Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11008 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

erimitis έγραψε: Αγαπητοι φιλοι και φιλες θα θελαμε να σας ενημερωσουμε οτιο εριμιτις παραιτηθηκε απο την θεση του προεδρου


ΟΛEEΕΕ :)

Invicta Compact 700
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by str1979.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11013 από LARRY
Απαντήθηκε από LARRY στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλησπερα σας.
Εδω και καιρο ψαχνω να αγορασω τζακι και εχω καταληξει σε καποια απο τα τζακια της εταιρειας NORDPEIS.
Σημαντικο ρολο στην αποφαση μου εχει παρει η γυναικα μου η οποια δεν θελει να γινουν και πολλες ζημιες μεσα στο σπιτι(γυψοσανιδες,τσιμεντα κτλ)διοτι της συγκεκριμενης εταιρειας ερχονται ετοιμα.
Βρισκομαι θεσσαλονικη , το σπιτι ειναι στον τελευταιο οροφο , 93τμ και ειναι ανοιχτο απο παντου.Για την μονωση δεν ξερω και πολλα γιατι ειναι οικοδομη του 2000 και μαλλον κατι εχει.Θελα να σας ρωτησω εαν τα συγκεκριμενα τζακια κανουν οτι υποσχονται ή θα πρεπει να ψαξω για κατι αλλο.Υπαρχει η δυνατοτητα να βαλω και σχεδιο του σπιτιου οπου θα δειχνω που σκεφτομαι να βαλω την εστια.Σαν ευχαριστω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11016 από kadafi
Απαντήθηκε από kadafi στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Γνωρίζει κανένας αν αντι για γυψοσανιδα μπορούμε να φταξουμε τη φουσκα με θερμομονωτικές τσιμεντοπλακες. Ακουσα ότι υπάρχουν πλακες παχους 3εκ 100Χ50 και έτσι γλιτωνουμε από την επενδυση του εσωτερικου χώρου με πετρομβακα.
ευχαριστώ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11017 από LARRY
Απαντήθηκε από LARRY στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Τα τζακια nordpeis ειναι κατασκευασμενα με θερμομονωτικα τσιμεντα
Ισως να ρωτησεις αυτες τις εταιρειες

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11027 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

LARRY έγραψε: Καλησπερα σας.
Εδω και καιρο ψαχνω να αγορασω τζακι και εχω καταληξει σε καποια απο τα τζακια της εταιρειας NORDPEIS.
Σημαντικο ρολο στην αποφαση μου εχει παρει η γυναικα μου η οποια δεν θελει να γινουν και πολλες ζημιες μεσα στο σπιτι(γυψοσανιδες,τσιμεντα κτλ)διοτι της συγκεκριμενης εταιρειας ερχονται ετοιμα.
Βρισκομαι θεσσαλονικη , το σπιτι ειναι στον τελευταιο οροφο , 93τμ και ειναι ανοιχτο απο παντου.Για την μονωση δεν ξερω και πολλα γιατι ειναι οικοδομη του 2000 και μαλλον κατι εχει.Θελα να σας ρωτησω εαν τα συγκεκριμενα τζακια κανουν οτι υποσχονται ή θα πρεπει να ψαξω για κατι αλλο.Υπαρχει η δυνατοτητα να βαλω και σχεδιο του σπιτιου οπου θα δειχνω που σκεφτομαι να βαλω την εστια.Σαν ευχαριστω.


Τα περισσότερα είναι 6 έως 9 kW, δηλαδή σχετικά μικρά. Επίσης λόγω έτοιμης τσιμεντοδιακόσμησης, περνάνε τα 250-300 κιλά (το 9kW Barcelona είναι 500!!), οπότε πρέπει να σκεφτείς πως θα ανέβουν αυτά τα πράματα στον τελευταίο όροφο. Από κει και πέρα, αν οι τιμές είναι λογικές, δείχνουν καλές προδιαγραφές. Ζημιές οι γυψοσανιδάδες, δεν κάνουν, είναι πολύ εύκολες στο δούλεμα. Άσε που η διακόσμηση και η καλλιτεχνία είναι το φόρτε των περισσοτέρων, στην λειτουργικότητα των εσωτερικών συνδέσεων ψιλοπάσχουν οι μάστερες...

Μιά και είσαι εκτεθειμένος στον τελευταίο όροφο, εγώ θα έβαζα κάτι σε 12+ kW, να είμαι καλυμμένος και στα ψοφόκρυα. Αν έχεις να δώσεις 2500-3000€, δες τα μονομπλόκο της Palazzetti, το ακουμπάς στο πάτωμα, συνδέεις καμινάδα, ντύνεις με γυψοσανίδα και έτοιμος. Αποφεύγεις και τους μαστοράντζες που μπορεί να τα κάνουν σκ@τά ακόμα και με μιά απλή κασέτα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #11029 από robascc
Απαντήθηκε από robascc στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Asteris Τη γνωμη σου για το post 10968 εαν θελεις

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.521 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ