι η είσοδος-έξοδος που έχεις διαλέξει, είναι 5-6 φορές μικρότερη από αυτήν που ζητάει η Invicta, σου λέει κάτι?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40730 από pzarkad
Απαντήθηκε από pzarkad στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μάλλον δεν έχω καταλάβει κάτι! Η είσοδος πόση πρέπει να είναι?και πόση η έξοδος?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.511 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ