Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17955 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Την μιση απ το δικο μου εχει το ιν..μπικτα ΡΕ βαλσαμ. Και με αποδειξεις αν αμφιβαλεις εσυ κ οποιος αλλος. Την μιση εχει. Τι θα γινει τωρα? Βεντετες εχουμε? Πειτε ποιοι ειστε μερικοι και το συζηταμε δημοσια το οτιδηποτε, ρε και ρε και ρε μου ζαλισες οτι εχω και δεν εχω και δε ξερω μαλιστα και που να τ βαλω..

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17959 από Στελιος1
Απαντήθηκε από Στελιος1 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αστερη, εχεις εναν παρα πολυ καλο εναλλακτη στ καπνοδοχο σου κ ενας λογος που μπηκα εδω ειναι αυτος. Ουτε αιζο εχει ουτε φυλαδες με διαπιστωμενες αποδοσεις κτλ. Οσοι με ξερουν απο αλλου θα ξερουν βεβαια οτι διαφωνουσα στ τοποθετηση τετοιου εναλλακτη ως πεταμενα λεφτα (δεν ειχα δει τ δικο σου). Απ την ανοιξη ασχοληθηκα με αυτο μετα απο 15 χρονια και λεω τωρα οτι.. ο εναλλακτης σου Αστερη εχει (κατα τυχη ισως) 2 ουσιατικα σημεια που τον κανουν σχετικα καλο, δεν θα πω ποια ειναι, ξυστε κεφαλες και βρειτε τα, τζαμπα μαγκα δεν θα ξανακανω κανενανε.. Σημερα μολις ειδα στ εταιρεια που αγοραζω ''μπουρια'', τ εναλλακτες τους, 10 φορες πιο εμφανισημους (ανοξειδωτο, κολλημενο με τικ ωραιους γυαλιστερους, με ολα τα αιζο κτλ) κ ειναι ΜΑΠΑ! Δεν θα βγαλει ζεστη αυτο τ πραγμα με τιποτα! Κ ο ενας εκ των 2 συναιτερων ειναι μηχανολογος! Αλλα επικρατησε ο εμπορας μαλλον μεσα του κ ο μηχανολογος-επιχειρηματιας ανεχεται να παραγει ΜΑΠΑ, πατατα, αρκει να κονομαει! Σταματηστε να ''κολλατε'' στ φυλαδες τους λεω μονο. Αλλες δυο λεπτομερειες συν στ εναλλακτη του Αστερη εχω κ θα παρω το ΔΕ. Δεν θα συνεχισω αλλο εδω παιδια, δε με παιρνει, δε μπορω να μιλαω κατινιστικα και στ κουτσομπολιο και στ μοδα. Πολλα θα εδειχνα, τεχνικα-πρακτικα θεματα στ παντα, αλλα δεν γινεται. Δε μπορει εγω να λεω αυτο και να παιρνω την απαντηση του βαλσαμ. Θα ανοιξω αλλο θεμα ισως κ εκει τοτε, αν το κανω, θα μιλαμε επι της ουσιας κ οχι της μοδας.
Κοσμιδης δε ξερω αν πηρες τ μειλ, αν οχι 6977728371.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17960 από stefan
Απαντήθηκε από stefan στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

stefan έγραψε: Ανάμεσα στις εταίρίες La nordica, Piazzeta και Palezzati ποια θεωρείτε πιο σοβαρή, ποιοτική κτλ. Ενδιαφέρομαι για υδραυλικό κλειστού τύπου με τουλάχιστον 20KW στο νερό

για το παραπάνω ερώτημα δεν υπάρχει απάντηση?
γνωρίζουμε ποιος ειναι αντιπροσωπος της la nordica?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17961 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
φιλε στελιο καλα τα λες αλλα μετα απο ενα χειμωνα τα τζακια που φαινονται να επικρατουν ειναι
1.ινμπικτα
2.λα νορντικα
3και κασσετες παλαζετι.
Ολα τα υπολοιπα ειναι φασον κακης λειτουργιας.
Αυτο που περιμενουμε απο εναν εγκαταστατη ειναι να μας καθοδηγησει σε νεες λυσεις και να επιλυσει τυχον αποριες απο την μακροχρονια εμπειρια του.Τζαμπα μαγκες δεν θελουμε να γινουμε τα παιδακια μας θελουμε να ζεστανουμε σε αυτους τους δυσκολους καιρους.
Μην τα παιρνεις και οπως σου εχω ηδη πει δεκτες οποιες προτασεις ειδικα σε εμενα που εφαγα εναν χειμωνα για να φτασω μια καποια αποδοση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17964 από βασιλιης
Απαντήθηκε από βασιλιης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
μια ερωτηση μονο στον κ στελιος1.
στο δικο σου τζακι οταν ειναι αναμενω για ωρες αν ριξεις νερω στο τζαμι κι το μαντεμι τι θα παθει?
αν θες το λες

Βοηθαμε οσο μπορουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17979 από Kostakis
Απαντήθηκε από Kostakis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Γεια και χαρά σε όλους!

Είμαι νέος στο forum. Χρειάζομαι τη βοήθειά σας σχετικά με το θέμα "τζάκι".

Αγοράσαμε σπίτι με την σύζυγό μου και θέλουμε να βάλουμε τζάκι ενεργειακό-αερόθερμο. Ενώ είμαστε στην αρχή του ψαξίματος μας προβλημάτισε το κυριότερο: η εστία.

Το πρώτο κατάστημα μας μίλησε για εστία με κεραμική επένδυση.
Στο επόμενο κατάστημα μας μίλησαν για μαντέμι και στο τρίτο για εστία από χάλυβα.

Δεν ξέρουμε τα + και τα - του κάθε υλικού, δεν ξέρουμε που να καταλήξουμε. Μας έχουν μπερδέψει, ο καθένας θέλει να πουλήσει το δικό του φυσικά ενώ κανείς δε μας μίλησε ξεκάθαρα για τα μείον της εστίας που δεν προωθεί ο ίδιος.

Μπορείτε να με βοηθήσετε; Να με διαφωτίσετε; Τι να επιλέξουμε;

Σας ευχαριστώ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.508 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ