Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17006 από nafplio
Απαντήθηκε από nafplio στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε:


ευχαριστώ για την "πυρινική σου απάντηση".... :sick:

τα τζάκια fabrilor πουειναι γαλλικά μήπως τα ξέρεις ?
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by nafplio. Αιτία: λαθος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17007 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

nafplio έγραψε:

χρηστος8 έγραψε: @ valsam


Εγω γραφω τις εμπειριες μου μια και ειμαι υδραυλικος...



χρήστο εαν βάλω τη σωλήνα του ηλιακού( σερπατινα) στην πλάτη του foyer τζακιού απλά για να ζεσταίνει το νερό πουπερναει οταν ανοιγω την βρύση υπάρχει κινδυνος; Σκέφτομαι απλά οταν ανοιγω την βρύση΄στο ζεστό να περναέι η σωληνα στην πλάτη της εστίας για να ζεσταίνει το νερό τις κρύες ημέρες.Ποιά η γνώμη σου




Οχι ρε φιλε...αυτες οι σκεψεις κρυβουν πολλους κινδυνους.

Αντε και την εβαλες, με χαλκο προφανως για μεγιστη αντοχη...αν δεν ανοιξεις βρυση επι ωρες και το νερο ατμοποιηθει τι γινεται;

Θα εχεις σκασιμο, πλημμυρα εντος σπιτιου και ξηλωμα φουσκας για επιδιορθωση η ξηλωμα σωληνα...

Ψηνεσαι ακομα;;; :whistle:



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17009 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

erimitis έγραψε: valsam φιλε ο αστερης ειναι στην λητη ο χρηστος ειναι και αυτος γειτονια ελα απο εδω να πιεις ενα καφεδακι να μας γνωρισεις και να σου φυγουν ολες οι αμφιβολιες.Θα ελεγα οτι το ποιο δοκιμασμενο εδω μεσα που θα εκανα και γω αν υπηρχαν φραγκα θα ηταν το invicta απλα ΟΧΙ τον απατεωνα τον μπεν αδερφε.Προτιμω να ερθω να σε βοηθησω απ το να δωσεις 1200 ευρω μεροκαματο στον κλεφτη.Μεροκαματο κρυα μπυρα .εχεις και 600 ευρω ξερα ξυλα θα εισαι αρχηγοπουλο καρντασι.

Βρε και μεροκαματο και μπυρες οτι θες!
Αν παω προς το χωριο του πατερα μου (Κριθια)θα περασω,δεν ερχεστε εσεις προς τα'εδω να πιουμε κανα τσιπουρακι να ριξουμε και καμια βουτια (τωρα με την κριση ο θερμαικος εγινε καραιβικη,περα απο την πλακα ειναι πολυ καθαρα τα νερα τα 2-3 τελευταια χρονια.
Κρυες παγομενες τσεχικες και βουλγαρικες μπυρες οσες θες σε καθε επισκεψη στην βουλγαρια που εκανα επαιρνα και απο καμια 50ρια λιτρα αφου ειναι τζαμπα,απο πετρελαιο μπορει να μεινω απο μπυρα ποτε!

Ρε φιλε erimiti χωρια απο το κοστος για το τζακι το invicta(το βαζω στην καρτα με ατοκες η εστω χαμηλοτοκες αφου εχω καρτα με 7% επιτοκιο)ποσο μπορει οσο πιο οικονομικα γινετε να μου βγουν ολα τα υπολοιπα,δηλ. κομπλε το τζακι?
Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by valsam.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17010 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Άλλα 450€ είναι όλα τα υπόλοιπα, 40€ πετροβάμβακας, 100€ μοτέρ, 80€ εναλλάκτης, 70€ κοντρόλλερ, 60€ περσίδες και κάτι ψιλά σε κόλλες, γυψοσανίδες, βίδες και τέτοια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17012 από stefan
Απαντήθηκε από stefan στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ανάμεσα στις εταίρίες La nordica, Piazzeta και Palezzati ποια θεωρείτε πιο σοβαρή, ποιοτική κτλ. Ενδιαφέρομαι για υδραυλικό κλειστού τύπου με τουλάχιστον 20KW στο νερό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #17013 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Aστερη δεν εβαλες το κυριοτερο,τα εργατικα,αν ηταν να ξαναβαλεις αλλο ενα λεμε θα μπορουσες να το περασεις μονος σου?
Το να μπει μια κασετα μου φαινετε αρκετα ευκολο απο τα λιγα βιντεακια που εχω δει αλλα στο αλλο δεν το κατεχω.
Σοβαρα τωρα θα μπορουσες να ερθεις-ερθετε με τα παιδια να γνωριστουμε κιολας και να μου δειξεις τι και πως (με το αζημιωτο φυσικα μην παρεξηγηθεις σε πατρακαλω,αν δεν θες μεροκαματο οπως ειπα και πριν μπυρες αφθονες-τσιπουρο και φαει μπολικο θα υπαρχει),αφεντικα θα'στε!
Ποιανουν τα χερια μου σε χτισηματα βαψιματα κ.τ.λ και του αδελφου μου(για βοηθεια) που μενει ακριβος διπλα μου,το θεμα ειναι αν μπορεσω να σωσω το κατω μαρμαρινο μερος του τζακιου,δηλ. να σπασω μονο το πανω μερος και να βγαλω και τα τρια μαντεμια (γωνιακο εχω)και να κατσουμε εκει μεσα τα selenic.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.474 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ