Regal: σωστή μόνωση - κεραμοβάμβακας

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #43557 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Regal: σωστή μόνωση - κεραμοβάμβακας
χαχαχα εγω τις εχω σηκωσει αυτες (το περιβοητο turbo fonte του μπατζανακη)!!!

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #43559 από DSOT
Απαντήθηκε από DSOT στο θέμα Regal: σωστή μόνωση - κεραμοβάμβακας
Αρχιζα να χανω το μυαλο μου με αυτα που βλεπω!!!Η ουσιαστικη διαφορα μεταξυ κεραμοβαμβακα 2,5 εκ με εκεινον με 5 εκ παχος ποια ειναι? Ρωταω τεχνικες εταιριες του κλαδου εδω κερκυρα και δεν ξερουν τιποτα!Ουτε καν για το κεραμοβαμβακα, λενε δε φερνουμε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #43562 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Regal: σωστή μόνωση - κεραμοβάμβακας
Όλα τα τζάκια που έχουν πρόβλημα και μυρίζουνε, έχουν θέμα με τον αερισμό τους και την ροή αέρα μέσα από την φούσκα τους. Αν δεν το καταλάβεις αυτό και ξεκινήσεις να λύσεις πρώτα αυτό το πρόβλημα, τότε τζάμπα μιλάμε. Και μετά από κάνα δυό βδομάδες, θα ανοίξεις θέμα να μας ρωτάς που θα βρεις φύλλα ανθρακονήματα, πλάκες βολφραμίου, ή την στολή του Σούπερμαν να την περάσεις μέσα από την γυψοσανίδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #43567 από DSOT
Απαντήθηκε από DSOT στο θέμα Regal: σωστή μόνωση - κεραμοβάμβακας
Η μυρωδιά ειναι θεμα ενος κομματιού πετροβαμβακα που επεσε πανω στο μαντεμενιο τμημα. Δευτερο θεμα φυσικης ροης το λυσαμε με το θεμα της σιτας που ειπες κατω χαμηλα (και σε ευχαριστω για αυτο). Αν ομως λόγω μειωμενου κοστους προτιμας πετροβαμαβακα (και καλα κανεις), προσωπικα δε το προτιμω. Ρωτησα για τις διαστασεις του κεραμοβαμβακα, νομιζωντας πως γνωριζεις κατι παραπανω σε αυτο...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #43577 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Regal: σωστή μόνωση - κεραμοβάμβακας
Ο πετροβάμβακας και η κάθε μόνωση, δεν θα έπρεπε να φτάσουν ποτέ σε θερμοκρασία αποσύνθεσης μέσα σε ένα τζάκι. Η πραγματική θερμοκρασία αποσύνθεσης του πετροβάμβακα είναι 1000 βαθμοί, ενώ αυτό που λένε μυρίζει, είναι οι συνδετικές ρητίνες που εξαερώνωνται στους 200 βαθμούς. Σε ένα σωστά κατασκευασμένο τζάκι, με σωστή ροή, θα πρέπει να βλέπεις 100-120 βαθμούς μάξιμουμ θερμοκρασίες στην μόνωση, ενώ η επένδυση του φύλλου του αλουμινίου δεν επιτρέπει ίνες να διασκορπιστούν και να μπουν στην ροή του αέρα.

Η καυστικότητα έχει να κάνει με το ότι γίνεσαι υπερβολικός σε κάτι που δεν χρειάζεται. Σαν να θέλω να βάλω λάστιχα σλικ σε ένα Άτος για να στρίβει καλύτερα. Λες και αυτό είναι το μόνο του πρόβλημα. Αν σε πείραξε σου ζητώ συγνώμη...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #43586 από DSOT
Απαντήθηκε από DSOT στο θέμα Regal: σωστή μόνωση - κεραμοβάμβακας
Asteri σε καταλαβαινω γιατι ακους τη καθε περιπτωση εδω μεσα, απλα, επαναλαμβανω, επιασε φωτια μια φορα λογω κακης μόνωσης, κακου αερισμου και αστοχια υλικων. Οποτε επειδη καηκα στο χυλό φυσαω και το γιαουρτι. Η πιο σωστη κουβεντα παντως που μου εχει πει κανεις εισαι εσυ με την εσωτερικη περσιδα χαμηλα. Σε ευχαριστω για τη βοηθεια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.062 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ