Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11710 από kox
Απαντήθηκε από kox στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Αστερη παιζει ρολο αν το βαλεις στην εισοδο ή στην εξοδο??

παντως θα τον ρωτησω αν αντεχει τις μεγαλες θερμοκρασιες ή θα το παρω στε χερια...
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by kox.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11715 από ΜΙΛΤΟΣ
Απαντήθηκε από ΜΙΛΤΟΣ στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ASTERI ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΕ ΤΙ ΔΙΑΦΕΡΕΙ TO INVICTA ΑΠΟ ΤΟ LAUDEL;ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ΠΟΥΛΑΝΕ LAUDEL KAI MONO TO ΛΕΡΟΥ ΕΧΕΙ INVICTA ;ΠΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ (ΤΑ LAUDEL EINAI KANA 400 EYΡΩ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ)ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΑ ΑΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΔΥΟ ΙΔΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΕΤΑΙΡΙΩΝ Π.Χ.FOYER 700 GRANDE VISION EXOYN ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟ LAUDEL EINAI ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝ FOYER ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΦΟΥΡΝΟ ΕΝΑ ΣΠΙΤΑΚΙ 45 τ.μ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11728 από marsdiv
Απαντήθηκε από marsdiv στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ8

Καλημερα φιλε χρηστο μια και ειδα οτι εισαι συνδεμενος τωρα να ρωτησω κατι. Ημουν θεσσαλονικη προχθες για κατι δουλειες και εριξα μια ματια για εναλακτες. Αλλα αυτοι που ειδα δεν μου μπηκαν στο ματι τοσο καλα οσο ο δικος σου που εβαλες στις φωτο σου. Μπορεις να ρωτησεις τον τζακα σου μονο απο που τον αγορασε και να μου απαντησεις? Δεν θελω τιμη μονο απο ποιο μαγαζι τον πηρε.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11729 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

kox έγραψε: Αστερη παιζει ρολο αν το βαλεις στην εισοδο ή στην εξοδο??

παντως θα τον ρωτησω αν αντεχει τις μεγαλες θερμοκρασιες ή θα το παρω στε χερια...


Στην είσοδο παίρνει κρύο αέρα και τον φυσάει προς τον εναλλάκτη/εστία, οπότε δουλεύει κρύο το μοτέρ. Στην έξοδο τραβάει μέχρι και 150 βαθμούς αέρα, οπότε θα διαλύσει.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": kox

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11731 από marsdiv
Απαντήθηκε από marsdiv στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

marsdiv έγραψε: ΠΡΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ8

Καλημερα φιλε χρηστο μια και ειδα οτι εισαι συνδεμενος τωρα να ρωτησω κατι. Ημουν θεσσαλονικη προχθες για κατι δουλειες και εριξα μια ματια για εναλακτες. Αλλα αυτοι που ειδα δεν μου μπηκαν στο ματι τοσο καλα οσο ο δικος σου που εβαλες στις φωτο σου. Μπορεις να ρωτησεις τον τζακα σου μονο απο που τον αγορασε και να μου απαντησεις? Δεν θελω τιμη μονο απο ποιο μαγαζι τον πηρε.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.


Εννοώ τον εναλακτη που εχεις στις φωτοπγραφιες σου εδω www.energ.gr/j15/index.php?option=com_ku...start=1110&Itemid=53 φυσικα. Και αν ξερει καποιος αλλος ας απαντησει και αυτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11733 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

ΜΙΛΤΟΣ έγραψε: ASTERI ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΕ ΤΙ ΔΙΑΦΕΡΕΙ TO INVICTA ΑΠΟ ΤΟ LAUDEL;ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ΠΟΥΛΑΝΕ LAUDEL KAI MONO TO ΛΕΡΟΥ ΕΧΕΙ INVICTA ;ΠΩΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ (ΤΑ LAUDEL EINAI KANA 400 EYΡΩ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ)ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΑ ΑΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΔΥΟ ΙΔΙΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΕΤΑΙΡΙΩΝ Π.Χ.FOYER 700 GRANDE VISION EXOYN ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΙΣ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟ LAUDEL EINAI ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟ ΠΡΟΑΝΑΦΕΡΘΕΝ FOYER ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΦΟΥΡΝΟ ΕΝΑ ΣΠΙΤΑΚΙ 45 τ.μ.


Invicta και laudel φαίνεται να φτιάχνονται και τα δύο στην Γαλλία, στο εργοστάσιο της Invicta. Από όσο έχω καταλάβει, τα Invicta πάνε στις δυτικές χώρες (Γαλλία, Αγγλία, Σκανδιναυία κλπ) και τα Laudel στις ανατολικές (Πολωνία, ουγγαρία, Λιθουανία κλπ). Πιθανόν για να μπορούν να έχουν διαφορετικές τιμές τα Laudel (χαμηλότερες) στο ανατολικό μπλοκ, ή για να να τα κάνουν φασόν (πχ Uniflam) σε αυτές τις χώρες, χωρίς να χαλάει η φήμη των Invicta. Τα περισσότερα είναι ίδια, μερικά έχουν μικροδιαφορές σε φάτσα και μεγέθη.

Όσο για το ότι οι έμποροι δίνουν τα "ανατολικά" Laudel 400€ παραπάνω, σκέψου το μόνος σου. Αν θες, μπορώ να σου δώσω και γω ένα Invicta 400€ παραπάνω, να μην έχεις την αγωνία ότι το πήρες φτηνά...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.491 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ