Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3637 από Thodoris
Απαντήθηκε από Thodoris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπέρα στην παρέα! Ωραίο θέμα ανοίξατε παιδιά, πιστεύω θα βοηθηθεί αρκετός κόσμος ειδικά στα βόρεια που έχουμε ψωφόκρυο!!!
Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δώσει καμιά ιδέα γιατί όταν ανάβω το τζάκι μου μυρίζει κάτι σαν πλαστικό ή πίσσα θα με βοηθούσε πολύ.
Η εστία είναι απλή μαντεμένια με χτιστό το τζάκι μέχρι το ταβάνι. Αριστερά και δεξιά υπάρχουν περσίδες περίπου στα 2 μέτρα, τις οποίες και άνοιξα και είδα ότι στην καπνοδόχο(ανοξείδωτη) έχει στάξει κάτι μαύρο-καφέ (πιθανόν πίσσα?). Έχω ήδη κλείσει τις περσίδες με πανιά και έχω ανοίξει 2 τρύπες στον εξωτερικό τοίχο που είναι η πλάτη του τζακιού μετά από προτροπή του καθαριστή που έφερα για να μην μυρίζει μέσα στο σπίτι, αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα και πολλά πράγματα. Μόνωση (πετροβάμβακας) δεν υπάρχει για να έχει καεί και να έχει στάξει.
Καμιά ιδέα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3647 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

sofix έγραψε: pantelis1973,μπορεις να μου αναφερεις αν θυμασαι τιμες για invicta 600-700-800 απο leroy?
τα 1400 ειναι μονο εστια ή και εγκατασταση?


sofix το 600 δεν ξερω αλλα το 700 εχει 1100 περιπου. οι τιμες ειναι μονο αγορα. Εγκατασταση δεν ρωτησα και δεν με ενδιαφερει γιατι θα την περασει ο πεθερος μου.

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3650 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε:

pantelis1973 έγραψε: Aστέρη,προτεινεις κατι σε κασσετα απο 14kw και ανω? Κλεινω προς την invicta 800 που την βρηκα στο leroy 1400ευρω


Δεν έχω και πλήρη εικόνα της αγοράς -δεν είμαι έμπορος- , αλλά οι invicta είναι από τις δυνατότερες που βρήκα και για αυτό προτίμησα. Το βάρος τους το επιβεβαιώνει, το πάχος τους το επιβεβαιώνει, οι 25-26 βαθμοί που πάει το σπίτι μου το επιβεβαιώνουν. Συν το ότι είναι σε λογική τιμή γιατί πωλούνται από supermarket και όχι από τζακάδες. Την 700άρα που κάνει 1070€ να υποθέσω ότι την έχουν εξαφανίσει από τα ράφια οι πελάτες, ε?


Μια εβδομαδα πριν τα χριστουγεννα στην λαρισα δεν υπηρχε,και απο οτι ειδε ο πωλητης στο συστημα δεν υπηρχε πουθενα. Ειπε οτι ερχονται συνεχεια ή αν την παραγγειλεις αλλα αφιξη μετα απο κανα μηνα..

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3668 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Τρεις τραυματίες χθες βράδυ από έκρηξη τζακιού στον Βόλο.

www.ert.gr/index.php/eidiseis/topikes-ei...-01-04-13-48-56.html

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3671 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
........το τελευταίο χρονικό διάστημα έχουν προκληθεί δεκάδες φωτιές από τζάκια, σε σπίτια ή διαμερίσματα οι περισσότερες των οποίων αποδίδονται, -όπως και η χθεσινοβραδινή - σε μη καθαρισμό της καμινάδας......

Παναγία μου και Χριστέ μου. :(

Πως έγινε αυτό ? Έκρηξη από μη καθαρισμό καμινάδας ? :dry:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #3674 από alxakc
Απαντήθηκε από alxakc στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Να μάθουμε πρώτα αν τα τζάκια ήταν ανοιχτά, ενεργειακά ή κάτι άλλο. Να μάθουμε και τι συνέβη ακριβώς και μετά βγάζουμε συμπεράσματα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.451 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ