Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23106 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

legend7ts έγραψε: Αστέρι μπορείς να βάλεις μια φωτό στο σημείο που έβαλες υαλοκορδονο να το έχουμε στα υπόψιν μήπως χρειαστεί και σε μας αν μαυριζει πολυ


Αν ανοίξεις την πόρτα, βλέπεις τα τρία αυτάκια που κρατάνε το τζάμι. Ανάμεσα στην πόρτα και το τζάμι έβαλα, στα πλαϊνά και κάτω, πάνω το άφησα ανοιχτό σαν αεροκουρτίνα. Κάποια στιγμή θα βάλω και φωτό.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23108 από legend7ts
Απαντήθηκε από legend7ts στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Οπότε έκανες με το υαλοκορδονο ενα Π. Υαλοκορδονο πουλάει το λερου ; Δε βγάζει καπνά απο εκει ;
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by legend7ts.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23111 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ένα ανάποδο Π. Δεν ξέρω αν πουλάει το Leroy, εγώ πήρα από την Ολυμπίου Διαμαντή, δίπλα στην Δωδεκανήσου στο κέντρο, σε ένα μαγαζί με υγραυλικά/σιδηρικά. Κάπνα βγήκε από το πάνω μέρος που δεν είχα βάλει κορδόνι, μιά φορά που η γυναίκα έβαλε τον απορροφητήρα στο full, την ώρα που άναβα το τζάκι. Αν ανάψει και μετά, δεν μπορεί να βγει κάπνα, είναι τόση η υποπίεση μέσα στην εστία που μόνο ρουφάει. Αν ανάψεις τότε απορροφητήρα, απλά ρουφάει λιγότερο και πέφτει η ένταση της φωτιάς, αλλά να καπνίσει κιόλας από κει, ούτε για αστείο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23131 από nickmylonas
Απαντήθηκε από nickmylonas στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καταρχήν καλησπέρα ή καλημέρα; Έχω ένα μαντεμένιο απλό τζάκι που θέλω να αναβαθμίσω σε ενεργειακό. Απευθύνθηκα σε 3 έως τώρα τζακάδες οι οποίοι μου πρότειναν ουσιαστικά να φτιάξω ένα νέο τζάκι από την αρχή ή ακόμη και να αγοράσω σόμπα! Υπάρχει κάποιο μέλος που μπορεί να προτείνει κάποιον επαγγελματία ή επαγγελματίας που αναλαμβάνει να τοποθετήσει μία κασέτα αναβάθμισης; Βρίσκομαι στο Μελισσοχώρι Θεσσαλονίκης. Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23180 από kosmas81
Απαντήθηκε από kosmas81 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Γεια σε όλους. Μένω επαρχία σε σπίτι 150 μέτρων σε ένα επίπεδο κι επειδή το πετρέλαιο έχει εκτοξευτεί προσπαθώ να βρω κάποια λύση κι έτσι ψάχτηκα και για τζάκι. Οι 2 πιο σοβαροί που βρήκα μου είπαν να γκρεμίσω το παλιό και να κάνω καινούριο εξαρχής, πράγμα λογικό. Ο ένας μου πρότεινε να στείλει αγωγούς αέρα στα δωμάτια ανάμεσα στο ταβάνι και στα τούβλα, και ο άλλος να το συνδέσει στα σώματα γιατί θέλει μεγάλη μανούρα να μου περάσει αγωγούς αέρα. Η απόσταη είναι γύρω στα 10 μέτρα ανάμεσα στο τζάκι και στο λέβητα κάτω. Η τιμή και στις 2 περιπτώσεις είναι παρόμοια-γύρω στα 3500-4000. Μήπως να ψαχτώ και σε κανένα λέβητα πέλλετ γιατί άλλη λύση δεν μπορώ να σκεφτώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #23182 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

kosmas81 έγραψε: Γεια σε όλους. Μένω επαρχία σε σπίτι 150 μέτρων σε ένα επίπεδο κι επειδή το πετρέλαιο έχει εκτοξευτεί προσπαθώ να βρω κάποια λύση κι έτσι ψάχτηκα και για τζάκι. Οι 2 πιο σοβαροί που βρήκα μου είπαν να γκρεμίσω το παλιό και να κάνω καινούριο εξαρχής, πράγμα λογικό. Ο ένας μου πρότεινε να στείλει αγωγούς αέρα στα δωμάτια ανάμεσα στο ταβάνι και στα τούβλα, και ο άλλος να το συνδέσει στα σώματα γιατί θέλει μεγάλη μανούρα να μου περάσει αγωγούς αέρα. Η απόσταη είναι γύρω στα 10 μέτρα ανάμεσα στο τζάκι και στο λέβητα κάτω. Η τιμή και στις 2 περιπτώσεις είναι παρόμοια-γύρω στα 3500-4000. Μήπως να ψαχτώ και σε κανένα λέβητα πέλλετ γιατί άλλη λύση δεν μπορώ να σκεφτώ


Αν διαθέτεις αυτό το ποσό και δεν έχεις δικά σου ξύλα, η λύση του πέλλετ είναι σαφώς προτιμότερη.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kosmas81

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.450 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ