Invicta Selenic 700

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #129007 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Re:Invicta Selenic 700
Ναι και ναι .


Sent from my iPod touch using Tapatalk 2

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130006 από pontios74
Απαντήθηκε από pontios74 στο θέμα Invicta Selenic 700
Και κάτι νέο που είδα στα λερόυ για οποιον τον ενδιαφερει το ινβικτα το γωνιακο με το τζαμακι στο πλαι το εχει στα 450 ευρω προσφορα στην Πειραιως...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 2 Μήνες πριν #130009 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Invicta Selenic 700
Τρέχτε!!!

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135782 από aris67
Απαντήθηκε από aris67 στο θέμα Invicta Selenic 700
Λοιπον καλησπερα σας. Ξεθαβω το θεμα μιας και πηρε η πεθερα μου μια σελενικ και θα την βαλουμε μαζι με τον κουνιαδο μου. Εμπειρια υπαρχει μιας και με την βοηθεια του φορουμ εχω ξαναβαλει εστια. Θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις στα μελη που σερφαρουν ακομα στο φορουμ και δεν είναι στις παραλιες.η εστια θα μπει σε ένα ισιο τοιχο 4.5 μετρων στην μεση ακριβως οπου υπαρχει ένα παραθυρο που θα κλεισει θα κτιστει από οπου στο κεντρο θα βγει οσωληνας.
1. Θα φτιαξω σιδερενια βαση τι διαστασεις να είναι? Π.χ 63χ35χ40 υψος καλη είναι ?υπαρχει και η σκεψη για utong.
2. Σκεφτομαι την φουσκα να την κανω 1.20 η φατσα και από 1 μετρο δεξια αριστερα με παταρι μετα το 2.20.
3. Η μονωση θα ναι με πετρομβαμαβακα 5αρι θα χει εναλακτη της κρατκ ι μαυρο χαλυβα , ημιγωνια και θα ενωθει με την εξωτερικη μονωμενη ινοξ. Μετα ταφ και στο μισο μετρο δεξια είναι ετοιμη χτιστη μονομενη καμιναδα 4 μετρων εως ψηλα στην σκεπη
4. Από περσιδες εκτος από μια μικρη στο παταρι σκεφτομαι να βαλω 80χ15 πανω και 50χ15 κατω για εισαγωγη. Πως σας φαινονται καλες είναι ?
Αυτά προς το παρον θα ξεκινησω από δευτερα θα ημουν ευγωμων αμα ειχα απαντησεις και γνωμες στα ερωτηματα μου. Κάθε αποψη δεκτη.

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις των φιλων

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135785 από liakjim
Απαντήθηκε από liakjim στο θέμα Invicta Selenic 700
Κοίτα εδώ www.invicta-sa.com/portail/images/storie...echniques/676901.pdf
και εδώ www.invicta-sa.com/portail/images/storie...ice-generaleGREC.pdf
πάμε
1. Δεν ξέρω, ίσως οι διαστάσεις πιο πάνω θα σου πουν
2. Αν πετροβάμβακας τότε αποστάσεις 5εκ από πλάτη και 3εκ από πλευρές. Άρα απο εκεί βγαίνουν οι διαστάσεις της φούσκας.
Αν izol δεν έχεις περιορισμούς.
ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΙΖΟΛ-> αν ξανα-εφτιαχνα τζάκι με αυτό θα το έκανα
3. Καλυτερα ημιταφ για καθάρισμα.
4. Περσίδες 1800εκ^2 έξοδο (στο λέω εκ πείρας λόγω εναλλάκτη) και είσοδο >400εκ^2. Αν βάλεις izol και στο παταράκι και μονώσεις εκεί μέσα την inox, δεν χρειάζεσαι την περσιδούλα.

Αν θες κοίτα το δικό μου new.energ.gr/index.php?option=com_kunena...emid=74&limitstart=0

Παρουσίαση εγκατάστασης τζακιού εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=57920&Itemid=384

Ορθός Τρόπος Δοκιμής Τύπων Μπρικέτας εδώ -> www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=58124&Itemid=384
Last edit: 9 Χρόνια 9 Μήνες πριν by liakjim.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": aris67

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
9 Χρόνια 9 Μήνες πριν #135786 από aris67
Απαντήθηκε από aris67 στο θέμα Invicta Selenic 700

liakjim έγραψε: Κοίτα εδώ www.invicta-sa.com/portail/images/storie...echniques/676901.pdf
και εδώ www.invicta-sa.com/portail/images/storie...ice-generaleGREC.pdf
πάμε
1. Δεν ξέρω, ίσως οι διαστάσεις πιο πάνω θα σου πουν
2. Αν πετροβάμβακας τότε αποστάσεις 5εκ από πλάτη και 3εκ από πλευρές. Άρα απο εκεί βγαίνουν οι διαστάσεις της φούσκας.
Αν izol δεν έχεις περιορισμούς.
ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΙΖΟΛ-> αν ξανα-εφτιαχνα τζάκι με αυτό θα το έκανα
3. Καλυτερα ημιταφ για καθάρισμα.
4. Περσίδες 1800εκ^2 έξοδο (στο λέω εκ πείρας λόγω εναλλάκτη) και είσοδο >400εκ^2. Αν βάλεις izol και στο παταράκι και μονώσεις εκεί μέσα την inox, δεν χρειάζεσαι την περσιδούλα.

Αν θες κοίτα το δικό μου new.energ.gr/index.php?option=com_kunena...emid=74&limitstart=0


ευχαριστω πρωτα για την απαντηση σου.εχω δει και την δικια σου παρουσιαση και ολονων εδω μεσα.πρωτα σιγουρα το κανω με πετρομβαμβακα. εδω τωρα εχω την σκεψη για τις διαστασεις της φουσκας . με τις ελαχιστες αποστασεις που λες η φουσκα γινεται μικρη και δεν θα μου δειχνει ωραιο για αυτο εγραψα οτι λεω να το κανω 1χ1χ1.20 φατσα. λες να χει προβλημα στην αποδοση ??? οσο για τις περσιδες το 1800 εκ που λες ειναι πχ περσιδα 60χ30 ? και το 400 ειναι 40χ10 π.χ ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.117 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ