Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37097 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Εγώ έχω βάλει το πρισματικο.
Τι ακριβώς σε προβληματίζει?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37101 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αντί για το PDF ανεβαζω φώτο από την εστία.
Ποια είναι η γνώμη σας?


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by Stavrax. Αιτία: δεν επισυναπτεται το αρχειο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37115 από akasa
Απαντήθηκε από akasa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Stavrax έγραψε: Εγώ έχω βάλει το πρισματικο.
Τι ακριβώς σε προβληματίζει?

ΟΚ λάθος δικό μου. Δεν πειράζει όμως φαντάζομαι ότι δεν υπάρχουν διαφορές στα υπόλοιπα στοιχεία με το δίφατσο.
Στη φωτο σου αν βλέπω καλά έχεις βάλει στη σύνδεση του κώνου της εστίας με τον εναλλάκτη αλουμινοταινία;Δεν είναι καλύτερα όπως έχει ειπωθεί πριν σιλικόνη 1200 βαθμών ή μαγγανέζα; Επίσης είναι απαραίτητο το παταράκι τη στιγμή που δεν έχω στο ταβάνι γύψινα και στον επάνω όροφο της μεζονέτας έχω πλακάκια;
Ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37121 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Στην σύνδεση έχω βάλει μαγγανεζα, σφικτηρα και αλουμινοταινια. Το παταρακι το εκανα για να μην εισπνεω από χώρο που έχει αμιαντο και καπνά από την προηγούμενη χρήση του τζακιου και για να βάλω το βεντιλατερ. Ο καθένας αποφασίζει κατά περίπτωση. Το παταρι μπαίνει υποχρεωτικά μόνο σε περίπτωση που έχεις ευφλεκτα υλικά στο ταβανι ( ξύλο κλπ).


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37126 από jordan
Απαντήθηκε από jordan στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλησπέρα πια η γνώμη σάς για την κασέτα τής lotus H470W ?
για διαμέρισμα στην νέα ιώνια 95 τετραγωνικά με μόνωση και διπλά τζάμια 3ος όροφος
καίει 1,5 κιλό ξύλα την ώρα?

www.tzakiakotsifas.gr/index.php?option=c...h470-w&Itemid=50
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #37129 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μιά χαρά κασέτα φαίνεται και πολύ όμορφη. 1.5 κιλό θα καίει, αν του ζητάς να βγάλει 4 περίπου kW. Αν του ζητάς 9kW, θα καίει 3 κιλά την ώρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.497 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ