Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14865 από kokarad
Απαντήθηκε από kokarad στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Είδα το δανεζικο σε Σπιτι να δουλεύει και μου έκανε εντύπωση!το τζάκι νερού τελικά είναι η λύση η παρουσιάζει προβλήματα;καμμιά πρόταση;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14870 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Είσαι φαντάζομαι πρωτάρης στα ενεργειακά, για αυτό σου φαίνονται εντυπωσιακά. Και στο δικό μου σπίτι με το τζάκι των 600€, όποιος ερχόταν και έβλεπε 24-25 βαθμούς, έκανε γύρα τα σώματα των καλοριφέρ για να σιγουρευτεί ότι δεν τον κοροϊδεύω.

Καλά τα δανέζικα, αλλά έχει και καλύτερα σε αυτά τα λεφτά. Ψάξτο λίγο. Τα υδρόθερμα τζάκια στέλνουν πιό εύκολα την ζέστη σε απομακρυσμένα σημεία. Αν το σπίτι έχει μεγάλους μονοκόμματους ορόφους, η ζέστη πρέπει να ταξιδέψει πάνω από 6-7 μέτρα για να πάει σε δωμάτια και τα δωμάτια αυτά δεν έχουν πολύ καλή μόνωση, ή είναι βορεινά, τότε σίγουρα εκεί θα βλέπεις μικρότερες θερμοκρασίες από αυτές που θα ήθελες.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kokarad

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14874 από kokarad
Απαντήθηκε από kokarad στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Και τι προτείνεις; Εdilcamin aquatondo 29 ρι;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14878 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Asteri , για δες λίγο αυτό εδώ το τζάκι και πες μου την γνώμη σου.
www.caminos.gr/AF74A687.el.aspx
Είναι καλύτερο από το invicta??
Φυσικά και όποιος άλλος ξέρει καλοδεχούμενος!!! :) :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14886 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μιά πιστοποίηση από κάποιο βουλγάρικο ίδρυμα βλέπω και δεν αναφέρει πουθενά την απόδοση της εστίας. Ή οποία μπορεί να είναι 40-50% και να θέλει 6 κιλά ξύλα την ώρα για να ζεστάνει. Σε σχέση με τα 2.5-3 κιλά την ώρα που θέλει το Invicta μου για να ζεστάνει 120 μέτρα. Μπορεί βέβαια να έχει και 80% και να καίει ακόμα λιγότερα ξύλα, αλλά σε τέτοια περίπτωση μάλλον θα το διατυμπανίζανε με μεγάλα γράμματα. Οπότε μέχρι να ασχοληθούν σοβαρά και να κάνουν κανονική μελέτη απόδοσης από δυτική χώρα και να μας πουν την απόδοση, μακριά και αγαπημένοι που λεν και στο χωριό μου...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #14887 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

kokarad έγραψε: Και τι προτείνεις; Εdilcamin aquatondo 29 ρι;


Αν ντε και καλά πρέπει να βγουν 4 χιλιάρικα από την τσέπη σου, ναι, Edilakamin ανάμεσα στα δύο. Αν έχεις καλές μονώσεις, μπορείς να την βγάλεις και με λιγότερα λεφτά, με αερόθερμο τζάκι. Δες τα Palazzetti όπως και να έχει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.489 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ