Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36730 από nasos02
Απαντήθηκε από nasos02 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε:

nasos02 έγραψε:

Asteris έγραψε:

nasos02 έγραψε: εφ'όσον δε μπορώ να τραβήξω αεραγωγούς στα υπνοδωμάτια έλεγα να βάλω ένα καλό μονομλποκο και να ζεστάνει καλά τον ενιαλιο χώρο και στα υπνοδωμάτια ότι πάει.Ετσι κι αλλιώς στα υπνοδωμάτια δε χρειάζεται πολύ ζέστη.
Δηλαδή Αστέρη για ενιαίο χώρο 65 τ.μ. και 25τ.μ υπνοδωματια μου προτείνεις κάποιο foyer ?
ή κάποια άλλη λύση ?
Ψάχνω για πρισματικό τζάκι και θα το βάλω στην ίδια θέση ( γωνία )
Y.Γ. το τζάκι που θα βάλω θα αντικαταστάσει μαντεμένιο τζάκι με πόρτα:
www.tzakiavolcano.gr/site/xpage.asp?page...&CategoryID=6&sid=98


Όσο και να σου φαίνεται περίεργο, για 90τμ δεν χρειάζεται να πληρώσεις τα μαλλιά της κεφαλής σου, ένα καλό foyer των 12kW και πάνω, θα καλύψει άνετα τον χώρο, εφόσον δεν έχεις θέματα μεταφοράς με αεραγωγούς. Γνώμη μου.

Σέυχαριστω πολυ Αστέρη για τις γνώσεις σου!!!
Μπορείς σε παρακαλώ να μου υποδείξεις 2- 3 αξιόπιστες εταιρίες που να αξίζουν σε ποιότητα πάνω από όλα.
ΕΥΑΡΙΣΤΩ KAI ΠΑΛΙ


Δηλαδή διάβασες το θέμα και δεν βρήκες 2-3 αξιόπιστες εταιρίες? Για στρώσου στο διάβασμα λέω εγώ...


Αστέρη οταν λες 12kw ενοείς μέση απόδοση και όχι μέγιστη, έτσι δεν είναι ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36745 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ονομαστική. Αυτήν που μπορεί δηλαδή να βγάλει συνεχώς. Η μέγιστη είναι πλασματική, μόνο για λιγη ώρα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nasos02

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36753 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

erimitis έγραψε: Ανοιγω σαμπανιες αποψε ολεεεεεεεεεε.
Το τζακι δευερι δοκιμη και τελικα ουτε οσμες ουτε τιποτα.Απο ζεστα φουλ και απο καταναλωση θα ελεγα αριστα.

Σνιφ δεν θα παρω ομως ποτε ινμπικτα.Θα αγορασω ενα ταμπελακι που να λεει ελληνικο ινμπικτα να το βαλω στο δικο μου με πιστοποιηση καπνισμενης ρεγγας.


μπράβο ρε ερημητη!

Αναψα και γω σημερα. Από τις 14:30 έως τωρα 23:00 έκαψα 7 ξύλα (5 κανονικά προς το μικρό θα λεγα και 2 πιο μεγάλα).Θερμοκρασία ειχα 19 και εφτασε 24. Νομίζω αρκετα καλα.. ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36755 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Να ρωτήσω κάτι , για οικονομία στο ξύλο τον αέρα που τον έχετε; Τέρμα κλειστό; Σελενικ έχω...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36761 από athipa
Απαντήθηκε από athipa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

dimostg@gmail.com έγραψε: Κάνω μια προσπάθεια να ανεβάσω φωτογραφίες δεν ξέρω αν θα υπάρξει αποτέλεσμα διαφορετικά θα το επαναλάβω προσπαθώντας να το διορθώσω
Έτσι άρχισε η δουλειά: Το τζάκι μου ήταν αυτό:
[attachment:2]100_1517.JPG[/attachment]


Μη σας ξεγελά η ημερομηνία η μηχανή ήταν αποσυντονισμένη οι εργασίες έγινα το δεύτερο δεκαήμερο του Σεμπτέμβρη του 2012.
[attachment:3]100_1523.JPG[/attachment]







Γκρεμίστηκε μέρος της κτιστής καμινάδας γιατί από αριστερά περνάει η καμινάδα της αδελφής μου. Ανοίχτηκε τρύπα στο τοίχο πίσω είναι εξωτερικός εδώ φαίνεται το άνοιγμα του μέσα τούβλου, το εξωτερικό άνοιγμα έγινε από έξω και τοποθετήθηκε περσίδα. Το άνοιγμα έγινε μεγαλύτερο από 8 εκατοστά που δίνει ο κατασκευαστής, γιατί μου είπε ότι έτσι δε θα καπνίζει το τζάκι όταν ανοίγω την πόρτα. Κάτι που πράγματι έγινε το τζάκι πράγματι δεν καπνίζει ;όταν ανοίγω την πόρτα.


Δε μπορώ να δω τις φωτογραφίες σου! :(
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by athipa.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #36765 από GeoTa
Απαντήθηκε από GeoTa στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

legend7ts έγραψε: Να ρωτήσω κάτι , για οικονομία στο ξύλο τον αέρα που τον έχετε; Τέρμα κλειστό; Σελενικ έχω...


Ακριβώς. Το νου σου όμως αν πάει να ξεψύχησει η φωτιά, ανοίγεις λίγο τη γρίλιά ή και το συρταράκι για πιο δυνατό αποτέλεσμα. Όταν όμως έχεις νορμάλ φωτιά, κλειστα όλα!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": legend7ts

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.516 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ