Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16468 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Asteri στη grande vision που έχει ο μπατζανάκης μου, η σωλήνα για παροχή εξωτερικού αέρα μπαίνει χύμα μέσα στο χώρο του τζακιού ?? Γιατί ο τζακάς έτσι το άφησε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16471 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

georgebest έγραψε: Asteri στη grande vision που έχει ο μπατζανάκης μου, η σωλήνα για παροχή εξωτερικού αέρα μπαίνει χύμα μέσα στο χώρο του τζακιού ?? Γιατί ο τζακάς έτσι το άφησε.


Χύμα στο κάτω μέρος του τζακιού, σωστά το έχει βάλει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16476 από irwas
Απαντήθηκε από irwas στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
larissa eimai file

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16482 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ευχαριστώ. Θα προσπαθήσω να βγάλω καμιά φώτο για να μου πεις την γνώμη σου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16488 από Loxias
Απαντήθηκε από Loxias στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημέρα σε όλους.
Μόλις έκανα εγγραφή σαν νέο μέλος. Έχω αρχίσει να διαβάζω το παρόν νήμα και μέχρι στιγμής
έχω φτάσει στην σελίδα 19. Το αντικείμενο μου είναι άγνωστο αλλά βρήκα πολλές και χρήσιμες λεπτομέρειες οι οποίες θα μου φανούν χρήσιμες. Και φυσικά έπαθα ότι παθαίνουν όλοι οι νεοεισερχόμενοι σε έναν άγνωστο τομέα. Μπερδεύτηκα...ελπίζω να ξεμπερδευτώ γρήγορα. :ohmy:

Σκοπεύω να μετατρέψω το κλασικού τύπου ανοιχτό τζάκι μου (μαντέμι) σε ενεργειακό νερού.
Το σπίτι είναι στην Αττική, στον πρώτο όροφο τριώροφης οικοδομής (τα 50 τ.μ. πάνω από την πυλωτή), 120 τ.μ., 10ετίας, με διπλά παράθυρα (απλά) και κλασικής μόνωσης.
Τους τελευταίους δύο χειμώνες την βγάλαμε με το τζάκι και τα air conditions.
To τζάκι έκαψε 3 τόνους ξύλα και ζέσταινε πολύ ικαοποιητικά έναν ενιαίο χώρο 65 τ.μ.
Το υπόλοιπο σπίτι την έβγαζε με τα air conditions. Είχαμε λιγώτερα έξοδα από το αν
ανάβαμε τα καλοριφέρ (συγκρίνοντας με τους άλλους χειμώνες), αλλά χάναμε στην ομοιομορφία
της ζέστης σε όλο το σπίτι.

Την Παρασκευή έχω κλείσει ραντεβού με την εταιρεία ΕΣΤΙΑ να ανταλλάξουμε πληροφορίες.
Από ότι βλέπω στο site τους, έχουν τις THERMOJOLLY 80 (ξύλο) και FOGHET WATER (ξύλο-πέλλετ).
Παρακαλώ αν κάποιος γνωρίζει την ποιότητα των συσκευών αυτών, ας με ενημερώσει.

Φυσικά ευπρόσδεκτες και όλες οι προτάσεις μέχρι να τελειώσω το διάβασμα του νήματος

Ευχαριστώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #16512 από ragavelas
Απαντήθηκε από ragavelas στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Kalhμέρα σας.
Επανέχομαι στο θέμα του βεντιλατέρ που με απασχολεί τις τελευταίες ημέρες. Βρήκα απο την τοπική αγορά το κοντρολερ και τωρα ψαχνω για βεντιλατέρ. Έχει αναφερθεί στο παρόν νήμα ότι το βεντιλατέρ "βαρελάκι" είναι λιγότερο θορυβώδες απο το "σαλίγκαρο".
Έχω βρει αυτό αλλά στην ερώτηση μου αν συνεργάζεται με το κοντρόλερ ο πωλητής δεν ήξερε να μου απαντήσει με σιγουριά. Υπέθετε πως ναι συνεργάζεται. Το έχει δοκιμάσει κανείς οπότε να ξέρω με σιγουριά ότι δουλεύει;

Ευχαριστώ πολύ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.515 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ